Pidulik RSL LIFE CARE tseremoonia

Taara Gardens’i külas toimus 22. novembril pidulik tseremoonia, märkides meie küla ülekandmist Eesti Abistamise Komitee kätest RSL Life Care organisatsioonile.

Küla rahvale saadeti isiklikud nägusad kutsed pidulikule sündmusele ja sellele järgnevale lõunale. Kokku oli tulnud hulgaliselt küla ja Hosteli elanikke, külalisi väljastpoolt, ametiisikuid ja meie küla töötajaid. Esimene, ametlik osa, mis algas kell 10.30, toimus väljas küla saali terrassil, kuhu olid kõigile ritta seatud toolideread. Ilm oli parajalt jahe ja seega mõnus väliseks ürituseks. Tseremoonia meistriks oli Ron Thompson, RSL Life Care kõrgem ametnik, kes kõnelejaid tutvustas ja omalt poolt toredaid humoorikaid vahemärkusi viskas. Ta kutsus kõnepulti Krista Fordi, EAK direktori , kes tervitas soojalt kokkutulnuid ja kõneles meie küla kauaaegsest püsivusest harmoonilise ühikuna. Temale järgnes Wollondilly linnapea Col Mitchell, rääkides eestlaste kui aastatepikkuste siinsete asunike sõbralikust ühendusest kohaliku valitsusega. Siis laulis Thirlmere Eesti Segakoor Eili Annuki juhatusel Koit ja Helise ilma. EAK esimees Mart Rampe kõneles teemal Passing The Banner - rõhutades haruldaselt head koostööd RSL Life Care organisatsiooniga üleandmise koostöös ja pakkudes edaspidist nõu ja abi, kui see osutub vajalikuks. Ta luges ette Sir Arvi Parbo tervituse , kes on meie küla patroon. Mõjuv kõneleja oli Rod White, AM RFD, RSL LIFE CARE esimees. Ta nimetas esimest RSL sõjaveteranide puhkekodu, mis asutati 100 aastat tagasi Sydney sadama saarel Bare Island’il. Nüüd on arvukaid RSL Life Care puhkekodusid üle NSW osariigi. Siis teatas ta, et Hosteli uus nimi on Agris Hutrof House. Agris oli Eesti Sõjaväe kapral, kes langes Afganistani sõjas oktoobris 2011. Ta meenutas ka eestlasi, kes saabusid Austraaliasse peale II maailmasõda, märkides eriti nende panust SnowyRiver skeemi ehitamisel. Kõik kõnelejad rõhutasid, et meie puhkekodus hoitakse alal ja austatakse meie rahvuslikku päritolu ja kultuuri. Peale sõnavõtte toimus pidulik katte eemaldamine Agris Hutrofile pühendatud mälestustahvlilt, mis asetatakse nüüd temanimelise ehituse seinale. Õpetaja Meelis Rosma pidas südamliku palvuse ja õnnistas uut ettevõtet. Lõpuks ulatati Krista Fordile kaunis lillekimp tänuks tema osale uue tähtsa sammu astumise ja hea koostöö puhul. Ametlik osa lõppes Eesti ja Austraalia hümnide laulmisega. Siis siirduti saali, kus ootas RSL Life Care poolt pakutud pidulik lõunasöök kaunilt kaetud laudades. Meie külas algab nüüd uus ajajärk.     Taara Gardens’i külas toimus 22. novembril pidulik tseremoonia, märkides meie küla ülekandmist Eesti Abistamise Komitee kätest RSL Life Care organisatsioonile. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Pidulik RSL LIFE CARE tseremoonia

Ülle Slamer 26. dets. 2012

Taara Gardens’i külas toimus 22. novembril pidulik tseremoonia, märkides meie küla ülekandmist Eesti Abistamise Komitee kätest RSL Life Care organisatsioonile.

Küla rahvale saadeti isiklikud nägusad kutsed pidulikule sündmusele ja sellele järgnevale lõunale. Kokku oli tulnud hulgaliselt küla ja Hosteli elanikke, külalisi väljastpoolt, ametiisikuid ja meie küla töötajaid.

Esimene, ametlik osa, mis algas kell 10.30, toimus väljas küla saali terrassil, kuhu olid kõigile ritta seatud toolideread. Ilm oli parajalt jahe ja seega mõnus väliseks ürituseks.

Tseremoonia meistriks oli Ron Thompson, RSL Life Care kõrgem ametnik, kes kõnelejaid tutvustas ja omalt poolt toredaid humoorikaid vahemärkusi viskas. Ta kutsus kõnepulti Krista Fordi, EAK direktori , kes tervitas soojalt kokkutulnuid ja kõneles meie küla kauaaegsest püsivusest harmoonilise ühikuna. Temale järgnes Wollondilly linnapea Col Mitchell, rääkides eestlaste kui aastatepikkuste siinsete asunike sõbralikust ühendusest kohaliku valitsusega. Siis laulis Thirlmere Eesti Segakoor Eili Annuki juhatusel Koit ja Helise ilma.

EAK esimees Mart Rampe kõneles teemal Passing The Banner - rõhutades haruldaselt head koostööd RSL Life Care organisatsiooniga üleandmise koostöös ja pakkudes edaspidist nõu ja abi, kui see osutub vajalikuks. Ta luges ette Sir Arvi Parbo tervituse , kes on meie küla patroon.

Mõjuv kõneleja oli Rod White, AM RFD, RSL LIFE CARE esimees. Ta nimetas esimest RSL sõjaveteranide puhkekodu, mis asutati 100 aastat tagasi Sydney sadama saarel Bare Island’il. Nüüd on arvukaid RSL Life Care puhkekodusid üle NSW osariigi. Siis teatas ta, et Hosteli uus nimi on Agris Hutrof House. Agris oli Eesti Sõjaväe kapral, kes langes Afganistani sõjas oktoobris 2011. Ta meenutas ka eestlasi, kes saabusid Austraaliasse peale II maailmasõda, märkides eriti nende panust SnowyRiver skeemi ehitamisel. Kõik kõnelejad rõhutasid, et meie puhkekodus hoitakse alal ja austatakse meie rahvuslikku päritolu ja kultuuri.

Peale sõnavõtte toimus pidulik katte eemaldamine Agris Hutrofile pühendatud mälestustahvlilt, mis asetatakse nüüd temanimelise ehituse seinale.

Õpetaja Meelis Rosma pidas südamliku palvuse ja õnnistas uut ettevõtet.

Lõpuks ulatati Krista Fordile kaunis lillekimp tänuks tema osale uue tähtsa sammu astumise ja hea koostöö puhul.

Ametlik osa lõppes Eesti ja Austraalia hümnide laulmisega. Siis siirduti saali, kus ootas RSL Life Care poolt pakutud pidulik lõunasöök kaunilt kaetud laudades.

Meie külas algab nüüd uus ajajärk.

 

 

Pidulik RSL LIFE CARE tseremoonia Taara Gardens’i külas toimus 22. novembril pidulik tseremoonia, märkides meie küla ülekandmist Eesti Abistamise Komitee kätest RSL Life Care organisatsioonile.
Pidulik RSL LIFE CARE tseremoonia
Mu bossil on soodne veebilehe tegemine põhjalikult jaoks on haruldane leid. Lepingu sõlmimiseks kodulehe valmistus professionaalselt tasub leida usaldusväärne partner ning lisaks lihtne veebilehtede tegemine sisukalt sisukas firma aara.ee kui juba tellida suurema kodulehe valmistus samavõrd suure kasuteguriga mis on ilusa webilehe tegemine ja garantiiga.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: