Ilmus meritsi maailma läinud eestlaste lugude esimene raamat

Tänavu kevadel rändasid Eesti ajakirjanikud Enn Hallik ja Tiit Lääne Austraalia eestlasi küsitledes Brisbanes, Gold Coastis, Adelaides, Melbournes, Canberras ja Sydneys ning nüüd on Tallinna Sadama toel meritsi laia maailma läinud eestlaste esimene raamat „Kõnnin või merre“ valmis ja Eesti raamatupoodides müügil.

Tallinna Vanasadama A-terminalis esitleti uue raamatusarja «Meritsi maailma läinud eestlaste lood» avaraamatut «Kõnnin või merre». Sarja autorid on Eesti ajakirjanikud Enn Hallik (vasakul) ja Tiit Lääne.Novembris esitleti seda lahkujate ja saabujate pilkude all Tallinna sadama reisiterminalis, kus olid kohal autoritega intervjuusid ning pilte tegemas suuremad Eesti ajakirjandusväljaanded ja infoportaalid. „Kõnnin või merre" sai pealkirja Brisbanes elavalt legendaarselt Eesti iseseisvuse eest võitlejalt Tiina Taemetsalt, kes omal ajal kodumaalt lahkudes ütles – siia venelaste kätte ma ei jää, kõnnin või merre. Austraaliast on meritsi läinud eestlaste sarja esimeses raamatus – aga Enn hallikul ja Tiit Läänel on plaanis koguda minemise ja uuel kodumaal alustamise lugusid edasi ning anda välja kuni 2018 ehk Eesti 100. sünnipäeva aastani välja kuus raamatut – koos väärtuslike ajalooliste fotodega Tiina Taemetsa, Heinrich Friedrich Korbe, Leonhard Praksi, Alvar Lõuendi, Ilvi Reni, Maimu Viidingu, Edmund Ranniko, August Sirkeli, Leida Käis-Nemcausi, Kalju Adamsoni, Aili ja Karl Kirillovi lood. Esimene selle sarja raamat on saanud lugejatelt vaid positiivset vastukaja, paljud kiirustavad seda ostma kui head jõulukinki, sest on ju suurel osal eestlastest keegi sõja lõpupäevil kodumaalt põgenenud ja nii on teema hingelähedane. Kui kauaks tiraa¾ist jagub, pole seega teada. Autorid Enn Hallik ja Tiit Lääne aga võtavad ajaloohuvilistena seda tööd kui ühest küljest ülimalt põnevat, teisest küljest aga kui missiooni tükikesegi haaval eestlaste ajalugu salvestada.   Tänavu kevadel rändasid Eesti ajakirjanikud Enn Hallik ja Tiit Lääne Austraalia eestlasi küsitledes Brisbanes, Gold Coastis, Adelaides, Melbournes, Canberras ja Sydneys ning nüüd on Tallinna Sadama toel meritsi laia maailma läinud eestlaste esimene raamat „Kõnnin või merre“ valmis ja Eesti raamatupoodides müügil. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Ilmus meritsi maailma läinud eestlaste lugude esimene raamat

Enn Hallik 26. dets. 2012

Tänavu kevadel rändasid Eesti ajakirjanikud Enn Hallik ja Tiit Lääne Austraalia eestlasi küsitledes Brisbanes, Gold Coastis, Adelaides, Melbournes, Canberras ja Sydneys ning nüüd on Tallinna Sadama toel meritsi laia maailma läinud eestlaste esimene raamat „Kõnnin või merre“ valmis ja Eesti raamatupoodides müügil.

Ilmus meritsi maailma läinud eestlaste lugude esimene raamat
Tallinna Vanasadama A-terminalis esitleti uue raamatusarja «Meritsi maailma läinud eestlaste lood» avaraamatut «Kõnnin või merre». Sarja autorid on Eesti ajakirjanikud Enn Hallik (vasakul) ja Tiit Lääne.

Novembris esitleti seda lahkujate ja saabujate pilkude all Tallinna sadama reisiterminalis, kus olid kohal autoritega intervjuusid ning pilte tegemas suuremad Eesti ajakirjandusväljaanded ja infoportaalid.

„Kõnnin või merre" sai pealkirja Brisbanes elavalt legendaarselt Eesti iseseisvuse eest võitlejalt Tiina Taemetsalt, kes omal ajal kodumaalt lahkudes ütles – siia venelaste kätte ma ei jää, kõnnin või merre. Austraaliast on meritsi läinud eestlaste sarja esimeses raamatus – aga Enn hallikul ja Tiit Läänel on plaanis koguda minemise ja uuel kodumaal alustamise lugusid edasi ning anda välja kuni 2018 ehk Eesti 100. sünnipäeva aastani välja kuus raamatut – koos väärtuslike ajalooliste fotodega Tiina Taemetsa, Heinrich Friedrich Korbe, Leonhard Praksi, Alvar Lõuendi, Ilvi Reni, Maimu Viidingu, Edmund Ranniko, August Sirkeli, Leida Käis-Nemcausi, Kalju Adamsoni, Aili ja Karl Kirillovi lood.

Esimene selle sarja raamat on saanud lugejatelt vaid positiivset vastukaja, paljud kiirustavad seda ostma kui head jõulukinki, sest on ju suurel osal eestlastest keegi sõja lõpupäevil kodumaalt põgenenud ja nii on teema hingelähedane. Kui kauaks tiraa¾ist jagub, pole seega teada.

Autorid Enn Hallik ja Tiit Lääne aga võtavad ajaloohuvilistena seda tööd kui ühest küljest ülimalt põnevat, teisest küljest aga kui missiooni tükikesegi haaval eestlaste ajalugu salvestada.

 

Ilmus meritsi maailma läinud eestlaste lugude esimene raamat Tänavu kevadel rändasid Eesti ajakirjanikud Enn Hallik ja Tiit Lääne Austraalia eestlasi küsitledes Brisbanes, Gold Coastis, Adelaides, Melbournes, Canberras ja Sydneys ning nüüd on Tallinna Sadama toel meritsi laia maailma läinud eestlaste esimene raamat „Kõnnin või merre“ valmis ja Eesti raamatupoodides müügil.
Ilmus meritsi maailma läinud eestlaste lugude esimene raamat
Vaatasin kirjutist toodete veebilehe tegemine kohe ära teha. Tõsiseltvõetav lahendus veebilehtede valmistus veelgi sisukamates väljaannetes ning lisaks kodulehtede tegemine loe artiklit www.aara.ee kui juba tellida lihtsa veebilehe tegemine tellimiseks kasutada ja pole vaja oodata, et selge struktuuriga kodulehe tegemine väga hea pakkumine.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: