MUINSUSKAITSE ON MEIE TULEVIKU KAITSE – EESTI MUINSUSKAITSE SELTS 25

12. detsembril möödub veerand sajandit Eesti Muinsuskaitse Seltsi asutamisest. Muinsuskaitseliikumine oli taasiseseisvumisaja esimesi suuremaid rahvaliikumisi ning kõige esimene, millest moodustus ülemaaline organisatsioon.

Liikumine rõhutas algusest peale ajaloomälu katkematust ning taastas meie iseolemise sümboleid – Vabadussõja mälestusmärke ja riigi ning rahvuse juhtide ausambaid. Tartu muinsuskaitsepäevadel aprillis 1988 toodi esmakordselt taas avalikkuse ette suurel hulgal sinimustvalgeid lippe. Selleks ajaks tõusis seltsi liikmeskond kümne tuhandeni. Nüüdne Eesti Muinsuskaitse Selts korraldab käsikäes teiste kodanikuühenduste, riigiasutuste ja omavalitsustega kevadeti muinsuskaitsekuud ning sügiseti Euroopa muinsuskaitsepäevi. Algaastatest peale on seltsi üheks tähtsamaks töövormiks talgud mälestistel ja nende ümbruses. Seltsi eesmärk on kaasata võimalikult palju vabatahtlikke meie ajaloo- ja kultuuripärandit hoidma, süvendades ja tugevdades rahva muinsusteadvust. Eesti Muinsuskaitse Seltsi aastapäevapidustused leiavad aset 12.12.12 algusega kell 12 Tallinna Suurgildi hoones (Ajaloomuuseumis, Pikk 17). Päevakohaste ettekannetega esinevad seltsi auesimees Trivimi Velliste ja esimees Jaan Tamm. Sünnipäevalast tervitavad Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, Eesti Panga president Ardo Hansson, kultuuriminister Rein Lang, kaitseminister Urmas Reinsalu, põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. Esitletakse raamatut „Eesti Muinsuskaitse Selts 25", avatakse aastapäevanäitus ning tutvutakse veerandsajandi taguste filmikroonika kaadritega. Seltsi lipukirjaks on: muinsuskaitse on meie tuleviku kaitse!   12. detsembril möödub veerand sajandit Eesti Muinsuskaitse Seltsi asutamisest. Muinsuskaitseliikumine oli taasiseseisvumisaja esimesi suuremaid rahvaliikumisi ning kõige esimene, millest moodustus ülemaaline organisatsioon. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

MUINSUSKAITSE ON MEIE TULEVIKU KAITSE – EESTI MUINSUSKAITSE SELTS 25

Peep Pillak, EMS juhatuse liige 12. dets. 2012

12. detsembril möödub veerand sajandit Eesti Muinsuskaitse Seltsi asutamisest. Muinsuskaitseliikumine oli taasiseseisvumisaja esimesi suuremaid rahvaliikumisi ning kõige esimene, millest moodustus ülemaaline organisatsioon.

MUINSUSKAITSE ON MEIE TULEVIKU KAITSE – EESTI MUINSUSKAITSE SELTS  25

Liikumine rõhutas algusest peale ajaloomälu katkematust ning taastas meie iseolemise sümboleid – Vabadussõja mälestusmärke ja riigi ning rahvuse juhtide ausambaid. Tartu muinsuskaitsepäevadel aprillis 1988 toodi esmakordselt taas avalikkuse ette suurel hulgal sinimustvalgeid lippe. Selleks ajaks tõusis seltsi liikmeskond kümne tuhandeni.

Nüüdne Eesti Muinsuskaitse Selts korraldab käsikäes teiste kodanikuühenduste, riigiasutuste ja omavalitsustega kevadeti muinsuskaitsekuud ning sügiseti Euroopa muinsuskaitsepäevi. Algaastatest peale on seltsi üheks tähtsamaks töövormiks talgud mälestistel ja nende ümbruses. Seltsi eesmärk on kaasata võimalikult palju vabatahtlikke meie ajaloo- ja kultuuripärandit hoidma, süvendades ja tugevdades rahva muinsusteadvust.

Eesti Muinsuskaitse Seltsi aastapäevapidustused leiavad aset 12.12.12 algusega kell 12 Tallinna Suurgildi hoones (Ajaloomuuseumis, Pikk 17). Päevakohaste ettekannetega esinevad seltsi auesimees Trivimi Velliste ja esimees Jaan Tamm. Sünnipäevalast tervitavad Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, Eesti Panga president Ardo Hansson, kultuuriminister Rein Lang, kaitseminister Urmas Reinsalu, põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Esitletakse raamatut „Eesti Muinsuskaitse Selts 25", avatakse aastapäevanäitus ning tutvutakse veerandsajandi taguste filmikroonika kaadritega.

Seltsi lipukirjaks on: muinsuskaitse on meie tuleviku kaitse!

 

MUINSUSKAITSE ON MEIE TULEVIKU KAITSE – EESTI MUINSUSKAITSE SELTS 25 12. detsembril möödub veerand sajandit Eesti Muinsuskaitse Seltsi asutamisest. Muinsuskaitseliikumine oli taasiseseisvumisaja esimesi suuremaid rahvaliikumisi ning kõige esimene, millest moodustus ülemaaline organisatsioon.
MUINSUSKAITSE ON MEIE TULEVIKU KAITSE – EESTI MUINSUSKAITSE SELTS  25
Minimalistlike võimalustega asjalik webilehe tegemine kiiresti peale hea vaist. Veebimaastikul on kindlasti paarileheküljelise veebilehtede koostamine võib vajada lisaaega lisaks ka uus veebilehe valmistamine kaasaegselt lihtsa veebilehtede valmistus mõistlikult kõvasti töötades on veebilehtede programmeerimine kvaliteetselt kui ka, tohutult edasiarendatud paari lehega veebilehtede arendamine saab kiiresti tööle.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: