Eesti kodanikud saavad viisavabalt reisida rohkem kui 100 riiki

Välisminister Urmas Paet ütles kohtumisel Turismifirmade Liidu esindajatega, et Eesti kodanikud saavad nüüdseks viisavabalt reisida rohkem kui 100 riiki. „Viimati lisandusid viisavabade reisisihtkohtadena Brasiilia ja Kõrgõzstan ning 10. jaanuarist on viisavaba ka Armeenia," ütles ta.

Paet lisas, et välisministeeriumi eesmärk on hõlbustada oma kodanike reisimist populaarsetesse sihtkohtadesse, kus on viisakohustus. „Töötame selle nimel, et suureneks riikide arv, kuhu Eesti kodanikel oleks võimalik viisavabalt reisida,“ ütles ta.   Samuti märkis välisminister, et aasta-aastalt reisib üha rohkem inimesi ka Eestisse. „Näiteks võtsid meie välisesindused Moskvas, Peterburis, Pihkvas, Kiievis, Minskis ja Tbilisis 2010. aasta kümne kuu jooksul kokku vastu 90037 viisataotlus, selle aasta esimese kümne kuu jooksul oleme vastu võtnud 138823 taotlust,“ ütles Paet.   Välisministri sõnul on Eesti Schengeni õigustiku raames lihtsustanud viisapoliitikat. „Meie välisesindused väljastavad järjest enam mitmekordseid kuni 5-aastaseid viisasid. 2009. aastal kaotasime viisakutse nõude viisataotluse esitamisel,“ ütles välisminister. Alates 2007. aastast saab viisataotlust eelnevalt täita ka internetis, mis kiirendab viisataotluste menetlust.   Viisade taotlemist lihtsustab ka võimalus esitada viisataotlus välise teenuse pakkuja kaudu, seda on võimalik teha Venemaal ja Ukrainas, kus on sõlmitud leping firmaga Pony Express. „Riikide suurust silmas pidades hõlbustab see tunduvalt nende riikide kaugemate regioonide elanike viisataotlemist,“ lausus Paet.   Paet märkis, et välisministeeriumi jaoks on olulised ka reisijate turvalisust puudutavad küsimused. „Oleme rahul, et suurem osas turismifirmasid selgitavad klientidele reisikindlustuse vajalikkust ja pakuvad võimalust kindlustusteenuse ostmiseks. Eesmärk võiks olla, et ühtegi inimest ei saadeta reisile kindlustamata,“ rõhutas välisminister.   VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND Välisminister Urmas Paet ütles kohtumisel Turismifirmade Liidu esindajatega, et Eesti kodanikud saavad nüüdseks viisavabalt reisida rohkem kui 100 riiki. „Viimati lisandusid viisavabade reisisihtkohtadena Brasiilia ja Kõrgõzstan ning 10. jaanuarist on viisavaba ka Armeenia," ütles ta. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Eesti kodanikud saavad viisavabalt reisida rohkem kui 100 riiki

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND 19. nov. 2012

Välisminister Urmas Paet ütles kohtumisel Turismifirmade Liidu esindajatega, et Eesti kodanikud saavad nüüdseks viisavabalt reisida rohkem kui 100 riiki. „Viimati lisandusid viisavabade reisisihtkohtadena Brasiilia ja Kõrgõzstan ning 10. jaanuarist on viisavaba ka Armeenia," ütles ta.

Paet lisas, et välisministeeriumi eesmärk on hõlbustada oma kodanike reisimist populaarsetesse sihtkohtadesse, kus on viisakohustus. „Töötame selle nimel, et suureneks riikide arv, kuhu Eesti kodanikel oleks võimalik viisavabalt reisida,“ ütles ta.

 

Samuti märkis välisminister, et aasta-aastalt reisib üha rohkem inimesi ka Eestisse. „Näiteks võtsid meie välisesindused Moskvas, Peterburis, Pihkvas, Kiievis, Minskis ja Tbilisis 2010. aasta kümne kuu jooksul kokku vastu 90037 viisataotlus, selle aasta esimese kümne kuu jooksul oleme vastu võtnud 138823 taotlust,“ ütles Paet.

 

Välisministri sõnul on Eesti Schengeni õigustiku raames lihtsustanud viisapoliitikat. „Meie välisesindused väljastavad järjest enam mitmekordseid kuni 5-aastaseid viisasid. 2009. aastal kaotasime viisakutse nõude viisataotluse esitamisel,“ ütles välisminister. Alates 2007. aastast saab viisataotlust eelnevalt täita ka internetis, mis kiirendab viisataotluste menetlust.

 

Viisade taotlemist lihtsustab ka võimalus esitada viisataotlus välise teenuse pakkuja kaudu, seda on võimalik teha Venemaal ja Ukrainas, kus on sõlmitud leping firmaga Pony Express. „Riikide suurust silmas pidades hõlbustab see tunduvalt nende riikide kaugemate regioonide elanike viisataotlemist,“ lausus Paet.

 

Paet märkis, et välisministeeriumi jaoks on olulised ka reisijate turvalisust puudutavad küsimused. „Oleme rahul, et suurem osas turismifirmasid selgitavad klientidele reisikindlustuse vajalikkust ja pakuvad võimalust kindlustusteenuse ostmiseks. Eesmärk võiks olla, et ühtegi inimest ei saadeta reisile kindlustamata,“ rõhutas välisminister.

 

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND

Eesti kodanikud saavad viisavabalt reisida rohkem kui 100 riiki Välisminister Urmas Paet ütles kohtumisel Turismifirmade Liidu esindajatega, et Eesti kodanikud saavad nüüdseks viisavabalt reisida rohkem kui 100 riiki. „Viimati lisandusid viisavabade reisisihtkohtadena Brasiilia ja Kõrgõzstan ning 10. jaanuarist on viisavaba ka Armeenia," ütles ta.
Eesti kodanikud saavad viisavabalt reisida rohkem kui 100 riiki
Õigel hetkel planeerides efektiivse kodulehe valmistamine mis pakub eelist. Tõsiseltvõetav lahendus kodulehtede tegemine kvaliteetselt sest avaldamiseks sobib hästi ning lisaks veebilehtede tegemine http://www.aara.ee/Kodulehe_valmistamine miks mitte vaadata kodulehtede tegemine hästi uudse lahendusega uuendustele avatud MTÜ kodulehtede valmistamine firmadele maksimaalselt kestvate tulemustega.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: