Novembrikuu KINO

Kino ja Eesti Filmifestivali Austraalias ettevalmistuste rindel liiguvad asjad heade uudiste suunas. Meil on suur rõõm teatada, et aastajagu tööd on kandnud vilja ja Sydney Eesti maja külastaja saab peagi nautida veelgi paremat filmide linastuse kvaliteeti!

Nimelt sai meie mittetulundusühing City of Sydney toetuse, mis võimaldab meil osta uus ja suurem ning parema kvaliteediga filmiekraan Eesti majja. Samuti on Sydney Eesti Selts meile lahkelt appi tulnud ja muretseb ka uue filmiprojektori, mis tõstab Sydney Eesti maja saali linastuskvaliteedi väikekinode tasemele. Ootame põnevusega peatset paigaldust ja järgmist kinoõhtut, et uut tehnikat proovida enne festivali algust.   Novembrikuu kinoõhtu lühifilmina näitame ka seekord „Eesti Lood" sarjast lühidokumentaali. Seekord on tegu rezissöör Aivo Spitsonoki 2006. aasta filmiga „Lehmakauplemine" produktsioonifirmalt Osakond. Kui kümme aastat tagasi tundsid eesti maakarja vastu huvi vaid Rakvere lihakombinaat ja Lanksaare talu, siis tänaseks on olukord kardinaalselt muutunud. Maakarjast on saanud tänu eurotoetustele ihaldatud tõug. Aga kus on raha, seal on ka intriige. Ja Lanksaare inimeste võitlus maakarja eest on muutumas ühe enam võitluseks peale tungiva rahamaailmaga. Film on kahest keskealisest eesti inimesest, kes elavad Läti piiri ääres kunagises Eesti suurimas Lanksaare talus. Soode ja metsade keskel asuvas Lanksaares käib aeg omasoodu ja tegemistega mujal Eestis ei olda eriti kursis. Eesti maatõugu lehm, keda nad kasvatavad, ongi ainuke põhjus, mis neid kahte inimest Lanksaarest välja viib. Film koosnebki episoodidest rahulikus talumiljöös ning Lanksaare rahva karistus-, pääste- ja õiglusretkedest üle Eestimaa. Film vaatab kahe inimese kirglikku ja pühendunud elu ühe väljasureva lehma tõu pärast ja selle foonil ühiskonnas toimuvat.   Täispikk mängufilm „Üks minu sõber" on Mart Kivastiku kirjutatud-lavastatud südamlik draamakomöödia põhjatust üksindusest, mida võib raviad ainult sõpruse abil. Film on valminud produktsioonifirma Exitfilm alt 2011. aastal. Pärast naise surma ei taha Mati (Aarne Üksküla) enam elada. Naine oli kogu tema elu, üksi pole elul mõtet. Kuigi tal on töö raamatukogus ja seal on tema kõrval Ruth (Rita Raave), kes on teda aastaid salaja armastanud. Tütar Mari (Harriet Toompere) on aga oma eluga nii puntras, et vajaks ise abi. Mati tahaks lihtsalt ära. Siis ilmub ei tea kust püsimatu Sass (Aleksander Eelmaa), kõigi hädaliste sõber. Sass hakkab Matit elama õpetama. Matil on nüüd sõber, kellest on peaaegu et võimatu lahti saada. Novembrikuu kinoõhtu Sydney Eesti Majas toimub seekord kuu viimasel reedel, 30. novembril. Uksed avatakse kell 6, töötab baar maitsvate suupistete ja jookidega. Nagu ikka – tule üksi või sõbraga, keel pole takistuseks, sest kõik filmid on ingliskeelsete subtiitritega. Kohtumiseni!   Kino ja Eesti Filmifestivali Austraalias ettevalmistuste rindel liiguvad asjad heade uudiste suunas. Meil on suur rõõm teatada, et aastajagu tööd on kandnud vilja ja Sydney Eesti maja külastaja saab peagi nautida veelgi paremat filmide linastuse kvaliteeti! suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Novembrikuu KINO

LEEN RAMPE 16. nov. 2012

Kino ja Eesti Filmifestivali Austraalias ettevalmistuste rindel liiguvad asjad heade uudiste suunas. Meil on suur rõõm teatada, et aastajagu tööd on kandnud vilja ja Sydney Eesti maja külastaja saab peagi nautida veelgi paremat filmide linastuse kvaliteeti!

Novembrikuu KINO

Nimelt sai meie mittetulundusühing City of Sydney toetuse, mis võimaldab meil osta uus ja suurem ning parema kvaliteediga filmiekraan Eesti majja. Samuti on Sydney Eesti Selts meile lahkelt appi tulnud ja muretseb ka uue filmiprojektori, mis tõstab Sydney Eesti maja saali linastuskvaliteedi väikekinode tasemele. Ootame põnevusega peatset paigaldust ja järgmist kinoõhtut, et uut tehnikat proovida enne festivali algust.

 

Novembrikuu kinoõhtu lühifilmina näitame ka seekord „Eesti Lood" sarjast lühidokumentaali. Seekord on tegu rezissöör Aivo Spitsonoki 2006. aasta filmiga „Lehmakauplemine" produktsioonifirmalt Osakond.

Kui kümme aastat tagasi tundsid eesti maakarja vastu huvi vaid Rakvere lihakombinaat ja Lanksaare talu, siis tänaseks on olukord kardinaalselt muutunud. Maakarjast on saanud tänu eurotoetustele ihaldatud tõug. Aga kus on raha, seal on ka intriige. Ja Lanksaare inimeste võitlus maakarja eest on muutumas ühe enam võitluseks peale tungiva rahamaailmaga.
Film on kahest keskealisest eesti inimesest, kes elavad Läti piiri ääres kunagises Eesti suurimas Lanksaare talus. Soode ja metsade keskel asuvas Lanksaares käib aeg omasoodu ja tegemistega mujal Eestis ei olda eriti kursis. Eesti maatõugu lehm, keda nad kasvatavad, ongi ainuke põhjus, mis neid kahte inimest Lanksaarest välja viib. Film koosnebki episoodidest rahulikus talumiljöös ning Lanksaare rahva karistus-, pääste- ja õiglusretkedest üle Eestimaa. Film vaatab kahe inimese kirglikku ja pühendunud elu ühe väljasureva lehma tõu pärast ja selle foonil ühiskonnas toimuvat.

 

Täispikk mängufilm „Üks minu sõber" on Mart Kivastiku kirjutatud-lavastatud südamlik draamakomöödia põhjatust üksindusest, mida võib raviad ainult sõpruse abil. Film on valminud produktsioonifirma Exitfilm alt 2011. aastal.

Pärast naise surma ei taha Mati (Aarne Üksküla) enam elada. Naine oli kogu tema elu, üksi pole elul mõtet. Kuigi tal on töö raamatukogus ja seal on tema kõrval Ruth (Rita Raave), kes on teda aastaid salaja armastanud. Tütar Mari (Harriet Toompere) on aga oma eluga nii puntras, et vajaks ise abi.

Mati tahaks lihtsalt ära. Siis ilmub ei tea kust püsimatu Sass (Aleksander Eelmaa), kõigi hädaliste sõber. Sass hakkab Matit elama õpetama. Matil on nüüd sõber, kellest on peaaegu et võimatu lahti saada.

Novembrikuu kinoõhtu Sydney Eesti Majas toimub seekord kuu viimasel reedel, 30. novembril. Uksed avatakse kell 6, töötab baar maitsvate suupistete ja jookidega. Nagu ikka – tule üksi või sõbraga, keel pole takistuseks, sest kõik filmid on ingliskeelsete subtiitritega. Kohtumiseni!

 

Novembrikuu KINO Kino ja Eesti Filmifestivali Austraalias ettevalmistuste rindel liiguvad asjad heade uudiste suunas. Meil on suur rõõm teatada, et aastajagu tööd on kandnud vilja ja Sydney Eesti maja külastaja saab peagi nautida veelgi paremat filmide linastuse kvaliteeti!
Novembrikuu KINO
Hooga alustades soodsa kodulehtede koostamine optimeeritult jaoks on haruldane leid. Viimistletus on üheks võtmesõnaks, et veebilehe koostamine kvaliteetselt seda on ka raske hinnata juurde testitud kodulehe tegemine lehekülg www.aara.ee viidatud lehel on kodulehe valmistamine viimistletult siis firmast, peale kõige on organisatsioonile kodulehtede valmistamine kaasaegselt ja sealsamas kõrval ka
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: