Kevad algab kevadpeoga Sydney Eesti Majas

Laupäeval, 3. novembril, Sydney Eesti Majas toimuv Kevapidu pole mitte tavaline üritus. Seekord on jòud ühendanud kòik Sydney Eesti Maja tublid ja tragid kasutajad: Kunsti- ja Käsitööring, lauluansambel Lòke ja rahvatantsurühm Virmalised. Ja muidugi maja tegevuses hoidev Sydney Eesti Selts.

Kevadpeo algataja oli Lòke juht Kieran Scott (paremal). Foto: Imbi Semmelweis See aasta ei toimu traditsioonilist Kunsti- ja Käsitööringi jòululaata, vaid veelgi suurem ja uhkem laat pannakse püsti just kevadpeol. "See aasta on meil rohkem kui varem," räägib Helle-Mall Risti Käsitööringist. "Oleme töötanud selleks, et näidata, mida meie väike ring jõuab teha, eriti just Eesti Päevadeks!" Usinamad on ka olnud Sydney Majas koos käivad lauljad ja tantsijad. "Valmistudes Eesti Päevadeks on Virmalised ja Lòke laiendanud oma repertuaari," räägib Virmaliste juht Madis Alvre. "Rahval on vòimalik näha midagi uut ja erinevat, ja kaasa lüüa ka kui on soovi." Aga alati pole oluline just ise kaasa teha. "Kõige tähtsam põhjus, mis meid iga aasta kokku toob, on vòimalus teiste eestlastega vestelda, kuulata ilusaid eesti laule ja ettekujutada, et me ise tantsime laval neid tuntuid rahvatantse," tunnistab Risti "Mis meid sinna tõmbab on väikeste mudilaste ja noorte esinemine tansu ja muusikaga." Kevadpidu on ka peaprooviks Sydney Eesti Päevade Rahvapeole. "Mitmekesised esinemised, müügilauad, Eesti toit ja jook," kirjeldab Alvre "ja lihtsalt tore olemine, nautides Eesti kultuuri." Laada poole eest hoolitseb Kunsti- ja Käsitööring, kes on terve aasta jooksul tublit tööd teinud. Mai Bucherti sònul tullakse välja rikkaliku kingivalikuga. "Käsitöölaadalt on vòimalik osta keraamikat ja vilditud esemeid, kootud Haapsalu salle, tikkitud kotte, lastemänguasju, rahvamustris lasteriideid ja veel palju, palju rohkem." räägib Buchert. "Ja alati on oodata üllatusi, mida on liikmed viimastel tundidel valmistanud." Üllatuse osaliseks vòivad saada ka kevadpeol osalejad. Kevadpeolt ei puudu loterii. "Loterii võidud on väga rikkalikud, seal on liikmete poolt palju annetusi, käsitööd ja muud," lubab Risti. Mis on üks korralik rahvapidu ilma Eesti toiduta. Laulalt ei puudu kohupiima- ja òunakoogid ning lisaks kohapealsele menüüle saab kaasa osta Käsitööringi liikmete omatehtud piparkoogitainast ja keedist. "Publikul on Kevadpeol palju teha, vaadata ja maitsta," räägib Buchert "ja kui on soovi saab kaasa laulda ja liigutada jalga sel ajal kui nooremad teevad rahvatantsu." "Tulge tundma seda uut kevade soojust, mida Teile pakutakse!" kutsub Buchert rahvast seadma sammud Eesti Maja kevadpeole. Kevadpeo tulu läheb Sydney Eesti Maja helisüsteemi uuendamisele. Sydney Eesti Maja uksed avatakse laupäeval, 3. novembril kell kaks.     Laupäeval, 3. novembril, Sydney Eesti Majas toimuv Kevapidu pole mitte tavaline üritus. Seekord on jòud ühendanud kòik Sydney Eesti Maja tublid ja tragid kasutajad: Kunsti- ja Käsitööring, lauluansambel Lòke ja rahvatantsurühm Virmalised. Ja muidugi maja tegevuses hoidev Sydney Eesti Selts. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Kevad algab kevadpeoga Sydney Eesti Majas

AALE KASK-ONG 29. okt. 2012

Laupäeval, 3. novembril, Sydney Eesti Majas toimuv Kevapidu pole mitte tavaline üritus. Seekord on jòud ühendanud kòik Sydney Eesti Maja tublid ja tragid kasutajad: Kunsti- ja Käsitööring, lauluansambel Lòke ja rahvatantsurühm Virmalised. Ja muidugi maja tegevuses hoidev Sydney Eesti Selts.

Kevad algab kevadpeoga Sydney Eesti Majas
Kevadpeo algataja oli Lòke juht Kieran Scott (paremal). Foto: Imbi Semmelweis

See aasta ei toimu traditsioonilist Kunsti- ja Käsitööringi jòululaata, vaid veelgi suurem ja uhkem laat pannakse püsti just kevadpeol. "See aasta on meil rohkem kui varem," räägib Helle-Mall Risti Käsitööringist. "Oleme töötanud selleks, et näidata, mida meie väike ring jõuab teha, eriti just Eesti Päevadeks!"

Usinamad on ka olnud Sydney Majas koos käivad lauljad ja tantsijad. "Valmistudes Eesti Päevadeks on Virmalised ja Lòke laiendanud oma repertuaari," räägib Virmaliste juht Madis Alvre. "Rahval on vòimalik näha midagi uut ja erinevat, ja kaasa lüüa ka kui on soovi."

Aga alati pole oluline just ise kaasa teha. "Kõige tähtsam põhjus, mis meid iga aasta kokku toob, on vòimalus teiste eestlastega vestelda, kuulata ilusaid eesti laule ja ettekujutada, et me ise tantsime laval neid tuntuid rahvatantse," tunnistab Risti "Mis meid sinna tõmbab on väikeste mudilaste ja noorte esinemine tansu ja muusikaga."

Kevadpidu on ka peaprooviks Sydney Eesti Päevade Rahvapeole. "Mitmekesised esinemised, müügilauad, Eesti toit ja jook," kirjeldab Alvre "ja lihtsalt tore olemine, nautides Eesti kultuuri."

Laada poole eest hoolitseb Kunsti- ja Käsitööring, kes on terve aasta jooksul tublit tööd teinud. Mai Bucherti sònul tullakse välja rikkaliku kingivalikuga.

"Käsitöölaadalt on vòimalik osta keraamikat ja vilditud esemeid, kootud Haapsalu salle, tikkitud kotte, lastemänguasju, rahvamustris lasteriideid ja veel palju, palju rohkem." räägib Buchert.

"Ja alati on oodata üllatusi, mida on liikmed viimastel tundidel valmistanud."

Üllatuse osaliseks vòivad saada ka kevadpeol osalejad. Kevadpeolt ei puudu loterii. "Loterii võidud on väga rikkalikud, seal on liikmete poolt palju annetusi, käsitööd ja muud," lubab Risti.

Mis on üks korralik rahvapidu ilma Eesti toiduta. Laulalt ei puudu kohupiima- ja òunakoogid ning lisaks kohapealsele menüüle saab kaasa osta Käsitööringi liikmete omatehtud piparkoogitainast ja keedist.

"Publikul on Kevadpeol palju teha, vaadata ja maitsta," räägib Buchert "ja kui on soovi saab kaasa laulda ja liigutada jalga sel ajal kui nooremad teevad rahvatantsu."

"Tulge tundma seda uut kevade soojust, mida Teile pakutakse!" kutsub Buchert rahvast seadma sammud Eesti Maja kevadpeole.

Kevadpeo tulu läheb Sydney Eesti Maja helisüsteemi uuendamisele.

Sydney Eesti Maja uksed avatakse laupäeval, 3. novembril kell kaks.

 

 

Kevad algab kevadpeoga Sydney Eesti Majas Laupäeval, 3. novembril, Sydney Eesti Majas toimuv Kevapidu pole mitte tavaline üritus. Seekord on jòud ühendanud kòik Sydney Eesti Maja tublid ja tragid kasutajad: Kunsti- ja Käsitööring, lauluansambel Lòke ja rahvatantsurühm Virmalised. Ja muidugi maja tegevuses hoidev Sydney Eesti Selts.
Kevad algab kevadpeoga Sydney Eesti Majas
Otsisin ja leidsin tekstilise kodulehtede valmistamine kaasaegselt ja seal on täielik info. Lepingu sõlmimiseks efektiivse kodulehe valmistamine mille puhul täielikuks ülevaateks mugava kodulehtede valmistus kvaliteetselt veebilehe uuendamine sama lingi kaudu on saadaval firma lehe tegemine kaasaegselt kui ka, tohutult edasiarendatud ülevaatliku veebilehe koostamine siis valmis.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: