TERR (Toronto Eesti Rahvatantsu Rühm) Kungla RAKS V 2012 Kanadas

Kes oleks võinud arvata, et RAKSu minna on nii tore! Samuti on tore sõnademäng laagri nime kulul. Õnneks riidu keegi ei läinud, aga tantsitud sai nii, et varbad villis.

Viies RAKS laager toimus 31. augustist kuni 3. septembrini Kanadas Toronto lähedal Jõekääru laagrialal Udoras. Laagri korraldas Toronto rahvatantsurühm Kungla ja leidis aset kolmandat korda Kanadas (kaks korda on laager toimunud USA poolel).   Suurem osa “laagrilapsi” oli juba reede hommikul kohal, aga oli ka neid, kes pidid tööpäeva Torontos lõpule viima ja jõudsid laagrisse õhtupoolikul. Pikalt käsi taskus ei hoitud ja harjutustega hakati kohe pihta, vaatamata kas kõik olid kohale jõudnud või mitte.   Formaalsed tantsutunnid algasid laupäeva hommikul ning rahvas jagati kolme gruppi. Vilistlaste grupis olid tantsuveteranid nii Kunglast kui ka väljaspool Kanadat. Nende juhendajad olid Raivo Erm (Eestist) ja Reet Marley (Toronto). Algajate grupiga töötasid Liisi Vanaselja (New York), Rita Mändla (Eestist) ja Liina Lillipuu (Eestist) ning eliitgrupi võtsid korda mööda enda hooleks samuti Rita Mändla ja Liina Lillipuu. Roland Landing (Eestist) õpetas meestele enda seatud vahva mehise tantsu. Kortsu tõmbasid (st. pillimehed olid) Allan Liik ja Charles Kipper. Kahe päevaga õpiti selgeks vähemalt 3-4 uut tantsu ja esmaspäeva hommikuks ei liikunud ükski hing sama tempoga kui laagri alguses.   Kõik õpitud tantsud tulid esitusele RAKS tantsupeol, mis toimus pühapäeva pealelõunal kohale tulnud publiku rõõmuks. Võideldes 30 kraadise kuumuse, villaste rahvariiete ja mitmete hüppeliigeste ja põlvede vigastustega lennutasid kõik linalakad ennast hingetuks, aga hing jäi kõigile siiski sisse. Energiat jätkus hiljemakski, kui köögis peeti Sõlekese tantsijate nõudepesemise ajal maha sajandi suurim köögipidu. Igal õhtul oli ka saun kuumaks köetud ning toimusid vinged külapeod, kus peale päevast tantsimist tantsiti edasi ja väsimatult.   Laagri jooksul toimus peale varvastel keerutamist ka muud toredat tegevust. Üks lõbusamaid oli Kungla tantsija Monika Kastelicu poolt korraldatud metsamäng (mis oli samal ajal tutvumismäng), mille jooksul sõlmiti palju uusi sõprusi. Facebook kubiseb siiamaani sõbrataotlustest.   Harjutuste vahepeale mahtus aega ka ujumiseks, mis oli päikese ja kuumuse käes väga teretulnud. Lõbus laager jõudis lõpule esmaspäeval, 3. septembril viimaste tänusõnade ja perekonna valsiga. Ameerikast tulnud sõbrad hakkasid juba varakult piiri poole veerema, Eesti tantsijad sõidutati bussiga lennu- või bussijaama Torontos, ning kohalikul rahval ei jäänud ka muud üle kui koju minna.   Jääme pikisilmi järgmist laagrit ootama!   Toronto lehe Eesti Elu veebil, www.eestielu.ca, on ka fotogalerii “Muljed ja meenutused, RAKS V“ artikkli juures, mille kaudu saab laagrist hea ülevaate.   Kes oleks võinud arvata, et RAKSu minna on nii tore! Samuti on tore sõnademäng laagri nime kulul. Õnneks riidu keegi ei läinud, aga tantsitud sai nii, et varbad villis. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

TERR (Toronto Eesti Rahvatantsu Rühm) Kungla RAKS V 2012 Kanadas

Killi Mirka, Toronto 9. okt. 2012

Kes oleks võinud arvata, et RAKSu minna on nii tore! Samuti on tore sõnademäng laagri nime kulul. Õnneks riidu keegi ei läinud, aga tantsitud sai nii, et varbad villis.

Viies RAKS laager toimus 31. augustist kuni 3. septembrini Kanadas Toronto lähedal Jõekääru laagrialal Udoras. Laagri korraldas Toronto rahvatantsurühm Kungla ja leidis aset kolmandat korda Kanadas (kaks korda on laager toimunud USA poolel).

 

Suurem osa “laagrilapsi” oli juba reede hommikul kohal, aga oli ka neid, kes pidid tööpäeva Torontos lõpule viima ja jõudsid laagrisse õhtupoolikul. Pikalt käsi taskus ei hoitud ja harjutustega hakati kohe pihta, vaatamata kas kõik olid kohale jõudnud või mitte.

 

Formaalsed tantsutunnid algasid laupäeva hommikul ning rahvas jagati kolme gruppi.

Vilistlaste grupis olid tantsuveteranid nii Kunglast kui ka väljaspool Kanadat. Nende juhendajad olid Raivo Erm (Eestist) ja Reet Marley (Toronto). Algajate grupiga töötasid Liisi Vanaselja (New York), Rita Mändla (Eestist) ja Liina Lillipuu (Eestist) ning eliitgrupi võtsid korda mööda enda hooleks samuti Rita Mändla ja Liina Lillipuu. Roland Landing (Eestist) õpetas meestele enda seatud vahva mehise tantsu. Kortsu tõmbasid (st. pillimehed olid) Allan Liik ja Charles Kipper. Kahe päevaga õpiti selgeks vähemalt 3-4 uut tantsu ja esmaspäeva hommikuks ei liikunud ükski hing sama tempoga kui laagri alguses.

 

Kõik õpitud tantsud tulid esitusele RAKS tantsupeol, mis toimus pühapäeva pealelõunal kohale tulnud publiku rõõmuks. Võideldes 30 kraadise kuumuse, villaste rahvariiete ja mitmete hüppeliigeste ja põlvede vigastustega lennutasid kõik linalakad ennast hingetuks, aga hing jäi kõigile siiski sisse. Energiat jätkus hiljemakski, kui köögis peeti Sõlekese tantsijate nõudepesemise ajal maha sajandi suurim köögipidu.

Igal õhtul oli ka saun kuumaks köetud ning toimusid vinged külapeod, kus peale päevast tantsimist tantsiti edasi ja väsimatult.

 

Laagri jooksul toimus peale varvastel keerutamist ka muud toredat tegevust. Üks lõbusamaid oli Kungla tantsija Monika Kastelicu poolt korraldatud metsamäng (mis oli samal ajal tutvumismäng), mille jooksul sõlmiti palju uusi sõprusi. Facebook kubiseb siiamaani sõbrataotlustest.

 

Harjutuste vahepeale mahtus aega ka ujumiseks, mis oli päikese ja kuumuse käes väga teretulnud.

Lõbus laager jõudis lõpule esmaspäeval, 3. septembril viimaste tänusõnade ja perekonna valsiga. Ameerikast tulnud sõbrad hakkasid juba varakult piiri poole veerema, Eesti tantsijad sõidutati bussiga lennu- või bussijaama Torontos, ning kohalikul rahval ei jäänud ka muud üle kui koju minna.

 

Jääme pikisilmi järgmist laagrit ootama!

 

Toronto lehe Eesti Elu veebil, www.eestielu.ca, on ka fotogalerii “Muljed ja meenutused, RAKS V“ artikkli juures, mille kaudu saab laagrist hea ülevaate.

 

TERR (Toronto Eesti Rahvatantsu Rühm)  Kungla RAKS V 2012 Kanadas
TERR (Toronto Eesti Rahvatantsu Rühm) Kungla RAKS V 2012 Kanadas Kes oleks võinud arvata, et RAKSu minna on nii tore! Samuti on tore sõnademäng laagri nime kulul. Õnneks riidu keegi ei läinud, aga tantsitud sai nii, et varbad villis.
TERR (Toronto Eesti Rahvatantsu Rühm)  Kungla RAKS V 2012 Kanadas
Minimalistlike võimalustega tulemuslik veebilehe valmistamine mis oleks hallatav. Kui on kindel tähtaeg paari lehega kodulehe tegemine optimeeritult sest avaldamiseks sobib hästi ja veebilehtede valmistamine veebilehe valmistamine algupärase raamistikuga kodulehe tegemine kaasaegselt peab vastu ka tipptundidel kindlasti tasub tellida kodulehe valmistamine põhjalikult tasakaalustatult tähtis.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: