Balti Festival 2012-09-08 LEGENDID ja SAAGAD

Melbourne’i traditsioon on Läänemere riikide rahvatantsijate – lauljate kokkutulemine ning ühisesinemine.

Päris kahju, et eesti ühiskonna publikut nii vähe jagub – üritusele võrdset küll pole. August Sirkel pakkus veel Eesti Maja juurest tasuta bussiga koos seekordse korraldaja –Läti Seltsi maja – juurde sõitmist, aga busski jäi tellimata huvi puuduse tõttu.   Ei hakka Balti Festivali ümber jutustama. Ega seda riiete kirevust ja laulurõõmu ja tantsu energiat ümber jutustada ei saagi ... Paneme lihtsalt paar fotot siia eesti koori esinemisest (dirigent Hilja Toom, laulud – Pill oll helle, Järv leegib eha paistel, Meie laul).   Eesti väike koor oli tõhus ja ei jäänud ka energia poolest alla suurematele. Lemmik esinemistest mainin, et lätlastel on SUUR noorte ja laste järglaskond – oma rahvapillide orkestriga (Jurmalieni) ja oma kolmekümnelise väikelaste kooriga (Daugava), soomlased põrutasid rahvatantsu mitteläänemereliku sära ja särtsuga, ja kõige, kõige vahvamad olid leedu noored rahvatantsijad (Gintaras) – KUI suure vahe teeb, kui kavasse võetakse kaasaegseid põnevaid rahvatantse! Oh kuidas meeldis neopaganlike mõjudega kaasaegne tants –ületamatu! Laulukooride –Läti Daina, Soome Spirit of Finland, Leedu Dainos Samburis, Eesti Kodu, Skandinaavia Kiriku Koor – mõju ei taha vahendada, aga lihtsalt jõuline, nooruslik põnev tants tõmbab tõesti kõiki kaasa. Tantsijad oleks saanud tantsida vaid plaksutuse ja vile ja hüüete saatel.   Läti korraldus oli väga hea . Kontserdi järel pakuti hapukapsast - viinerit – sinepit - köömneleiba. Lastele/ noortele läks aga sama viiner hot dogiks. Kontserdi ajal olid laudadel läti singipirukad. Kõik kokku piisavalt lihtne – aga maitsev ja efektne. Läti Maja oli ilus. Saal oli rahvast kuhjaga täis – meeleolus, et häid lambaid mahub. Meeldis, et inimesed ei istunud formaalselt pingiridades, vaid kenades kaetud laudades, avatud baari kasutati usinasti ja nii möödus kahetunnine kontsert eluterves ja rõõmsas kaasaelamises ja suminas. Fuajees sai osta iga rahva väljapanekuid – huvi äratasid soome kohvi, rootsi heeringas, läti - leedu napsud. Läti majal on ka väike armas sisehoov. Kes jäi seekord ilma - aasta pärast uuesti Läti Majas! Ja siis liigub korraldus edasi mõnele muule seltsile.  Esinemine Läti Majas - 9 liikmeline naiskoor. Melbourne’i traditsioon on Läänemere riikide rahvatantsijate – lauljate kokkutulemine ning ühisesinemine. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Balti Festival 2012-09-08 LEGENDID ja SAAGAD

SIRJE JÕGI 4. okt. 2012

Melbourne’i traditsioon on Läänemere riikide rahvatantsijate – lauljate kokkutulemine ning ühisesinemine.

Päris kahju, et eesti ühiskonna publikut nii vähe jagub – üritusele võrdset küll pole. August Sirkel pakkus veel Eesti Maja juurest tasuta bussiga koos seekordse korraldaja –Läti Seltsi maja – juurde sõitmist, aga busski jäi tellimata huvi puuduse tõttu.

 

Ei hakka Balti Festivali ümber jutustama. Ega seda riiete kirevust ja laulurõõmu ja tantsu energiat ümber jutustada ei saagi ... Paneme lihtsalt paar fotot siia eesti koori esinemisest (dirigent Hilja Toom, laulud – Pill oll helle, Järv leegib eha paistel, Meie laul).

 

Eesti väike koor oli tõhus ja ei jäänud ka energia poolest alla suurematele. Lemmik esinemistest mainin, et lätlastel on SUUR noorte ja laste järglaskond – oma rahvapillide orkestriga (Jurmalieni) ja oma kolmekümnelise väikelaste kooriga (Daugava), soomlased põrutasid rahvatantsu mitteläänemereliku sära ja särtsuga, ja kõige, kõige vahvamad olid leedu noored rahvatantsijad (Gintaras) – KUI suure vahe teeb, kui kavasse võetakse kaasaegseid põnevaid rahvatantse! Oh kuidas meeldis neopaganlike mõjudega kaasaegne tants –ületamatu! Laulukooride –Läti Daina, Soome Spirit of Finland, Leedu Dainos Samburis, Eesti Kodu, Skandinaavia Kiriku Koor – mõju ei taha vahendada, aga lihtsalt jõuline, nooruslik põnev tants tõmbab tõesti kõiki kaasa. Tantsijad oleks saanud tantsida vaid plaksutuse ja vile ja hüüete saatel.

 

Läti korraldus oli väga hea . Kontserdi järel pakuti hapukapsast - viinerit – sinepit - köömneleiba. Lastele/ noortele läks aga sama viiner hot dogiks. Kontserdi ajal olid laudadel läti singipirukad. Kõik kokku piisavalt lihtne – aga maitsev ja efektne.

Läti Maja oli ilus. Saal oli rahvast kuhjaga täis – meeleolus, et häid lambaid mahub. Meeldis, et inimesed ei istunud formaalselt pingiridades, vaid kenades kaetud laudades, avatud baari kasutati usinasti ja nii möödus kahetunnine kontsert eluterves ja rõõmsas kaasaelamises ja suminas. Fuajees sai osta iga rahva väljapanekuid – huvi äratasid soome kohvi, rootsi heeringas, läti - leedu napsud. Läti majal on ka väike armas sisehoov. Kes jäi seekord ilma - aasta pärast uuesti Läti Majas! Ja siis liigub korraldus edasi mõnele muule seltsile.

 

Balti Festival 2012-09-08 LEGENDID ja SAAGAD
Esinemine Läti Majas - 9 liikmeline naiskoor.
Balti Festival 2012-09-08 LEGENDID ja SAAGAD Melbourne’i traditsioon on Läänemere riikide rahvatantsijate – lauljate kokkutulemine ning ühisesinemine.
Balti Festival 2012-09-08 LEGENDID ja SAAGAD
Õigel hetkel planeerides veebilehtede uuendamine hästi teemal, mis annab lisainfot. Meistritööna ajastatud testitud kodulehe tegemine kvaliteetselt sest avaldamiseks sobib hästi täielikuks ülevaateks veebilehe loomine põhjalikult veebilehtede firma aara.ee mida tasuks veebilehtede valmistamine mõnevõrra lähemalt vaid paari nädalaga toimetatava veebilehtede koostamine millel on palju funktsioone.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: