Ülemaailmne Eesti Kesknõukogu – ÜEKN – jagas stipendiume üliõpilastele

Suvi on möödumas ja kooliaeg lähenemas, ja nii pingutas ka ÜEKN-i stipendiumide komisjon, et viia taotluste hindamine lõpule enne esimest septembrit.

Nagu eelmisel aastal, töötas komisjon ka sel aastal kolmeliikmelises koosseisus. Oli saabunud 158 taotlust ja neist rahuldati 46, kogusummas 69000 USA dollarit (umbes 55 000 eurot). Komisjon pani seekord tähele, et taotlejate üldarvust oli naisüliõpilastel tugev enamus, peaaegu kaks kolmandikku. Sama suhe jäi ka püsima taotluste rahuldamisel. Õppeabi saavad 29 naisõpilast ja 17 meest. Akadeemiliste eksamite taotlemisel on ees magistriõpe 29-ga (eelmisel aastal 25). Bakalaureuse eksamit loodavad saavutada 15 (eelmisel aastal 13). Mõnevõrra huvitav on nähe, et stipendiaatidest peaaegu pooled kavatsevad õppida väljaspool Eestit, kusjuures 27 jäävad Eestisse. Ülikoolide eelistustes on ees Tartu Ülikool (11 üliõpilast), seejärel Maaülikool (6 üliõpilast) ja järgneb Tallinna Tehnikaülikool (4 üliõpilast). Eelmisel aastal valis arstiteaduskonna kuus stipendiaati, tänavu on see arv seitse. Kui veel biomeditsiin, geneetika ja vähibioloogia lisada, siis on meditsiinialale siirdumas kümme stipendiaati. Väljaspoole Eestit siirdujail näib Ühendatud Kuningriik ehk Inglismaa olevat meelepärasem, sest üksteist õpilast on selle riigi valinud. Aga on ka neid, kes lähevad Prantsusmaale, Saksamaale, Rootsi ja mujale. ÜEKN soovib stipendiaatidele edu õppimistel.   Ylo Anson, ÜEKN stipendiumikomisjoni esimees   Suvi on möödumas ja kooliaeg lähenemas, ja nii pingutas ka ÜEKN-i stipendiumide komisjon, et viia taotluste hindamine lõpule enne esimest septembrit. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Ülemaailmne Eesti Kesknõukogu – ÜEKN – jagas stipendiume üliõpilastele

18. sept. 2012

Suvi on möödumas ja kooliaeg lähenemas, ja nii pingutas ka ÜEKN-i stipendiumide komisjon, et viia taotluste hindamine lõpule enne esimest septembrit.

Nagu eelmisel aastal, töötas komisjon ka sel aastal kolmeliikmelises koosseisus. Oli saabunud 158 taotlust ja neist rahuldati 46, kogusummas 69000 USA dollarit (umbes 55 000 eurot).

Komisjon pani seekord tähele, et taotlejate üldarvust oli naisüliõpilastel tugev enamus, peaaegu kaks kolmandikku. Sama suhe jäi ka püsima taotluste rahuldamisel. Õppeabi saavad 29 naisõpilast ja 17 meest. Akadeemiliste eksamite taotlemisel on ees magistriõpe 29-ga (eelmisel aastal 25). Bakalaureuse eksamit loodavad saavutada 15 (eelmisel aastal 13).

Mõnevõrra huvitav on nähe, et stipendiaatidest peaaegu pooled kavatsevad õppida väljaspool Eestit, kusjuures 27 jäävad Eestisse. Ülikoolide eelistustes on ees Tartu Ülikool (11 üliõpilast), seejärel Maaülikool (6 üliõpilast) ja järgneb Tallinna Tehnikaülikool (4 üliõpilast).

Eelmisel aastal valis arstiteaduskonna kuus stipendiaati, tänavu on see arv seitse. Kui veel biomeditsiin, geneetika ja vähibioloogia lisada, siis on meditsiinialale siirdumas kümme stipendiaati.

Väljaspoole Eestit siirdujail näib Ühendatud Kuningriik ehk Inglismaa olevat meelepärasem, sest üksteist õpilast on selle riigi valinud. Aga on ka neid, kes lähevad Prantsusmaale, Saksamaale, Rootsi ja mujale. ÜEKN soovib stipendiaatidele edu õppimistel.

 

Ylo Anson, ÜEKN stipendiumikomisjoni esimees

 

Ülemaailmne Eesti Kesknõukogu – ÜEKN – jagas stipendiume üliõpilastele Suvi on möödumas ja kooliaeg lähenemas, ja nii pingutas ka ÜEKN-i stipendiumide komisjon, et viia taotluste hindamine lõpule enne esimest septembrit.
Ülemaailmne Eesti Kesknõukogu – ÜEKN – jagas stipendiume üliõpilastele
Kui valminud tulemus on veebilehtede valmistamine sisukalt mainimas ühte valdkonda. Sisukuse ja funktsionaalsusega veebilehtede loomine ja see peab vastu aastaid tasub lugeda MTÜ kodulehtede tegemine põhjalikult leht www.aara.ee sama lingi kaudu on saadaval lihtsustatud kodulehe tegemine sisukalt tasub vaeva kiiresti ära midagi samavõrd kaalukat kui on veebilehtede uuendamine siis on tulemus mitmeks aastaks. uus kodulehtede loomine saab kiiresti tööle.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: