Augustikuu kinoõhtu Sydney Eesti Majas

Augustikuu viimasel reedel on kinosõpradel taas põhjust Sydney Eesti Majja tulla. Seekord tulevad näitamisele filmid “Tantsud linnuteele” ja “Külm on”.

Eesti taasiseseisvusega seoses tutvustame vaatajatele meie antropoloogi, reisikirjanikku, filmimeest ja presidenti Lennart Merit. Tegemist on Estinfilmi ja Rahvusringhäälignu koostöös tehtud 2011. aasta dokumentaalfilmiga "Tantsud linnuteele", mis kirjeldab eelkõige Lennart Meri filmirezissööri karjääri läbi 5 kultuurantropoloogilise filmi: „Veelinnurahvas" (1970), „Linnutee tuuled" (1977), „Kaleva hääled" (1985), „Toorumi pojad" (1989) või „Šamaan" (1997). Lisan veel Ilmeka näite Lennart Meri enda suust: «Rongide kinnipidamine või ka kaamelite kasutamine oli see ala, kus ma tundsin end juba tookord, filmi tehes, üsna kodus. Kui sa oskad arktilisel raudteel rongi kinni pidada, siis varem või hiljem saad sa ühe väikese riigi presidendiks.» Filmi autoriks on Jaak Lõhmus, kes on kokku pannud mahuka materjali ning kus intervjueeritakse Lennart Meri filmide võttemeeskonna liikmeid ja ta mõttekaaslasi – kirjanik Jaan Kaplinskit, Pärnu antropoloogiafilmide festivali algatajat ja juhti Jaak Soosaart ja palju teisi. Arvan, et "Tantsud linnuteele" annab huvitava vaatenurga meie ühele armastatuimale presidendile ning tema loomingu ja kogu olemuse tuumikusse. Samuti annab film aimu eestlaste sugulasrahvastest, kellest me tihti palju ei tea. Soovitan soojalt huvilistele, see film on ka omal moel sissejuhatuseks järgmise Kino-õhtu põhifilmile. Sellest aga juba lähemalt kohapeal.   Lühifilmina näitame seekord noore filmimehe Martti Helde 2010. aasta mängufilmi "Külm on" (produktsioonifirma Allfilm). Martti Helde lühifilm kõneleb Aggivaldist, lugemiskirglikust noormehest, kes elab oma vanemate ja vennaga äärelinna katlamajas. Aggivaldi jaoks käib ajaarvestus pühapäevade järgi, kui katlamajja saabub trükikojast koormatäis praakraamatuid - vigaseid köiteid, millest puuduvad lõpupeatükid. Poisi kireks on põletamiseks mõeldud raamatutele oma fantaasia põhjal lõpud kirjutada ning neid vanaisale lugemiseks viia. Seda päevani, mil vanaisa annab pojapojale kirjutusmasina, et Aggivald alustaks oma tervikloo kirjutamist. Poisi teadmata jätab vanaisa talle lisaks kirjutusmasinale ka ühe aastaid nõukogude võimu eest ärklikorrusel hoitud saladuse, mis samuti lõpetamist ootab. Osades teevad kaasa Mikk Jürjens, Gert Raudsep, Aarne Üksküla, Anne Reemann, Madis Mäeorg jt.   Uksed avatakse kell 18.00, kõik on oodatud! Filmidel on inglise keelsed subtiitrid. Tegutseb baar maitsvate suupistete ja keelekastmega, kohtumiseni!   Augustikuu viimasel reedel on kinosõpradel taas põhjust Sydney Eesti Majja tulla. Seekord tulevad näitamisele filmid “Tantsud linnuteele” ja “Külm on”. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Augustikuu kinoõhtu Sydney Eesti Majas

LEEN RAMPE 29. augustil 2012

Augustikuu viimasel reedel on kinosõpradel taas põhjust Sydney Eesti Majja tulla. Seekord tulevad näitamisele filmid “Tantsud linnuteele” ja “Külm on”.

Augustikuu kinoõhtu Sydney Eesti Majas

Eesti taasiseseisvusega seoses tutvustame vaatajatele meie antropoloogi, reisikirjanikku, filmimeest ja presidenti Lennart Merit. Tegemist on Estinfilmi ja Rahvusringhäälignu koostöös tehtud 2011. aasta dokumentaalfilmiga "Tantsud linnuteele", mis kirjeldab eelkõige Lennart Meri filmirezissööri karjääri läbi 5 kultuurantropoloogilise filmi: „Veelinnurahvas" (1970), „Linnutee tuuled" (1977), „Kaleva hääled" (1985), „Toorumi pojad" (1989) või „Šamaan" (1997). Lisan veel Ilmeka näite Lennart Meri enda suust: «Rongide kinnipidamine või ka kaamelite kasutamine oli see ala, kus ma tundsin end juba tookord, filmi tehes, üsna kodus. Kui sa oskad arktilisel raudteel rongi kinni pidada, siis varem või hiljem saad sa ühe väikese riigi presidendiks.»

Filmi autoriks on Jaak Lõhmus, kes on kokku pannud mahuka materjali ning kus intervjueeritakse Lennart Meri filmide võttemeeskonna liikmeid ja ta mõttekaaslasi – kirjanik Jaan Kaplinskit, Pärnu antropoloogiafilmide festivali algatajat ja juhti Jaak Soosaart ja palju teisi.

Arvan, et "Tantsud linnuteele" annab huvitava vaatenurga meie ühele armastatuimale presidendile ning tema loomingu ja kogu olemuse tuumikusse. Samuti annab film aimu eestlaste sugulasrahvastest, kellest me tihti palju ei tea. Soovitan soojalt huvilistele, see film on ka omal moel sissejuhatuseks järgmise Kino-õhtu põhifilmile. Sellest aga juba lähemalt kohapeal.

 

Lühifilmina näitame seekord noore filmimehe Martti Helde 2010. aasta mängufilmi "Külm on" (produktsioonifirma Allfilm). Martti Helde lühifilm kõneleb Aggivaldist, lugemiskirglikust noormehest, kes elab oma vanemate ja vennaga äärelinna katlamajas.

Aggivaldi jaoks käib ajaarvestus pühapäevade järgi, kui katlamajja saabub trükikojast koormatäis praakraamatuid - vigaseid köiteid, millest puuduvad lõpupeatükid. Poisi kireks on põletamiseks mõeldud raamatutele oma fantaasia põhjal lõpud kirjutada ning neid vanaisale lugemiseks viia. Seda päevani, mil vanaisa annab pojapojale kirjutusmasina, et Aggivald alustaks oma tervikloo kirjutamist.

Poisi teadmata jätab vanaisa talle lisaks kirjutusmasinale ka ühe aastaid nõukogude võimu eest ärklikorrusel hoitud saladuse, mis samuti lõpetamist ootab.

Osades teevad kaasa Mikk Jürjens, Gert Raudsep, Aarne Üksküla, Anne Reemann, Madis Mäeorg jt.

 

Uksed avatakse kell 18.00, kõik on oodatud! Filmidel on inglise keelsed subtiitrid. Tegutseb baar maitsvate suupistete ja keelekastmega, kohtumiseni!

 

Augustikuu kinoõhtu Sydney Eesti Majas Augustikuu viimasel reedel on kinosõpradel taas põhjust Sydney Eesti Majja tulla. Seekord tulevad näitamisele filmid “Tantsud linnuteele” ja “Külm on”.
Augustikuu kinoõhtu Sydney Eesti Majas
Kui valminud tulemus on kodulehtede arendamine firmadele sest selle puhul on tulemus kindel. Tõsiseltvõetav lahendus selge veebilehe valmistamine ja see ei ole juhuslik järjekorras tekstilise veebilehe koostamine firma poolt lehekülg leidlikult lahendatud mõjus veebilehe valmistamine kiiresti kui ka, aga lisavõimalustega kodulehe tegemine kaasaegselt siis valmis.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: