Tänavused Saaremaa Ooperipäevad lõpetasid rekordilise publikuarvuga

Täna lõpevad Saaremaa Ooperipäevad on enne viimase kontserdi toimumist kogunud 12 500 külastajat, mis on taaskord tublisti rohkem, kui varasematel aastatel.

Suurem külastajate arv sai võimalikuks eelkõige tänu avaramaks ehitatud ooperimajale Kuressaare Piiskopilinnuse kõrval, mis mahutas tänavu ligi 2000 külastajat.   Ooperipäevade kunstilise juhi Arne Miku sõnul annab 6 päevaga kogutud publik hinnanguliselt 15 Rahvusooper Estonia täismaja. „See on olnud tõeline, pühendunud ooperipublik, sest muusikalide või operetiga pole me kunagi kedagi siia meelitanud", lisab Mikk. Ootamatult kujunes Ooperipäevade nõutuimaks ja publikurohkeimaks sündmuseks tavapärase Ooperigala asemel hoopis täna päeval toimunud Ooperipäevade Lastegala.   Lastegala kulminatsiooniks sai Olav Ehala ja Leelo Tungla poolt Ooperipäevade tellimusel kirjutatud „Ood ooperisaarele" solistideks Ain Anger ja Ivo Linna.   Ooperipäevi jääb täna õhtul lõpetama „Opera jazz" , mis miksib tuntud klassikalist ooperimuusikat jazziga, esitajateks kordamööda Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkester, Estonian Dream Big Band. solistid Sofia Rubina, Antti Sarpila, Rauno Elp ja Moskva Helikon Opera lauljad. Dirigentideks Eri Klas ja Mikk Murdvee. Eesti Kontserdi direktor Jüri Leiten tunnistab, et hoolimata väljamüüdud saalidest ei ole Saaremaa ooperipäevad veel kasumisse jõudnud. Suuremaks ehitatud ooperimaja ja päeva võrra pikem festival suurendas aga publiku hulka ning aitas ürituse eelarve mõistlikku tasakaalu viia „Olen õnnelik, et ooperipäevad toimusid ja toimusid ülimalt edukalt. Peale Eesti Kontserdi ei suudaks sellist festivali keegi korraldada ning juba praegu on see kasvanud nii kultuurilises kui ka regionaalses mõttes sedavõrd olululiseks sündmuseks, mille jätkusuutlikuses pole mõtet kahelda" kinnitab Leiten.   2013 aasta ooperipäevade toimumise kinnituseks on ka fakt, et juba teist aastat olid tänavu ooperipäevade ajal müügil järgmise aasta piletid, mida osteti kokku ligi 2500. Uuesti saabuvad piletid müügile 16. veebruaril 2013 ning suvel on Saaremaale oodata kolme Gruusia ooperiteatrit Tbilisist, Batumist ja Kutaisist, kelle kavas ooperiklassika, nagu Donizetti „Lucia di Lammermoor", Verdi „Rigoletto" ja „Attila" ning Puccini „Madama Butterfly" . Lisaks ooperigalale „ Wagner ja Verdi 200" on kavas ka Gruusia Balletigala.   Lauri Aav Eesti Kontsert Pressiteade Täna lõpevad Saaremaa Ooperipäevad on enne viimase kontserdi toimumist kogunud 12 500 külastajat, mis on taaskord tublisti rohkem, kui varasematel aastatel. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Tänavused Saaremaa Ooperipäevad lõpetasid rekordilise publikuarvuga

23. juulil 2012

Täna lõpevad Saaremaa Ooperipäevad on enne viimase kontserdi toimumist kogunud 12 500 külastajat, mis on taaskord tublisti rohkem, kui varasematel aastatel.

Suurem külastajate arv sai võimalikuks eelkõige tänu avaramaks ehitatud ooperimajale Kuressaare Piiskopilinnuse kõrval, mis mahutas tänavu ligi 2000 külastajat.

 

Ooperipäevade kunstilise juhi Arne Miku sõnul annab 6 päevaga kogutud publik hinnanguliselt 15 Rahvusooper Estonia täismaja. „See on olnud tõeline, pühendunud ooperipublik, sest muusikalide või operetiga pole me kunagi kedagi siia meelitanud", lisab Mikk. Ootamatult kujunes Ooperipäevade nõutuimaks ja publikurohkeimaks sündmuseks tavapärase Ooperigala asemel hoopis täna päeval toimunud Ooperipäevade Lastegala.

 

Lastegala kulminatsiooniks sai Olav Ehala ja Leelo Tungla poolt Ooperipäevade tellimusel kirjutatud „Ood ooperisaarele" solistideks Ain Anger ja Ivo Linna.

 

Ooperipäevi jääb täna õhtul lõpetama „Opera jazz" , mis miksib tuntud klassikalist ooperimuusikat jazziga, esitajateks kordamööda Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkester, Estonian Dream Big Band. solistid Sofia Rubina, Antti Sarpila, Rauno Elp ja Moskva Helikon Opera lauljad. Dirigentideks Eri Klas ja Mikk Murdvee.

Eesti Kontserdi direktor Jüri Leiten tunnistab, et hoolimata väljamüüdud saalidest ei ole Saaremaa ooperipäevad veel kasumisse jõudnud. Suuremaks ehitatud ooperimaja ja päeva võrra pikem festival suurendas aga publiku hulka ning aitas ürituse eelarve mõistlikku tasakaalu viia „Olen õnnelik, et ooperipäevad toimusid ja toimusid ülimalt edukalt. Peale Eesti Kontserdi ei suudaks sellist festivali keegi korraldada ning juba praegu on see kasvanud nii kultuurilises kui ka regionaalses mõttes sedavõrd olululiseks sündmuseks, mille jätkusuutlikuses pole mõtet kahelda" kinnitab Leiten.

 

2013 aasta ooperipäevade toimumise kinnituseks on ka fakt, et juba teist aastat olid tänavu ooperipäevade ajal müügil järgmise aasta piletid, mida osteti kokku ligi 2500. Uuesti saabuvad piletid müügile 16. veebruaril 2013 ning suvel on Saaremaale oodata kolme Gruusia ooperiteatrit Tbilisist, Batumist ja Kutaisist, kelle kavas ooperiklassika, nagu Donizetti „Lucia di Lammermoor", Verdi „Rigoletto" ja „Attila" ning Puccini „Madama Butterfly" . Lisaks ooperigalale „ Wagner ja Verdi 200" on kavas ka Gruusia Balletigala.

 

Lauri Aav

Eesti Kontsert Pressiteade

Tänavused Saaremaa Ooperipäevad lõpetasid rekordilise publikuarvuga Täna lõpevad Saaremaa Ooperipäevad on enne viimase kontserdi toimumist kogunud 12 500 külastajat, mis on taaskord tublisti rohkem, kui varasematel aastatel.
Tänavused Saaremaa Ooperipäevad lõpetasid rekordilise publikuarvuga
Üks mu sõber soovitas veebilehe tegemine kaasaegselt mille puhul saaks kvaliteeti hinnata. Mida paremini laabub ilusa kodulehe tegemine veelgi sisukamates väljaannetes samas lihtsamat sorti veebilehtede valmistamine kvaliteetselt rohkem milles on viidatud toimetatava kodulehtede arendamine üldine õpetus ja vastupidavale platvormile korralik kodulehtede valmistamine maksimaalselt kestvate tulemustega.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: