Vabariigi President ja Briti kuninganna õnnitlesid Eesti skaute juubeli puhul

Täna, 21. juulil lõppeb Tagametsas, Järvamaal skautide 100. juubelile pühendatud laager.

Reede õhtul toimus pidulik lõkkeõhtu, millest võttis osa Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, kes on ka Eesti skautide 100. juubeliaasta patrooniks. President rääkis lõkkeõhtule kogunenud skautidele oma elamustest ja kogemustest ning vahvatest seikadest, mida ta on saanud skaudina tegutsedes ning lastele pakkus palju huvi, mida president ise skaudina olles on õppinud ja kuidas need oskused on igapäevaelus kasuks tulnud. Oskus looduses hakkama saada ja avastada maailma olid ühed väärtused, mida tõi president oma lõkkejutus esile.   Skautide lõkkeõhtul osales ka skautluse sünnimaa - Suurbritannia - suursaadik Eestis Chris Holtby, kes tõi laagrilistele kuninganna Elizabeth II tervitused. Tema majesteet soovis skautidele, et Eesti skautluse juubelit tähistav laager oleks kõigile meeldejäävaks ja nauditavaks kogemuseks ning õnnitles kõiki Eesti skaute 100. juubeli puhul. Suurbritannia kuningakoda on tihedalt seotud skautlusega ning kuninganna Elizabeth on ka Suurbritannia skaudiorganisatsiooni patroon.   Briti peaskaut Bear Grylls ütles oma kirjalikus tervituses Eesti skautidele, et „ Skautlik liikumine on palju aastaid olnud inspiratsiooni allikaks miljonitele noortele üle maailma ühendades endase seikluse, lõbu ja vastutuse maailma ees."   President Toomas Hendrik Ilves ja suursaadik Chris Holtby tegid sissekande ka Eesti Skautide Ühingu külalisteraamatusse. Kokku oli juubelilaagris üle 200 osaleja, kelle seas oli nii eesti kui vene rahvusest noori ja juba traditsiooniliselt on kohal ka Tallinna nägemispuudega noori koondav skaudiüksus, kellele osa tegevusi on spetsiaalselt kohandatud, et nad saaks nautida laagrirõõme võrdselt kõigi teiste noortega. Laagris käis külas ka Õiguskantsleri Kantselei laste õiguste osakonna nõunik Andra Reinomägi, et koos lastega rääkida sellest, millised on laste õigused. Vestlustest noortega selgus, et Eesti lapsed on päris hästi kursis oma õigustega ja teema pakkus neile suurt huvi. Teisipäevast alanud laagri ajal käidi matkamas, valmistati ise lõkkel toitu, uuriti loodust, mängiti ja sporditi ja osaleti ka Järvamaa Päästeteenistuse ja politsei kaasabil korraldatud veepeol, ütles laagri juht Helen Pill.   Laagrilistele saatsid oma tervitused ka eestlastest skaudid ja gaidid Ameerika Ühendriikidest, Austraaliast ja Kanadast. Eesti Skautide Ühing, mille liikmeskond küündib 1500 liikmeni, on tänasel päeval üks suurimaid noorteorganisatsioone Eestis. Maailmas on skaute kokku üle 30 miljoni. Juubeliaasta juhtlauseks on „Eesti skautlus 100 – seiklusi täis rada!".   Eesti Skautide Ühingu pressiteade Täna, 21. juulil lõppeb Tagametsas, Järvamaal skautide 100. juubelile pühendatud laager. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Vabariigi President ja Briti kuninganna õnnitlesid Eesti skaute juubeli puhul

23. juulil 2012

Täna, 21. juulil lõppeb Tagametsas, Järvamaal skautide 100. juubelile pühendatud laager.

Reede õhtul toimus pidulik lõkkeõhtu, millest võttis osa Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, kes on ka Eesti skautide 100. juubeliaasta patrooniks.


President rääkis lõkkeõhtule kogunenud skautidele oma elamustest ja kogemustest ning vahvatest seikadest, mida ta on saanud skaudina tegutsedes ning lastele pakkus palju huvi, mida president ise skaudina olles on õppinud ja kuidas need oskused on igapäevaelus kasuks tulnud. Oskus looduses hakkama saada ja avastada maailma olid ühed väärtused, mida tõi president oma lõkkejutus esile.

 

Skautide lõkkeõhtul osales ka skautluse sünnimaa - Suurbritannia - suursaadik Eestis Chris Holtby, kes tõi laagrilistele kuninganna Elizabeth II tervitused. Tema majesteet soovis skautidele, et Eesti skautluse juubelit tähistav laager oleks kõigile meeldejäävaks ja nauditavaks kogemuseks ning õnnitles kõiki Eesti skaute 100. juubeli puhul. Suurbritannia kuningakoda on tihedalt seotud skautlusega ning kuninganna Elizabeth on ka Suurbritannia skaudiorganisatsiooni patroon.

 

Briti peaskaut Bear Grylls ütles oma kirjalikus tervituses Eesti skautidele, et „ Skautlik liikumine on palju aastaid olnud inspiratsiooni allikaks miljonitele noortele üle maailma ühendades endase seikluse, lõbu ja vastutuse maailma ees."

 

President Toomas Hendrik Ilves ja suursaadik Chris Holtby tegid sissekande ka Eesti Skautide Ühingu külalisteraamatusse.

Kokku oli juubelilaagris üle 200 osaleja, kelle seas oli nii eesti kui vene rahvusest noori ja juba traditsiooniliselt on kohal ka Tallinna nägemispuudega noori koondav skaudiüksus, kellele osa tegevusi on spetsiaalselt kohandatud, et nad saaks nautida laagrirõõme võrdselt kõigi teiste noortega.


Laagris käis külas ka Õiguskantsleri Kantselei laste õiguste osakonna nõunik Andra Reinomägi, et koos lastega rääkida sellest, millised on laste õigused. Vestlustest noortega selgus, et Eesti lapsed on päris hästi kursis oma õigustega ja teema pakkus neile suurt huvi. Teisipäevast alanud laagri ajal käidi matkamas, valmistati ise lõkkel toitu, uuriti loodust, mängiti ja sporditi ja osaleti ka Järvamaa Päästeteenistuse ja politsei kaasabil korraldatud veepeol, ütles laagri juht Helen Pill.

 

Laagrilistele saatsid oma tervitused ka eestlastest skaudid ja gaidid Ameerika Ühendriikidest, Austraaliast ja Kanadast.

Eesti Skautide Ühing, mille liikmeskond küündib 1500 liikmeni, on tänasel päeval üks suurimaid noorteorganisatsioone Eestis. Maailmas on skaute kokku üle 30 miljoni.

Juubeliaasta juhtlauseks on „Eesti skautlus 100 – seiklusi täis rada!".

 

Eesti Skautide Ühingu pressiteade

Vabariigi President ja Briti kuninganna õnnitlesid Eesti skaute juubeli puhul Täna, 21. juulil lõppeb Tagametsas, Järvamaal skautide 100. juubelile pühendatud laager.
Vabariigi President ja Briti kuninganna õnnitlesid Eesti skaute juubeli puhul
Kui valminud tulemus on lakoonilise kodulehtede valmistamine siis tasub otsida tegija. Samavõrd hoolikalt kavandatud klubi kodulehe tegemine professionaalselt veelgi sisukamates väljaannetes juurde kodulehtede tegemine professionaalselt veebilehed samas on ka sisukuse poolest lihtsustatud kodulehe loomine ja see paistab välja juhul kui mtü veebilehe valmistamine siis saab tehtud õigeks ajaks.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: