Juulikuu kinoõhtu filmid räägivad armastusest ja üksindusest

27. juulil toimub taaskord kinoõhtu Sydney Eesti Majas. Näitamisele tulevad Veiko Õunpuu "Tühi rand" ning "Sügisball".

Kes on Veiko Õunpuu ja millest räägib tema lühimängufilm "Tühi rand"? Juulikuu Kino at Eesti maja pühendame rezissöör Veiko Õunpuu filmidele. Veiko Õunpuu on Eesti filmitaevasse ilmunud alles hiljuti, "Tühi rand" on tema debüütfilm aastast 2006. Mõlemad filmid on auhinnavõitjad – "Tühi rand" valiti 2006. aasta Eesti parimaks filmiks ja "Sügisball" sai Veneetsia filmifestivali Orizzonti auhinna ning Thessaloniki festivali parima lavastaja auhinna. Veiko on õppinud kirjandusteadust ja maali, filmini jõudis ta oma 30-ndate eluaastate lõpus. "Tühi rand" on samanimelise Mati Undi romaani ainetel põhinev armastuslugu. Noor intellektuaal Mati (Rain Tolk) mahhineerib end olukorda, kus tal tuleb veeta nädalavahetus koos oma naise Helina (Maarja Jakobson) ja naise armukese, viiuldaja Eduardiga (Taavi Eelmaa). Kolmik sõidab Eduardi suvekoju, maalilisse paika, mida ümbritsevad tühi rand ja kohisevad metsad. Mati on otsustanud oma naise tagasi võita, maksku mis maksab. Mis on armastus? Kes seda suudab uskuda? Mida on üldse võimalik uskuda? Filmis mängivad Rain Tolk, Taavi Eelmaa, Maarja Jakobson, Mirtel Pohla ja Juhan Ulfsak.   Millest räägib õhtu täispikk mängufilm? Seekordne täispikk mängufilm "Sügisball" põhineb samuti kirjanik Mati Undi samanimelise romaani ainetel. “Sügisball” räägib kuuest üksteisega riivamisi kokku puutuvast magalaelanikust, keda kõiki ühendab üksindusetunne. Noor kirjanik Mati luurab eksnaise akende taga ja läheneb uutele naistele, kuid tulutult. Üksluise eluga vanapoiss-meestejuuksur August Kask kiindub väikesesse tüdrukusse, tollele lähenedes aga süüdistatakse teda pedofiilias. Üksikema Laura vaatab telekast „Ogalinde” ja tõrjub meeste lähenemiskatseid, kuna ei suuda neid usaldada. Arhitekt Maurer mõtleb inimkonna heaolu peale, on aga unustanud omaenese naise, kes omakorda otsib lohutust shveitser Theo juurest. Theo meeldib naistele, kuid madala sotsiaalse staatuse tõttu ei võeta teda tõsiselt. „Sügisball” räägib inimeste eraldatusest ja võimetusest teisteni jõuda. Samas leidub seal muigeid ja absurdi ning mõni vastavalt häälestunud vaataja võib isegi laginal naerda saada. Kui katsuda kuidagi zanri määratleda, siis võib öelda, et „Sügisball” on süsimust komöödia üksindusest, ahastusest ja lootusetusest.” Filmi peategelasteks on Rain Tolk, Taavi Eelmaa, Juhan Ulfsak, Tiina Tauraite, Maarja Jakobson, Sulevi Peltola (Soome) ja Mirtel Pohla.   Eraldi toon veel välja, et filmidel on ingliskeelsed subtiitrid ja mõlemas juulikuu filmis esineb karmi kõnepruuki, vägivalda ja "Sügisballis" on ka graafiline seksstseen. Uksed avatakse kell 18.00, töötab baar maitsvate suupistete ja jookidega.   27. juulil toimub taaskord kinoõhtu Sydney Eesti Majas. Näitamisele tulevad Veiko Õunpuu "Tühi rand" ning "Sügisball". suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Juulikuu kinoõhtu filmid räägivad armastusest ja üksindusest

LEEN RAMPE 23. juulil 2012

27. juulil toimub taaskord kinoõhtu Sydney Eesti Majas. Näitamisele tulevad Veiko Õunpuu "Tühi rand" ning "Sügisball".

Kes on Veiko Õunpuu ja millest räägib tema lühimängufilm "Tühi rand"?

Juulikuu Kino at Eesti maja pühendame rezissöör Veiko Õunpuu filmidele. Veiko Õunpuu on Eesti filmitaevasse ilmunud alles hiljuti, "Tühi rand" on tema debüütfilm aastast 2006. Mõlemad filmid on auhinnavõitjad – "Tühi rand" valiti 2006. aasta Eesti parimaks filmiks ja "Sügisball" sai Veneetsia filmifestivali Orizzonti auhinna ning Thessaloniki festivali parima lavastaja auhinna. Veiko on õppinud kirjandusteadust ja maali, filmini jõudis ta oma 30-ndate eluaastate lõpus.

"Tühi rand" on samanimelise Mati Undi romaani ainetel põhinev armastuslugu. Noor intellektuaal Mati (Rain Tolk) mahhineerib end olukorda, kus tal tuleb veeta nädalavahetus koos oma naise Helina (Maarja Jakobson) ja naise armukese, viiuldaja Eduardiga (Taavi Eelmaa). Kolmik sõidab Eduardi suvekoju, maalilisse paika, mida ümbritsevad tühi rand ja kohisevad metsad. Mati on otsustanud oma naise tagasi võita, maksku mis maksab. Mis on armastus? Kes seda suudab uskuda? Mida on üldse võimalik uskuda?

Filmis mängivad Rain Tolk, Taavi Eelmaa, Maarja Jakobson, Mirtel Pohla ja Juhan Ulfsak.

 

Millest räägib õhtu täispikk mängufilm?

Seekordne täispikk mängufilm "Sügisball" põhineb samuti kirjanik Mati Undi samanimelise romaani ainetel.

“Sügisball” räägib kuuest üksteisega riivamisi kokku puutuvast magalaelanikust, keda kõiki ühendab üksindusetunne. Noor kirjanik Mati luurab eksnaise akende taga ja läheneb uutele naistele, kuid tulutult. Üksluise eluga vanapoiss-meestejuuksur August Kask kiindub väikesesse tüdrukusse, tollele lähenedes aga süüdistatakse teda pedofiilias. Üksikema Laura vaatab telekast „Ogalinde” ja tõrjub meeste lähenemiskatseid, kuna ei suuda neid usaldada. Arhitekt Maurer mõtleb inimkonna heaolu peale, on aga unustanud omaenese naise, kes omakorda otsib lohutust shveitser Theo juurest. Theo meeldib naistele, kuid madala sotsiaalse staatuse tõttu ei võeta teda tõsiselt.

„Sügisball” räägib inimeste eraldatusest ja võimetusest teisteni jõuda. Samas leidub seal muigeid ja absurdi ning mõni vastavalt häälestunud vaataja võib isegi laginal naerda saada. Kui katsuda kuidagi zanri määratleda, siis võib öelda, et „Sügisball” on süsimust komöödia üksindusest, ahastusest ja lootusetusest.”

Filmi peategelasteks on Rain Tolk, Taavi Eelmaa, Juhan Ulfsak, Tiina Tauraite, Maarja Jakobson, Sulevi Peltola (Soome) ja Mirtel Pohla.

 

Eraldi toon veel välja, et filmidel on ingliskeelsed subtiitrid ja mõlemas juulikuu filmis esineb karmi kõnepruuki, vägivalda ja "Sügisballis" on ka graafiline seksstseen.

Uksed avatakse kell 18.00, töötab baar maitsvate suupistete ja jookidega.

 

Juulikuu kinoõhtu filmid räägivad armastusest ja üksindusest
Juulikuu kinoõhtu filmid räägivad armastusest ja üksindusest 27. juulil toimub taaskord kinoõhtu Sydney Eesti Majas. Näitamisele tulevad Veiko Õunpuu "Tühi rand" ning "Sügisball".
Juulikuu kinoõhtu filmid räägivad armastusest ja üksindusest
Lugesin ühte lehte, millel oli tugeva veebilehe valmistamine ja teda ma usaldan. Kui on kindel tähtaeg veebilehe tegemine kui see on hästi tehtud sisukuse poolest kodulehtede valmistus vaata teksti www.aara.ee seda linki saab mitmeti kodulehe koostamine saadaval ka üksikult juhul kui tutvustava kodulehe tegemine toob kindlasti tagasi.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: