Meie mees Sydney lavadel - Hendrik Elstein

Hendrik Elstein on 24-aastane Eestimaa noormees, kes on Mel Gibsoni radadel tulnud Sydney NIDAsse näitlemist õppima. Sündinud Saaremaal ja kasvanud Pärnus. Enne Austraaliasse tulekut lõi ta kaasa ka Pärnu "Endla" etendustes. Sel talvel saab teda aga näha Bondi Paviljonis mängitavas eesti tükis "Ristumine peateega".

Kui eestlane otsustab näitlejaks saada, siis seab ta sammud lavaka suunas. Sa otsustasid tulla NIDAsse Sydneys. Miks just Austraalia ja see teatrikool? Hendrik Elstein: Esiteks oli mul suur soov peale keskkooli minna kusagile välismaale õppima ja see pidi olema ingliskeelne riik. Austraalia kasuks otsustasin kliima ja inimeste pärast. Olin siin enne käinud backpackerina ning muljed nii riigist endast kui selle kodanikest olid suurepärased. Austraallased on äärmiselt meeldivad inimesed. NIDA sellepärast, et kui otsisin internetis teatrikoole, siis esimene uudis, mis ette lõi ütles, et Mel Gibson õppis NIDAs ja siis saigi otsus tehtud.   Kui kerge on Austraalias näitlejana läbi lüüa? Kas see, kui inglise keel pole emakeel, on takistus rollide saamisel või mitte? Hendrik Elstein: Näitlejana ei ole kerge läbi lüüa mitte kuskil, see võtab pea eranditult umbes kümme-viisteist aastat pidevat punnitamist. Ja siis on vaja veel pisut õnne, kuna meelelahutusäris ei piisa vaid näitlemisoskusest. Austraalias on raske kõigil, kellel on aktsent. Mingil põhjusel ei taha siinne televisioon, teater ja kino tunnistada, et tegu on äärmiselt multikultuurse riigiga ja nii saavad kogu töö endale ehtsad Aussi näitlejad. Aga ma loodan, et see hakkab varsti muutuma, oleks vähe põnevam. Seniks üritan ma Austraalia aktsenti omandada.   Jaan Tätte "Ristumine peateega" sai kiirelt Eestis klassikaks. Milline on Austraalia trupi poolne tagasiside? Kuidas see lugu siinpool maakera tundub? Hendrik Elstein: Tätte näitemäng paistab ka Austraalias olevat samasugune lemmik nagu Eestis. Meie etendust on saatnud suurepärane tagasiside ning pea kõik rõhutavad, kui väga neile see tekst meeldis. Nii trupp kui meeskond on ühel arvamusel, et see on viimase peal näidend, eks see ongi põhjuseks, miks nad kõik on end pühendanud sellele projektile. Raha me ju ei teeni pennigi. Kui me mängiks seda sama lavastust Sydney Theatre Companys, siis kõik tuleks ja Ristumine peateega oleks suur hitt.   http://www.facebook.com/TheHighwayCrossing http://rocksurfers.org/    Hendrik Elstein etenduses "Ristumine peateega". Foto: Nathalie Taylor. Ta mängis NIDAs lavastustes: Hamlet, Accidental Death of an Anarchist, Threepenny Opera ja Lost Illusions. Möödunud aastal lavastas ta Sydneys kaks etendust: Jean-Paul Sartre Men Without Shadows ja Harold Pinteri The Homecoming. Enne Austraaliasse tulekut lõi ta kaasa Endla teatri etendustes kui noortestuudio liige. Hendrik Elstein on 24-aastane Eestimaa noormees, kes on Mel Gibsoni radadel tulnud Sydney NIDAsse näitlemist õppima. Sündinud Saaremaal ja kasvanud Pärnus. Enne Austraaliasse tulekut lõi ta kaasa ka Pärnu "Endla" etendustes. Sel talvel saab teda aga näha Bondi Paviljonis mängitavas eesti tükis "Ristumine peateega". suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Meie mees Sydney lavadel - Hendrik Elstein

AALE KASK-ONG 24. juunil 2012

Hendrik Elstein on 24-aastane Eestimaa noormees, kes on Mel Gibsoni radadel tulnud Sydney NIDAsse näitlemist õppima.
Sündinud Saaremaal ja kasvanud Pärnus. Enne Austraaliasse tulekut lõi ta kaasa ka Pärnu "Endla" etendustes.
Sel talvel saab teda aga näha Bondi Paviljonis mängitavas eesti tükis "Ristumine peateega".

Kui eestlane otsustab näitlejaks saada, siis seab ta sammud lavaka suunas. Sa otsustasid tulla NIDAsse Sydneys. Miks just Austraalia ja see teatrikool?

Hendrik Elstein: Esiteks oli mul suur soov peale keskkooli minna kusagile välismaale õppima ja see pidi olema ingliskeelne riik. Austraalia kasuks otsustasin kliima ja inimeste pärast. Olin siin enne käinud backpackerina ning muljed nii riigist endast kui selle kodanikest olid suurepärased. Austraallased on äärmiselt meeldivad inimesed.

NIDA sellepärast, et kui otsisin internetis teatrikoole, siis esimene uudis, mis ette lõi ütles, et Mel Gibson õppis NIDAs ja siis saigi otsus tehtud.

 

Kui kerge on Austraalias näitlejana läbi lüüa? Kas see, kui inglise keel pole emakeel, on takistus rollide saamisel või mitte?

Hendrik Elstein: Näitlejana ei ole kerge läbi lüüa mitte kuskil, see võtab pea eranditult umbes kümme-viisteist aastat pidevat punnitamist. Ja siis on vaja veel pisut õnne, kuna meelelahutusäris ei piisa vaid näitlemisoskusest. Austraalias on raske kõigil, kellel on aktsent. Mingil põhjusel ei taha siinne televisioon, teater ja kino tunnistada, et tegu on äärmiselt multikultuurse riigiga ja nii saavad kogu töö endale ehtsad Aussi näitlejad. Aga ma loodan, et see hakkab varsti muutuma, oleks vähe põnevam. Seniks üritan ma Austraalia aktsenti omandada.

 

Jaan Tätte "Ristumine peateega" sai kiirelt Eestis klassikaks. Milline on Austraalia trupi poolne tagasiside? Kuidas see lugu siinpool maakera tundub?

Hendrik Elstein: Tätte näitemäng paistab ka Austraalias olevat samasugune lemmik nagu Eestis. Meie etendust on saatnud suurepärane tagasiside ning pea kõik rõhutavad, kui väga neile see tekst meeldis. Nii trupp kui meeskond on ühel arvamusel, et see on viimase peal näidend, eks see ongi põhjuseks, miks nad kõik on end pühendanud sellele projektile. Raha me ju ei teeni pennigi. Kui me mängiks seda sama lavastust Sydney Theatre Companys, siis kõik tuleks ja Ristumine peateega oleks suur hitt.

 

http://www.facebook.com/TheHighwayCrossing

http://rocksurfers.org/

 

 

Meie mees Sydney lavadel - Hendrik Elstein
Hendrik Elstein etenduses "Ristumine peateega". Foto: Nathalie Taylor. Ta mängis NIDAs lavastustes: Hamlet, Accidental Death of an Anarchist, Threepenny Opera ja Lost Illusions. Möödunud aastal lavastas ta Sydneys kaks etendust: Jean-Paul Sartre Men Without Shadows ja Harold Pinteri The Homecoming. Enne Austraaliasse tulekut lõi ta kaasa Endla teatri etendustes kui noortestuudio liige.
Meie mees Sydney lavadel - Hendrik Elstein Hendrik Elstein on 24-aastane Eestimaa noormees, kes on Mel Gibsoni radadel tulnud Sydney NIDAsse näitlemist õppima. Sündinud Saaremaal ja kasvanud Pärnus. Enne Austraaliasse tulekut lõi ta kaasa ka Pärnu "Endla" etendustes. Sel talvel saab teda aga näha Bondi Paviljonis mängitavas eesti tükis "Ristumine peateega".
Meie mees Sydney lavadel - Hendrik Elstein
Õigel hetkel planeerides suurema veebilehtede arendamine teemal, mis annab lisainfot. Paljud on tähelepanu juhtinud galerii kodulehtede valmistus odavalt peaks olema kättesaadav samas veebilehe valmistus asjatundjatelt www.aara.ee kui juba tellida soodne kodulehe valmistamine olulistele aspektidele lisaks kõigele on tekstilise kodulehe valmistamine kaasaegselt siis valmis.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: