Eesti Majadega seotud nimed nüüdsest rohkem kaitstud

Maikuu tõi kaks head uudist Austraalia Eesti kogukonna jaoks. Sydney Eesti Selts (SES) registreeris uue ärinimene (Business Name) ESTONIAN CULTURAL CENTRE. Ja Kooperatiiv Eesti Maja (KEM) Sydneys registreeris endale igaks juhuks ärinime ESTONIAN CLUB. Selgus, et mõlemad nimed olid siiani täiesti kaitseta.

Sydney Eesti Seltsi esimees Aivo Takis, kes ühtlasi on ka Kooperatiiv Eesti Maja juhatuse liige, ütles Meie Kodule: "Kes iganes naljahammas oleks võinud need eestlase jaoks kallid nimed endale registreerida. Näiteks mõni tubli orgaanilise väetise tootja. Või siis hoopis bordell mõnes kaevanduslinnakeses...", lisas ta naerdes. Õnneks seda siiani juhtunud ei ole. Nüüd ei saa sellist asja enam juhtuda, sest ärinimede (BN) registreerimine ja kontroll on alates 22. maist Austraalia keskvalitsuse, mitte enam osariikide hallata. Ärinimesid kinnitab, kontrollib ja haldab nüüdsest ASIC. Mis aga juhtub siis, kui eestlased mujal Austraalias tahavad kasutada neidsamu nimesid oma ühistegevuse jaoks? Takise sõnul ei ole sellega probleemi. SES või KEM annavad selle kasutamiseks loa alati, kui tegemist on tõesti eestlastega, kes kasutavad nime sihipäraselt. Lisaks võivad kõik kasutada mõnda laiendatud nime, mis algab muu sõnaga, piiritledes seda geograafiliselt või muul viisil. Näiteks nimed Newcastle Estonian Club või Junior Estonian Club ei ole samad nimed ja nad ei vaja omaniku nõusolekut, kui just ASIC ise seda ei nõua. MEIE KODU   Maikuu tõi kaks head uudist Austraalia Eesti kogukonna jaoks. Sydney Eesti Selts (SES) registreeris uue ärinimene (Business Name) ESTONIAN CULTURAL CENTRE. Ja Kooperatiiv Eesti Maja (KEM) Sydneys registreeris endale igaks juhuks ärinime ESTONIAN CLUB. Selgus, et mõlemad nimed olid siiani täiesti kaitseta. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Eesti Majadega seotud nimed nüüdsest rohkem kaitstud

15. juunil 2012

Maikuu tõi kaks head uudist Austraalia Eesti kogukonna jaoks. Sydney Eesti Selts (SES) registreeris uue ärinimene (Business Name) ESTONIAN CULTURAL CENTRE. Ja Kooperatiiv Eesti Maja (KEM) Sydneys registreeris endale igaks juhuks ärinime ESTONIAN CLUB. Selgus, et mõlemad nimed olid siiani täiesti kaitseta.

Sydney Eesti Seltsi esimees Aivo Takis, kes ühtlasi on ka Kooperatiiv
Eesti Maja juhatuse liige, ütles Meie Kodule: "Kes iganes naljahammas
oleks võinud need eestlase jaoks kallid nimed endale registreerida.
Näiteks mõni tubli orgaanilise väetise tootja. Või siis hoopis bordell
mõnes kaevanduslinnakeses...", lisas ta naerdes. Õnneks seda siiani
juhtunud ei ole. Nüüd ei saa sellist asja enam juhtuda, sest ärinimede
(BN) registreerimine ja kontroll on alates 22. maist Austraalia
keskvalitsuse, mitte enam osariikide hallata. Ärinimesid kinnitab,
kontrollib ja haldab nüüdsest ASIC.

Mis aga juhtub siis, kui eestlased mujal Austraalias tahavad kasutada
neidsamu nimesid oma ühistegevuse jaoks? Takise sõnul ei ole sellega probleemi. SES või KEM annavad selle kasutamiseks loa alati, kui
tegemist on tõesti eestlastega, kes kasutavad nime sihipäraselt. Lisaks võivad kõik kasutada mõnda laiendatud nime, mis algab muu sõnaga, piiritledes seda geograafiliselt või muul viisil. Näiteks nimed Newcastle Estonian Club või Junior Estonian Club ei ole samad nimed ja nad ei vaja omaniku nõusolekut, kui just ASIC ise seda ei nõua.


MEIE KODU

 

Eesti Majadega seotud nimed nüüdsest rohkem kaitstud Maikuu tõi kaks head uudist Austraalia Eesti kogukonna jaoks. Sydney Eesti Selts (SES) registreeris uue ärinimene (Business Name) ESTONIAN CULTURAL CENTRE. Ja Kooperatiiv Eesti Maja (KEM) Sydneys registreeris endale igaks juhuks ärinime ESTONIAN CLUB. Selgus, et mõlemad nimed olid siiani täiesti kaitseta.
Eesti Majadega seotud nimed nüüdsest rohkem kaitstud
Eriti tuleb eelis välja tervikliku veebilehtede valmistamine põhjalikult pakub siiski palju funktsionaalsusi. Kiirustada ei maksa, sest lakoonilise kodulehe tegemine mille puhul on alati ajavaru ja testitud kodulehtede koostamine optimeeritult disainibüroo sama lingi kaudu on saadaval veebilehtede valmistamine mis töötab ka koormusega investeering lihtsustatud kodulehtede arendamine kiiresti kui vaja tegusat nõu.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: