Meie Kodu tulevikumõtteid II

Leheveergudel oleme kajastanud nii Meie Kodu tulevikku puudutavat kui SBS raadio eestikeelsete saadete lõpetamise teemat. Mõlemad eestikeelsed meediakanalid on omavahel vägagi seotud. SBS eestikeelsete raadiosaadete kuulajaskonna kokkukuivamine viis saadete sulgemiseni.

Meie Kodu lugejaskonna vähenemine paneb mõtted paratamatult liikuma samas suunas, kuid olulise vahega. Õnneks on ajalehe väljaandmine meie endi kätes ja seega saame olla palju paindlikumad oma tulevikuplaanides, kui seda on SBS raadio. Aprillikuises Meie Kodus (nr 13) kirjutasin ajalehe tulevikku puudutaval teemal ning unistasin optimistlikult 200 uuest tellijast. Sellele artiklile tuli toetav tagasiside Ameerikast, kus päris mitu soovitust ja head sõna.  Uute tellijate juurdesaamise suhtes on siinsed vanemad eestlased vägagi skeptilised. Põhjused on lihtsad. See nö kadunud põlvkond ei valda eesti keelt niivõrd, et kirjakeelest aru saada. Räägitakse küll, kuid see on rohkem „köögi keel", millega võib ainult lihtsas vormis hakkama saada. Kui aga kaunis unistus uutest tellijatest ei täitu, siis tuleb nuputada midagi muud välja. Stsenaariumeid on mitmeid. Näiteks muuta ajalehe formaati ja ilmumissagedust, minna 50% üle inglise keelele, anda lehte välja ainult PDF ehk elektroonilisel kujul või jääda ainult kodulehena eksisteerima. Mis on Meie Kodu PDF versioon? Lihtsas keeles, see on täpselt sama, mis paberajaleht, ainult et lugeda saab seda arvuti ekraanilt. Alates eelmise aasta lõpust pakume PDF versiooni tellimise võimalust paralleelset paberlehega. PDF-i suur eelis paberlehe ees on see, et tellija saab uudised kätte värskemana, leht on tema e-kirjakastis juba esmaspäeval. Kui kõik meie praegused tellijad läheksid üle PDF versioonile, siis poleks meil vaja enam trükikojaga ega postkontoriga arveldada. PDF leht oleks kindlasti värviline ja värvid ei läheks meile mitte kui midagi maksma. Jääksid alles ainult administratiivkulud. Positiivseid külgi kui palju. Selle asja juures on aga üks ja väga suur mittepositiivne külg: meie tellijad, kes arvutit ja internetti ei kasuta, jäävad sellest ringist välja. Seda me kohe kindlasti ei taha. Meie prioriteet number üks on hetkel ikkagi see, et anda paberlehte välja senikaua kuni paberlehele on tellijaid. Mis oleksid need alternatiivid, et Meie Kodu paberi peal veel ilmuda saaks ning neile lugejaile, kes internetti ja arvutit ei kasuta, ikka postkasti potsataks? Siinjuures kutsumegi ka teid, head tellijad-lugejad, kaasa mõtlema ja oma mõtteid avaldama. Lühikesed ja sisukad kirjad näevad meie leheveergudel ka trükivalgust. Leheveergudel oleme kajastanud nii Meie Kodu tulevikku puudutavat kui SBS raadio eestikeelsete saadete lõpetamise teemat. Mõlemad eestikeelsed meediakanalid on omavahel vägagi seotud. SBS eestikeelsete raadiosaadete kuulajaskonna kokkukuivamine viis saadete sulgemiseni. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Meie Kodu tulevikumõtteid II

Aune Vetik 31. mail 2012

Leheveergudel oleme kajastanud nii Meie Kodu tulevikku puudutavat kui SBS raadio eestikeelsete saadete lõpetamise teemat. Mõlemad eestikeelsed meediakanalid on omavahel vägagi seotud. SBS eestikeelsete raadiosaadete kuulajaskonna kokkukuivamine viis saadete sulgemiseni.

Meie Kodu lugejaskonna vähenemine paneb mõtted paratamatult liikuma samas suunas, kuid olulise vahega. Õnneks on ajalehe väljaandmine meie endi kätes ja seega saame olla palju paindlikumad oma tulevikuplaanides, kui seda on SBS raadio.

Aprillikuises Meie Kodus (nr 13) kirjutasin ajalehe tulevikku puudutaval teemal ning unistasin optimistlikult 200 uuest tellijast. Sellele artiklile tuli toetav tagasiside Ameerikast, kus päris mitu soovitust ja head sõna. 

Uute tellijate juurdesaamise suhtes on siinsed vanemad eestlased vägagi skeptilised. Põhjused on lihtsad. See nö kadunud põlvkond ei valda eesti keelt niivõrd, et kirjakeelest aru saada. Räägitakse küll, kuid see on rohkem „köögi keel", millega võib ainult lihtsas vormis hakkama saada.

Kui aga kaunis unistus uutest tellijatest ei täitu, siis tuleb nuputada midagi muud välja. Stsenaariumeid on mitmeid. Näiteks muuta ajalehe formaati ja ilmumissagedust, minna 50% üle inglise keelele, anda lehte välja ainult PDF ehk elektroonilisel kujul või jääda ainult kodulehena eksisteerima.

Mis on Meie Kodu PDF versioon? Lihtsas keeles, see on täpselt sama, mis paberajaleht, ainult et lugeda saab seda arvuti ekraanilt. Alates eelmise aasta lõpust pakume PDF versiooni tellimise võimalust paralleelset paberlehega. PDF-i suur eelis paberlehe ees on see, et tellija saab uudised kätte värskemana, leht on tema e-kirjakastis juba esmaspäeval.

Kui kõik meie praegused tellijad läheksid üle PDF versioonile, siis poleks meil vaja enam trükikojaga ega postkontoriga arveldada. PDF leht oleks kindlasti värviline ja värvid ei läheks meile mitte kui midagi maksma. Jääksid alles ainult administratiivkulud. Positiivseid külgi kui palju.

Selle asja juures on aga üks ja väga suur mittepositiivne külg: meie tellijad, kes arvutit ja internetti ei kasuta, jäävad sellest ringist välja. Seda me kohe kindlasti ei taha. Meie prioriteet number üks on hetkel ikkagi see, et anda paberlehte välja senikaua kuni paberlehele on tellijaid.

Mis oleksid need alternatiivid, et Meie Kodu paberi peal veel ilmuda saaks ning neile lugejaile, kes internetti ja arvutit ei kasuta, ikka postkasti potsataks? Siinjuures kutsumegi ka teid, head tellijad-lugejad, kaasa mõtlema ja oma mõtteid avaldama. Lühikesed ja sisukad kirjad näevad meie leheveergudel ka trükivalgust.

Meie Kodu tulevikumõtteid II Leheveergudel oleme kajastanud nii Meie Kodu tulevikku puudutavat kui SBS raadio eestikeelsete saadete lõpetamise teemat. Mõlemad eestikeelsed meediakanalid on omavahel vägagi seotud. SBS eestikeelsete raadiosaadete kuulajaskonna kokkukuivamine viis saadete sulgemiseni.
Meie Kodu tulevikumõtteid II
Olen ammu otsinud artiklite kodulehtede arendamine kaasaegselt kohe ära teha. Aga seda ma tean küll blogi kodulehtede valmistamine sama tähtis kui ajakiri ning veebilehe tegemine asjatundjatelt www.aara.ee pühendunud looming veebilehtede valmistamine peab vastu ka tipptundidel innovatiivselt viimistletud mahukama lehe tegemine viimistletult kui vaja tegusat nõu.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: