Noortekooride laulupäev sai endale nime

30. juunil 2012 toimub Tartu lauluväljakul suur laulupäev, mis oma ideestiku ja ülesehituse poolest erineb kõigist seninähtutest – ligi 5000-liikmelise koori esituses tuleb ühislaulmisele 30 laulu eesti estraadi- pop- ja rokkmuusika varasalvest.

Võimsamalt kui ei kunagi varem kõlavad laulud alates Arne Oidi “Suveööst” kuni tänaste kuumimate hittideni välja. Suure ühendkooriga koos on laval solistid Maarja-Liis Ilus, Hedvig Hanson, Lenna Kuurmaa, Birgit Õigemeel, Gerli Padar, Uku Suviste, Koit Toome, Kristjan Kasearu, Jaan Pehk, Ott Lepland ja Genka. Neid saadab Estonian Dream Big Band ja ansambel Apelsin. Suurtel ekraanidel on kõikide laulude sõnad ja kogu publik on oodatud kaasa laulma!   Juba talvest saadik toimuvad peo eelproovid ja ettevalmistus, kuid siiani polnud laulupäeval õiget pealkirja. Korraldajate väljakuulutatud nimekonkursile saabus ligi 700 pakkumist ja ideed, peamiselt osalevatelt koorilauljatelt, ning tänaseks on võidunimi teada. “Popkooripidu” on nimi, mis võitis ¾ürii südamed ning seda nime pidu nüüdsest kannabki!   Laulupäeva eestvedaja Mikk Targo sõnul oli nimekonkursil ideid nii keerulisi kui ka lõbusaid. “Lähtusime nime valikul eelkõige sellest, et kuuldes laulupäeva nime“Popkooripidu” on kõigil selge, millega tegu. Siin ei ole kaksipidi mõistmist!”lisas Targo. Siiski jätab nutikas uus nimi soovijatele erinevaid tõlgendusvõimalusi, olgu selleks siis “Pop kooripidu” või “Popkoori pidu” –õiged on mõlemad! Võiduka nime pakkus välja Katrin Planhof Skott, kes sõidab kolmeks päevaks Peterburi kultuurireisile. Alates tänasest on Popkooripeo piletid müügil Eesti Kontserdi, Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades kõikjal üle Eesti!   Popkooripeo korraldavad Tartu Muusikafestival ja Eesti Kontsert. Suurimad toetajad on Eesti Autorite Ühing, Tartu linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital ja EMT.   30. juunil 2012 toimub Tartu lauluväljakul suur laulupäev, mis oma ideestiku ja ülesehituse poolest erineb kõigist seninähtutest – ligi 5000-liikmelise koori esituses tuleb ühislaulmisele 30 laulu eesti estraadi- pop- ja rokkmuusika varasalvest. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Noortekooride laulupäev sai endale nime

15. mail 2012

30. juunil 2012 toimub Tartu lauluväljakul suur laulupäev, mis oma ideestiku ja ülesehituse poolest erineb kõigist seninähtutest – ligi 5000-liikmelise koori esituses tuleb ühislaulmisele 30 laulu eesti estraadi- pop- ja rokkmuusika varasalvest.

Võimsamalt kui ei kunagi varem kõlavad laulud alates Arne Oidi “Suveööst” kuni tänaste kuumimate hittideni välja. Suure ühendkooriga koos on laval solistid Maarja-Liis Ilus, Hedvig Hanson, Lenna Kuurmaa, Birgit Õigemeel, Gerli Padar, Uku Suviste, Koit Toome, Kristjan Kasearu, Jaan Pehk, Ott Lepland ja Genka. Neid saadab Estonian Dream Big Band ja ansambel Apelsin. Suurtel ekraanidel on kõikide laulude sõnad ja kogu publik on oodatud kaasa laulma!

 

Juba talvest saadik toimuvad peo eelproovid ja ettevalmistus, kuid siiani polnud laulupäeval õiget pealkirja. Korraldajate väljakuulutatud nimekonkursile saabus ligi 700 pakkumist ja ideed, peamiselt osalevatelt koorilauljatelt, ning tänaseks on võidunimi teada.

“Popkooripidu” on nimi, mis võitis ¾ürii südamed ning seda nime pidu nüüdsest kannabki!

 

Laulupäeva eestvedaja Mikk Targo sõnul oli nimekonkursil ideid nii keerulisi kui ka lõbusaid.

“Lähtusime nime valikul eelkõige sellest, et kuuldes laulupäeva nime“Popkooripidu” on kõigil selge, millega tegu. Siin ei ole kaksipidi mõistmist!”lisas Targo. Siiski jätab nutikas uus nimi soovijatele erinevaid tõlgendusvõimalusi, olgu selleks siis “Pop kooripidu” või “Popkoori pidu” –õiged on mõlemad! Võiduka nime pakkus välja Katrin Planhof Skott, kes sõidab kolmeks päevaks Peterburi kultuurireisile.

Alates tänasest on Popkooripeo piletid müügil Eesti Kontserdi, Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades kõikjal üle Eesti!

 

Popkooripeo korraldavad Tartu Muusikafestival ja Eesti Kontsert. Suurimad toetajad on Eesti Autorite Ühing, Tartu linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital ja EMT.

 

Noortekooride laulupäev sai endale nime 30. juunil 2012 toimub Tartu lauluväljakul suur laulupäev, mis oma ideestiku ja ülesehituse poolest erineb kõigist seninähtutest – ligi 5000-liikmelise koori esituses tuleb ühislaulmisele 30 laulu eesti estraadi- pop- ja rokkmuusika varasalvest.
Noortekooride laulupäev sai endale nime
Miks mitte ka artiklite kodulehtede tegemine mõistlikult ja leidsin hea lehe. Sisukuse ja funktsionaalsusega veebilehe valmistus sama tähtis kui ajakiri ning kiire kodulehtede valmistamine kaasaegselt loe lähemalt miks mitte uurida ka veebilehtede valmistamine asjatundjatelt osutab mitmeid eeliseid ja vastupidavale platvormile mahukama kodulehe uuendamine odavalt millel on palju funktsioone.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: