2014.aastal toimub rahvusvaheline kõrghariduse kvaliteedi foorum Eestis

17-18. aprillil toimus Austraalias, Melbourne’i äärelinnas St Kildas Rahvusvaheline kõrghariduse kvaliteediagentuuride võrgustiku (INQAAHE) foorum. Osavõtjaid oli enam kui 150 kõikidelt asustatud kontinentidelt. Foorumi korraldas Austraalia kvaliteediagentuur TEQSA (Tertiary Education Quality and Standards Agency).

Great Ocean Road - Maiki Udam ja Hillar Bauman Anglasea lähedal rannas. Eestist osalesid Eesti Kõrghariduse Kvaliteediagentuuri arendusjuht Maiki Udam ja hindamisekspert Hillar Bauman. Foorumi teemaks oli „Välise kvaliteedikindlustuse tulevik", mis jagunes omakorda neljaks alateemaks: 1) Välise kvaliteedikindlustuse metodoloogia arengud 2) Institutsionaalne mitmekesisus ning kvaliteedikindlustus 3) Sisemine kvaliteedikindlustus ning institutsionaalse kvaliteedikultuuri areng 4) Välise kvaliteedikindlustuse sõltumatuse muutuvad ettekujutused   Kõigil neil teemadel toimusid nii plenaar- kui ka töögruppide sessioonid, kokkuvõtted neljast teemast esitati viimasel plenaarsessioonil. Teise alateema ühe töögrupi juhiks ning pearaportööriks oli Maiki Udam. Esimese alateema plenaarsessioonil tõi Julien Lecocq Prantsusmaalt oma ettekandes eraldi välja ka Hillar Baumani poolt foorumile esitatud käsitluse Eestis toimuvast õppekavagruppide hindamisest.   17.aprilli pealelõunal toimus INQAAHE Peaassamblee, kus muu hulgas valiti 2014. aasta INQAAHE foorumi korraldaja. Taotlused foorumi korraldamiseks olid esitanud 3 riigi agentuurid ning INQAAHE juhatuse poolt väljavalituks osutus Eesti Kõrghariduse Kvaliteediagentuur. Maiki Udam esines foorumist osavõtjatele Eestit tutvustava värvika ettekandega, misjärel foorumist osavõtjad ka Eesti järgmise foorumi korraldajaks kinnitasid.   Pärast foorumi lõppu jäi Maikil ja Hillaril üks päev aega ka Melbourne'i lähikonna vaatamisväärsustega tutvumiseks. Sydney'st olid kohale lennanud Maiki vanaonu tütar Mai Buchert tütre Sandraga, kes viisid külalised Great Ocean Road'ile. Lisaks päikeseloojangul imetletud 12 apostlile oli uskumatult vahva vaatepilt ka tee ääres puu otsas magav koaala - isegi Austraalias sündinud-elanud Sandra ja Mai nägid koaalat vabas looduses esimest korda! Väga tore oli ka jalutuskäik Otway Fly Treetop Walk vihmametsas. Kõige erilisemaks teevadki Austraalia eurooplase jaoks taimed ja loomad, positiivse energialaengu annavad muidugi ka heatahtlikud ja vastutulelikud inimesed.    Hillar Bauman, Maiki Udam 17-18. aprillil toimus Austraalias, Melbourne’i äärelinnas St Kildas Rahvusvaheline kõrghariduse kvaliteediagentuuride võrgustiku (INQAAHE) foorum. Osavõtjaid oli enam kui 150 kõikidelt asustatud kontinentidelt. Foorumi korraldas Austraalia kvaliteediagentuur TEQSA (Tertiary Education Quality and Standards Agency). suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

2014.aastal toimub rahvusvaheline kõrghariduse kvaliteedi foorum Eestis

13. mail 2012

17-18. aprillil toimus Austraalias, Melbourne’i äärelinnas St Kildas Rahvusvaheline kõrghariduse kvaliteediagentuuride võrgustiku (INQAAHE) foorum. Osavõtjaid oli enam kui 150 kõikidelt asustatud kontinentidelt. Foorumi korraldas Austraalia kvaliteediagentuur TEQSA (Tertiary Education Quality and Standards Agency).

2014.aastal toimub rahvusvaheline kõrghariduse kvaliteedi foorum Eestis
Great Ocean Road - Maiki Udam ja Hillar Bauman Anglasea lähedal rannas.

Eestist osalesid Eesti Kõrghariduse Kvaliteediagentuuri arendusjuht Maiki Udam ja hindamisekspert Hillar Bauman.

Foorumi teemaks oli „Välise kvaliteedikindlustuse tulevik", mis jagunes omakorda neljaks alateemaks:

1) Välise kvaliteedikindlustuse metodoloogia arengud

2) Institutsionaalne mitmekesisus ning kvaliteedikindlustus

3) Sisemine kvaliteedikindlustus ning institutsionaalse kvaliteedikultuuri areng

4) Välise kvaliteedikindlustuse sõltumatuse muutuvad ettekujutused

 

Kõigil neil teemadel toimusid nii plenaar- kui ka töögruppide sessioonid, kokkuvõtted neljast teemast esitati viimasel plenaarsessioonil. Teise alateema ühe töögrupi juhiks ning pearaportööriks oli Maiki Udam. Esimese alateema plenaarsessioonil tõi Julien Lecocq Prantsusmaalt oma ettekandes eraldi välja ka Hillar Baumani poolt foorumile esitatud käsitluse Eestis toimuvast õppekavagruppide hindamisest.

 

17.aprilli pealelõunal toimus INQAAHE Peaassamblee, kus muu hulgas valiti 2014. aasta INQAAHE foorumi korraldaja. Taotlused foorumi korraldamiseks olid esitanud 3 riigi agentuurid ning INQAAHE juhatuse poolt väljavalituks osutus Eesti Kõrghariduse Kvaliteediagentuur. Maiki Udam esines foorumist osavõtjatele Eestit tutvustava värvika ettekandega, misjärel foorumist osavõtjad ka Eesti järgmise foorumi korraldajaks kinnitasid.

 

Pärast foorumi lõppu jäi Maikil ja Hillaril üks päev aega ka Melbourne'i lähikonna vaatamisväärsustega tutvumiseks. Sydney'st olid kohale lennanud Maiki vanaonu tütar Mai Buchert tütre Sandraga, kes viisid külalised Great Ocean Road'ile. Lisaks päikeseloojangul imetletud 12 apostlile oli uskumatult vahva vaatepilt ka tee ääres puu otsas magav koaala - isegi Austraalias sündinud-elanud Sandra ja Mai nägid koaalat vabas looduses esimest korda! Väga tore oli ka jalutuskäik Otway Fly Treetop Walk vihmametsas. Kõige erilisemaks teevadki Austraalia eurooplase jaoks taimed ja loomad, positiivse energialaengu annavad muidugi ka heatahtlikud ja vastutulelikud inimesed. 

 

Hillar Bauman, Maiki Udam

2014.aastal toimub rahvusvaheline kõrghariduse kvaliteedi foorum Eestis 17-18. aprillil toimus Austraalias, Melbourne’i äärelinnas St Kildas Rahvusvaheline kõrghariduse kvaliteediagentuuride võrgustiku (INQAAHE) foorum. Osavõtjaid oli enam kui 150 kõikidelt asustatud kontinentidelt. Foorumi korraldas Austraalia kvaliteediagentuur TEQSA (Tertiary Education Quality and Standards Agency).
2014.aastal toimub rahvusvaheline kõrghariduse kvaliteedi foorum Eestis
Kui otsisin soodne kodulehtede tegemine kvaliteetselt kohta ja nüüd leidsin. Mida paremini laabub efektiivne kodulehtede tegemine mille puhul on alati ajavaru ja ilusa veebilehtede tegemine kujunduslikult kodulehe terviklik lähenemine veebilehe tegemine tehniliselt ja paljude aspektide poolest samuti tervikliku kodulehtede valmistamine kui on asjatundlik.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: