Konkursi „Elust uuel kodumaal“ tulemustest‏

Täna avalikustas Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni (IOM) Eesti esindus konkursi “Elust uuel kodumaal” tulemused. Võistlusele laekunud lugude põhjal võib tõdeda, et sõltumata ajast ja kohast on pagulased kogenud sarnaseid raskusi uude ühiskonda integreerumisel.

E-raamatu „Valik lugusid konkursilt „Elust uuel kodumaal"" emotsionaalsete lugude jutustajateks on peamiselt 1940ndate lõpus Eestist lahkunud. Lisaks on raamatus koha leidnud ka üks taaslõimumise lugu, mis sai alguse Abhaasiast ca 130 aasta eest.   „Täna meenutame me neid sündmusi küll läbi ajalooprisma, kuid inimeste soovid, unistused ja hirmud on tihti ajast sõltumatud. Oma kodumaalt lahkumine ning uude maailma integreerumine, ükskõik, mis põhjusel seda ka ei tehta, on alati väljakutse täis ebakindlust, raskusi ja uue õppimist." (Hans Peter Bøe, IOM Eesti esinduse juht). IOMi Eesti esinduse poolt korraldatud konkursile laekus võistlustöid üle kogu maailma ning raamatusse jõudsid neist 8 eestikeelset ja 4 inglisekeelset. Igale loole eelneb intervjuu kas autori või isikuga, kes loo konkursile saatis. Raamatut lugedes saab kaasa elada nii eestlaste ja eestimaalaste kogetud raskustele uude ühiskonda lõimumisel 1950ndadel kui ka taaslõimumisele tänases Eestis.   Eestikeelsete tööde kategoorias tunnistati parimateks: 1. koht - Mari Ann Tammark (Kanadast) 2. koht - Aire Kolbre Salmre (USAst) 3. koht - Valentine Treiman (USAst).   Inglisekeelsete tööde kategoorias tunnistati parimateks: 1. koht - Lembit U. Lilleleht (USAst) 2. koht - Tania Lestal (Austraaliast) 3. koht - Arved Plaks (USAst).   Ühtlasi pälvis eriauhinna lõimumislugude kategoorias Arnold Rutto Abhaasiast.   Soovime tänada kõigi konkursil osalenuid nende hindamatu panuse ning projekti juhtkomitee liikmeid võistlustööde hindamise eest! E-raamatu saab tasuta alla laadida järgmiselt aadressilt - http://iom.ee/parem/sundmused   Konkurss "Elust uuel kodumaal" korraldati ning e-raamat anti välja Rahvusvahelise Migrat­siooniorganisatsiooni projekti „Avalikkuse teadlikkuse ja sallivuse tõstmine Eestis: Põgenikud, pagulased ja immigrandid" (PAREM) raames ning seda kaasrahastavad Euroopa Liit Euroopa Pagulasfondi kaudu ja Eesti Vabariigi Siseministeerium.   IOM Eesti esinduse pressiteade 25. aprill 2012 Täna avalikustas Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni (IOM) Eesti esindus konkursi “Elust uuel kodumaal” tulemused. Võistlusele laekunud lugude põhjal võib tõdeda, et sõltumata ajast ja kohast on pagulased kogenud sarnaseid raskusi uude ühiskonda integreerumisel. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Konkursi „Elust uuel kodumaal“ tulemustest‏

7. mail 2012

Täna avalikustas Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni (IOM) Eesti esindus konkursi “Elust uuel kodumaal” tulemused. Võistlusele laekunud lugude põhjal võib tõdeda, et sõltumata ajast ja kohast on pagulased kogenud sarnaseid raskusi uude ühiskonda integreerumisel.

Konkursi „Elust uuel kodumaal“ tulemustest‏

E-raamatu „Valik lugusid konkursilt „Elust uuel kodumaal"" emotsionaalsete lugude jutustajateks on peamiselt 1940ndate lõpus Eestist lahkunud. Lisaks on raamatus koha leidnud ka üks taaslõimumise lugu, mis sai alguse Abhaasiast ca 130 aasta eest.

 

„Täna meenutame me neid sündmusi küll läbi ajalooprisma, kuid inimeste soovid, unistused ja hirmud on tihti ajast sõltumatud. Oma kodumaalt lahkumine ning uude maailma integreerumine, ükskõik, mis põhjusel seda ka ei tehta, on alati väljakutse täis ebakindlust, raskusi ja uue õppimist." (Hans Peter Bøe, IOM Eesti esinduse juht). IOMi Eesti esinduse poolt korraldatud konkursile laekus võistlustöid üle kogu maailma ning raamatusse jõudsid neist 8 eestikeelset ja 4 inglisekeelset. Igale loole eelneb intervjuu kas autori või isikuga, kes loo konkursile saatis. Raamatut lugedes saab kaasa elada nii eestlaste ja eestimaalaste kogetud raskustele uude ühiskonda lõimumisel 1950ndadel kui ka taaslõimumisele tänases Eestis.

 

Eestikeelsete tööde kategoorias tunnistati parimateks:

1. koht - Mari Ann Tammark (Kanadast)

2. koht - Aire Kolbre Salmre (USAst)

3. koht - Valentine Treiman (USAst).

 

Inglisekeelsete tööde kategoorias tunnistati parimateks:

1. koht - Lembit U. Lilleleht (USAst)

2. koht - Tania Lestal (Austraaliast)

3. koht - Arved Plaks (USAst).

 

Ühtlasi pälvis eriauhinna lõimumislugude kategoorias Arnold Rutto Abhaasiast.

 

Soovime tänada kõigi konkursil osalenuid nende hindamatu panuse ning projekti juhtkomitee liikmeid võistlustööde hindamise eest!

E-raamatu saab tasuta alla laadida järgmiselt aadressilt - http://iom.ee/parem/sundmused

 

Konkurss "Elust uuel kodumaal" korraldati ning e-raamat anti välja Rahvusvahelise Migrat­siooniorganisatsiooni projekti „Avalikkuse teadlikkuse ja sallivuse tõstmine Eestis: Põgenikud, pagulased ja immigrandid" (PAREM) raames ning seda kaasrahastavad Euroopa Liit Euroopa Pagulasfondi kaudu ja Eesti Vabariigi Siseministeerium.

 

IOM Eesti esinduse pressiteade

25. aprill 2012

Konkursi „Elust uuel kodumaal“ tulemustest‏ Täna avalikustas Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni (IOM) Eesti esindus konkursi “Elust uuel kodumaal” tulemused. Võistlusele laekunud lugude põhjal võib tõdeda, et sõltumata ajast ja kohast on pagulased kogenud sarnaseid raskusi uude ühiskonda integreerumisel.
Konkursi „Elust uuel kodumaal“ tulemustest‏
Ühel mu kaastöötajal on veebilehtede programmeerimine kaasaegselt sest nüüd on konkreetne aadress. Viimistletus on üheks võtmesõnaks, et lihtne kodulehtede valmistamine asjatundjatelt ega pole kivisse raiutud samas veebilehtede tegemine http://www.aara.ee/Kodulehtede_optimeerimine.html vormi ja raamistiku lihtsamat sorti veebilehe valmistamine ja vajalik on see miks mitte ka veebilehe koostamine maksimaalselt kestvate tulemustega.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: