REEDE 24. VEEBRUAR THIRLMERES

Istusime Klubis juttu vestes ja tuli küsimus – kuidas tähistada EV aastapäeva Thirlmeres? Et jah, pühitseme seda õigel päeval – reedel, 24. veebruaril. Kuigi on ju äripäev, rahval ehk arstid, sisseostud … aga siiski, teeme väiksel viisil, väikses saalis. Paar kohast sõna, ehk koor tuleb laulma? Klaas vahuveini, hümn – peaasi, et see päev saab tähistatud!

Idee sai momentumi ja läks suuremaks nagu veerev lumepall! Reede 24. hommikuks olid suures saalis kaetud 6 lauda, sest osavõtta soovijate arv suurenes ja koorile oodati appi lauljaid Sydneyst. Ilmataat oli peale vihmast ja külma suve saatnud meile kena, sooja suveilma.   Kella üheks oli rida autosid saali ette pargitud, külalised tassi kohviga ergutatud ja ühendkoori proov oli heas kooskõlas! Rahvast aina tuli, lauad täitusid, neid tuli juurdegi panna. Kell 2 tervitas Tiina Kase külalisi lipuga ehitud saali ees. Ago Kõrgvee pidas sisuka kõne minnes kaugele tagasi meie ajalukku, kuid Vabadussõda ja võit olid muidugi kõne kõrgpunktiks. Luuletuse "Tundmatu sõdur " luges Ellen Ups. Ühendkoor laulis Eili Annuki juhatusel "Kuule kuidas hääli helab" ja "Kaunimad laulud". Hiljem arvati, et laulud kõlasid hästi ja et meie saalil on hea akustika!   Veel kuulsime päevakohaseid luuletusi – Henrik Visnapuu "Proloog raamatule " katkendi esitas Ülle Slamer, Taat Ranniko oli valinud Visnapuu "Pea vastu" ja Betti Alveri "Laul pojast".   AESL läkituse luges ette Lea Holm ning Anton Ups mängis põimiku eesti helindeid oma kandlel, mis meelitasid kaasa laulma. Lõppsõnas tänas Lea aktuse korraldajaid- Klubi ja Huviringi, koori, esinejaid ja külalisi.   Aktus lõppes Eesti hümniga ja Harry Palo viis lipu välja. Nii lõppes koosviibimine, mis väkestest ideedest oli paisunud väärikaks pühitsemiseks, Thirlmere kohta arvuka – lõpuks ligi 70-ne osavõtjaga. Varsti kutsuti kõik aktuselised osa saama rikkalikust BBQ-st, kus maitsvad kuumad vorstid ja mitmet sorti salateid.   Hiljem tervitasime Eesti Vabariiki klaasi vahuveini ja kolmekordse "elagu " hüüdega. Kohvi ja kookidega, laua ümber juteldes, oli veel mõnus aega veeta.   Lahkudes oli meeldiv tunne, et ühiselt sai veedetud paar ilusat tundi, tähistades meie vabariigi 94. sünnipäeva.   Õhtul ootas sõnum telefonil – pojapeg Ari soovis õnne Melbourne'ist, oli Flinders Street jaamas näinud illumineeritud kirjas "Congratulations Estonia for Independence Day"...Ühendkoor laulmas Eili Annuki juhatamisel. Foto: AAle Kask-Ong Istusime Klubis juttu vestes ja tuli küsimus – kuidas tähistada EV aastapäeva Thirlmeres? Et jah, pühitseme seda õigel päeval – reedel, 24. veebruaril. Kuigi on ju äripäev, rahval ehk arstid, sisseostud … aga siiski, teeme väiksel viisil, väikses saalis. Paar kohast sõna, ehk koor tuleb laulma? Klaas vahuveini, hümn – peaasi, et see päev saab tähistatud! suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

REEDE 24. VEEBRUAR THIRLMERES

Ülle Slamer 15. märtsil 2012

Istusime Klubis juttu vestes ja tuli küsimus – kuidas tähistada EV aastapäeva Thirlmeres? Et jah, pühitseme seda õigel päeval – reedel, 24. veebruaril. Kuigi on ju äripäev, rahval ehk arstid, sisseostud … aga siiski, teeme väiksel viisil, väikses saalis. Paar kohast sõna, ehk koor tuleb laulma? Klaas vahuveini, hümn – peaasi, et see päev saab tähistatud!

Idee sai momentumi ja läks suuremaks nagu veerev lumepall!

Reede 24. hommikuks olid suures saalis kaetud 6 lauda, sest osavõtta soovijate arv suurenes ja koorile oodati appi lauljaid Sydneyst. Ilmataat oli peale vihmast ja külma suve saatnud meile kena, sooja suveilma.

 

Kella üheks oli rida autosid saali ette pargitud, külalised tassi kohviga ergutatud ja ühendkoori proov oli heas kooskõlas! Rahvast aina tuli, lauad täitusid, neid tuli juurdegi panna. Kell 2 tervitas Tiina Kase külalisi lipuga ehitud saali ees. Ago Kõrgvee pidas sisuka kõne minnes kaugele tagasi meie ajalukku, kuid Vabadussõda ja võit olid muidugi kõne kõrgpunktiks. Luuletuse "Tundmatu sõdur " luges Ellen Ups. Ühendkoor laulis Eili Annuki juhatusel "Kuule kuidas hääli helab" ja "Kaunimad laulud". Hiljem arvati, et laulud kõlasid hästi ja et meie saalil on hea akustika!

 

Veel kuulsime päevakohaseid luuletusi – Henrik Visnapuu "Proloog raamatule " katkendi esitas Ülle Slamer, Taat Ranniko oli valinud Visnapuu "Pea vastu" ja Betti Alveri "Laul pojast".

 

AESL läkituse luges ette Lea Holm ning Anton Ups mängis põimiku eesti helindeid oma kandlel, mis meelitasid kaasa laulma.

Lõppsõnas tänas Lea aktuse korraldajaid- Klubi ja Huviringi, koori, esinejaid ja külalisi.

 

Aktus lõppes Eesti hümniga ja Harry Palo viis lipu välja. Nii lõppes koosviibimine, mis väkestest ideedest oli paisunud väärikaks pühitsemiseks, Thirlmere kohta arvuka – lõpuks ligi 70-ne osavõtjaga.

Varsti kutsuti kõik aktuselised osa saama rikkalikust BBQ-st, kus maitsvad kuumad vorstid ja mitmet sorti salateid.

 

Hiljem tervitasime Eesti Vabariiki klaasi vahuveini ja kolmekordse "elagu " hüüdega. Kohvi ja kookidega, laua ümber juteldes, oli veel mõnus aega veeta.

 

Lahkudes oli meeldiv tunne, et ühiselt sai veedetud paar ilusat tundi, tähistades meie vabariigi 94. sünnipäeva.

 

Õhtul ootas sõnum telefonil – pojapeg Ari soovis õnne Melbourne'ist, oli Flinders Street jaamas näinud illumineeritud kirjas "Congratulations Estonia for Independence Day"...

REEDE  24. VEEBRUAR  THIRLMERES
Ühendkoor laulmas Eili Annuki juhatamisel. Foto: AAle Kask-Ong
REEDE 24. VEEBRUAR THIRLMERES Istusime Klubis juttu vestes ja tuli küsimus – kuidas tähistada EV aastapäeva Thirlmeres? Et jah, pühitseme seda õigel päeval – reedel, 24. veebruaril. Kuigi on ju äripäev, rahval ehk arstid, sisseostud … aga siiski, teeme väiksel viisil, väikses saalis. Paar kohast sõna, ehk koor tuleb laulma? Klaas vahuveini, hümn – peaasi, et see päev saab tähistatud!
REEDE  24. VEEBRUAR  THIRLMERES
Paljud tuttavad on soovitanud kodulehe tegemine põhjalikult sest selle puhul on tulemus kindel. Samavõrd hoolikalt kavandatud veebilehtede arendamine on sisukuse poolest samas galerii veebilehtede arendamine kodulehe firma aara.ee suurema külastatavusega MTÜ kodulehtede valmistamine professionaalselt saab positiivselt üldistada kindlasti tasub tellida kodulehtede valmistamine optimeeritult väga hea pakkumine.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: