Vabariigi aastapäeva tähistamine Adelaide'is

Eesti Vabariigi 94. aastapäeva tähistamine algas 24.veebruaril Eesti lipu heiskamisega Burnside City Councili maja ees, kus ka ise sai kohal käidud. Uhke tunne oli küll, kui Adelaide Eesti Seltsi president Lea Rebane sini-must-valge lipu kasepuu kõrval oleva lipu masti tõmbas.

Lea Rebane heiskab Eesti lipu.Järgmisel aastal võiks seltskond natuke suurem olla, sest sellist sündmust ei juhtu iga päev. Või võiks loota, et tuleval aastal heisatakse Eesti lipp masti juba mitme linna valitsuste ees üle Austraalia?   Päev hiljem 25. veebruaril kell 14.00 algas ametlik Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine Adelaide Eesti Majas kõnede ja väikese kontserdiga. Kõnesid pidasid AES-i president Lea Rebane, aukülaline Lõuna-Austraalia osariigi leitnant-kuberner ja L-A multikultuurse ja rahvastiku komisjoni esimees Hieu Van Le.   Natuke härra Le-st. Austraaliasse, Darwinisse, saabus ta koos oma vastse kaasaga 1977. aastal põgenike laeval, olles üks esimesi paadipõgenikke Austraalias, kes lahkus Vietnamist otsides turvalisust ja vabadust. Härra Le oli saabunud väiksel, lekkival laeval kui tüürimees, kus peale tema oli veel 41 saatusekaaslast. Pärast üht nädalat karantiinis, saadeti ta Adelaide'i, kus ta läks tagasi ülikooli, sest siin ei tunnistatud tema Vietnami haridust. Ta on esimene aasia päritolu inimene nii kõrgel ametipositsioonil.   Siis tegi allkirjutanu ettekande Eesti Vabariigi väljakuulutamisest 24. veebruaril 1918 ja kandis ette Manifesti kõigile Eestimaa rahvastele. Tubli harrastajate koor „Hapukoor" laulis „Ta lendab mesipuu poole" ning loomulikult ka hümni.   Siis saime nautida hoogsat rahvatantsu etteastet. Tore, et seltsi naisring taas nii maitsvaid võileibu ja kooke oli valmistanud, mis kadusid nagu soojad saiad. Puhas rõõm oli näha uusi noori Eesti Majas – näib, et noored rändurid on viinamarja hooajaks ka Adelaide'i jõudnud ning nende kaasalaulmine „Hapukoore" ridades oli väga teretulnud. Eesti Vabariigi 94. aastapäeva tähistamine algas 24.veebruaril Eesti lipu heiskamisega Burnside City Councili maja ees, kus ka ise sai kohal käidud. Uhke tunne oli küll, kui Adelaide Eesti Seltsi president Lea Rebane sini-must-valge lipu kasepuu kõrval oleva lipu masti tõmbas. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Vabariigi aastapäeva tähistamine Adelaide'is

Relika Alliksaar Williams 14. märtsil 2012

Eesti Vabariigi 94. aastapäeva tähistamine algas 24.veebruaril Eesti lipu heiskamisega Burnside City Councili maja ees, kus ka ise sai kohal käidud. Uhke tunne oli küll, kui Adelaide Eesti Seltsi president Lea Rebane sini-must-valge lipu kasepuu kõrval oleva lipu masti tõmbas.

Vabariigi aastapäeva tähistamine Adelaide'is
Lea Rebane heiskab Eesti lipu.

Järgmisel aastal võiks seltskond natuke suurem olla, sest sellist sündmust ei juhtu iga päev. Või võiks loota, et tuleval aastal heisatakse Eesti lipp masti juba mitme linna valitsuste ees üle Austraalia?

 

Päev hiljem 25. veebruaril kell 14.00 algas ametlik Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine Adelaide Eesti Majas kõnede ja väikese kontserdiga. Kõnesid pidasid AES-i president Lea Rebane, aukülaline Lõuna-Austraalia osariigi leitnant-kuberner ja L-A multikultuurse ja rahvastiku komisjoni esimees Hieu Van Le.

 

Natuke härra Le-st.

Austraaliasse, Darwinisse, saabus ta koos oma vastse kaasaga 1977. aastal põgenike laeval, olles üks esimesi paadipõgenikke Austraalias, kes lahkus Vietnamist otsides turvalisust ja vabadust. Härra Le oli saabunud väiksel, lekkival laeval kui tüürimees, kus peale tema oli veel 41 saatusekaaslast. Pärast üht nädalat karantiinis, saadeti ta Adelaide'i, kus ta läks tagasi ülikooli, sest siin ei tunnistatud tema Vietnami haridust. Ta on esimene aasia päritolu inimene nii kõrgel ametipositsioonil.

 

Siis tegi allkirjutanu ettekande Eesti Vabariigi väljakuulutamisest 24. veebruaril 1918 ja kandis ette Manifesti kõigile Eestimaa rahvastele.

Tubli harrastajate koor „Hapukoor" laulis „Ta lendab mesipuu poole" ning loomulikult ka hümni.

 

Siis saime nautida hoogsat rahvatantsu etteastet. Tore, et seltsi naisring taas nii maitsvaid võileibu ja kooke oli valmistanud, mis kadusid nagu soojad saiad.

Puhas rõõm oli näha uusi noori Eesti Majas – näib, et noored rändurid on viinamarja hooajaks ka Adelaide'i jõudnud ning nende kaasalaulmine „Hapukoore" ridades oli väga teretulnud.

Vabariigi aastapäeva tähistamine Adelaide'is Eesti Vabariigi 94. aastapäeva tähistamine algas 24.veebruaril Eesti lipu heiskamisega Burnside City Councili maja ees, kus ka ise sai kohal käidud. Uhke tunne oli küll, kui Adelaide Eesti Seltsi president Lea Rebane sini-must-valge lipu kasepuu kõrval oleva lipu masti tõmbas.
Vabariigi aastapäeva tähistamine Adelaide'is
Eriti tuleb eelis välja uue veebilehtede koostamine kvaliteetselt mis pakub eelist. Sisukuse ja funktsionaalsusega uus veebilehe koostamine ja see peab vastu aastaid põnevalt asjalik kodulehe valmistamine leht www.aara.ee sama lingi kaudu on saadaval paarileheküljelise netilehe tegemine ja on parem tellida tarkvaraliselt nutikas, veebilehtede koostamine firmadele asjatundjaid kaasates.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: