94. Eesti Vabariigi aastapäev

24. veebruaril tähistas Eesti Vabariik oma 94. sünniaastapäeva. Tänavu toimusid tähtpäeva üritused ülikoolilinnas Tartus.

23.02 andis Vabariigi President kätte 99 riikliku teenetemärki, nii sportlastele, kultuuri- ja haridustegelastele kui ka riigikaitse ja sisejulgeoleku tagajatele. 24.02 oli Tartu linnakodanikel võimalus tervitada Tartu Tähetorni heisatud Eesti Vabariigi riigilippu. Lippu olid tervitama saabunud ka Vabariigi President, proua Evelin Ilves, Eesti Vabariigi diplomaatiline korpus ning Tartu üliõpilaskorporatsioonid. Hommikul toimus ka mälestusteenistus Vabadussõjas hukkunutele, kohal oli EV president Toomas Hendrik Ilves abikaasaga, härra Arnold Rüütel abikaasaga, EV peaminister Andrus Ansip ning diplomaatilise korpuse esindajad ja paljud teised. 94. EV aastapäeva jumalateenistus toimus ennelõunal Jaani kirikus, jutlust pidasid EELK peapiiskop Andres Põder ja EELK Tartu Ülikooli- Jaani koguduse õpetaja Urmas Petti. Teenistust olid kuulamas nii EV president koos abikaasga kui ka Riigikogu esimees ja EV peaminister. Tänavune Kaitsejõudude paraad toimus keskpäeval Tartu kesklinnas. Paraadil osalesid 10 kompanii koosseisus 1200 inimest ja 84 ühikut tehnikat. Kohal olid ka Kaitseliidu ja Politsei- ja Piirivalveameti esindajad ning 2 orkestrit. Paraadi juhtis brigaadikindral Riho Terras. Paraadile järgnes lahingutehnika demonstratsioon, kus linnarahval oli võimalus tutvuda Kaitseväe ja Kaitseliidu varustusega. 24. veebruari õhtul toimus Vanemuise kontserdimajas Vabariigi Presidendi vastuvõtt. Kutsutud külalisi oli kokku ligi 700, sealhulgas Vabariigi Valitsuse liikmed, välisriikide esindajad, kultuuritegelased ja muud ühiskondlikult aktiivsed eestimaalased.   KRISTJAN KALVE Tartu 2012Vabariigi President härra Toomas Hendrik Ilves ja proua Evelin Ilves on valmis külalisi vastu võtma. Foto: Kristjan Kalve 24. veebruaril tähistas Eesti Vabariik oma 94. sünniaastapäeva. Tänavu toimusid tähtpäeva üritused ülikoolilinnas Tartus. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

94. Eesti Vabariigi aastapäev

KRISTJAN KALVE 5. märtsil 2012

24. veebruaril tähistas Eesti Vabariik oma 94. sünniaastapäeva. Tänavu toimusid tähtpäeva üritused ülikoolilinnas Tartus.

23.02 andis Vabariigi President kätte 99 riikliku teenetemärki, nii sportlastele, kultuuri- ja haridustegelastele kui ka riigikaitse ja sisejulgeoleku tagajatele.

24.02 oli Tartu linnakodanikel võimalus tervitada Tartu Tähetorni heisatud Eesti Vabariigi riigilippu. Lippu olid tervitama saabunud ka Vabariigi President, proua Evelin Ilves, Eesti Vabariigi diplomaatiline korpus ning Tartu üliõpilaskorporatsioonid.

Hommikul toimus ka mälestusteenistus Vabadussõjas hukkunutele, kohal oli EV president Toomas Hendrik Ilves abikaasaga, härra Arnold Rüütel abikaasaga, EV peaminister Andrus Ansip ning diplomaatilise korpuse esindajad ja paljud teised.

94. EV aastapäeva jumalateenistus toimus ennelõunal Jaani kirikus, jutlust pidasid EELK peapiiskop Andres Põder ja EELK Tartu Ülikooli- Jaani koguduse õpetaja Urmas Petti. Teenistust olid kuulamas nii EV president koos abikaasga kui ka Riigikogu esimees ja EV peaminister.

Tänavune Kaitsejõudude paraad toimus keskpäeval Tartu kesklinnas. Paraadil osalesid 10 kompanii koosseisus 1200 inimest ja 84 ühikut tehnikat. Kohal olid ka Kaitseliidu ja Politsei- ja Piirivalveameti esindajad ning 2 orkestrit. Paraadi juhtis brigaadikindral Riho Terras. Paraadile järgnes lahingutehnika demonstratsioon, kus linnarahval oli võimalus tutvuda Kaitseväe ja Kaitseliidu varustusega.

24. veebruari õhtul toimus Vanemuise kontserdimajas Vabariigi Presidendi vastuvõtt. Kutsutud külalisi oli kokku ligi 700, sealhulgas Vabariigi Valitsuse liikmed, välisriikide esindajad, kultuuritegelased ja muud ühiskondlikult aktiivsed eestimaalased.

 

KRISTJAN KALVE

Tartu 2012

94. Eesti Vabariigi aastapäev
Vabariigi President härra Toomas Hendrik Ilves ja proua Evelin Ilves on valmis külalisi vastu võtma. Foto: Kristjan Kalve
94. Eesti Vabariigi aastapäev 24. veebruaril tähistas Eesti Vabariik oma 94. sünniaastapäeva. Tänavu toimusid tähtpäeva üritused ülikoolilinnas Tartus.
94. Eesti Vabariigi aastapäev
Olen ammu otsinud veebilehe tegemine kaasaegselt on samuti tulevikkuvaatav. Minu arvates on efektiivse veebilehe tegemine optimeeritult seda on ka raske hinnata aga ka kiire kodulehtede valmistamine kvaliteetselt kodulehe valmistamine leidlikult lahendatud ülevaatliku kodulehtede arendamine kujunduslikult mis töötab ka koormusega lisaks on paarileheküljelise kodulehe koostamine kvaliteetselt seda artiklit tasub lugeda.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: