EV aastapäeva aktus Sydneys viimase aja edukaim - Tiina Intelmann peakõnelejaks

Tiina Intelmann on Rahvusvahelise Kriminaalkohtu (ICC) Liikmesriikide Assamblee president, suursaadik ICC juures ja endine Eesti suursaadik ÜRO (UN) juures. Ta viibib Austraalias lühikesel ametlikul visiidil ning Sydney eestlastel oli laupäeval, 18. veebruaril harukordne ja tänuväärne võimalus temaga kohtuda ning kuulata tema inspireerivat kõnet.

Esmakordne kohtumine Tiina Intelmanniga on meeldejääv. Tema väikeses ja hapras kehas peitub lausa uskumatu kogus energiat, otsustusvõimet ja positiivsust, mis nakatab kõiki, kellel on võimalus temaga kohtuda. Tema särasilmad süttivad veel kirkamalt põlema, kui ta räägib endale südamelähedastest asjadest, nagu näiteks väikese Eesti saavutustest. Või siis oma tööülesannetest, mis tihtipeale kujutab endast tuhandetest tragöödiatest koosnevaid probleemidepuntraid, millele nõrgema närvikavaga inimene ei suudaks vastu pidada.   Arvan, et enamuse lehelugejate jaoks ei olnud Tiina Intelmanni nimi tuttav enne seda üritust. Ei ole teda Eesti seltskonnakroonika veergudel. Ei ole ta segatud skandaalidesse. Eesti massimeedia võrkudesse ei ole tal vajadust "kinni jääda" ning nii võibki jääda mulje, et tegemist on tavalise inimesega. Kuid Tiina on kõike muud kui tavaline. Ise alles nooruslikes neljakümnendates eluaastates, on ta saavutanud nii kõrge positsiooni, mille kõrval isegi ministri ametitiitel kahvatub.   Kui Tiina ametikarjääri püüda lühidalt ära rääkida, siis algas see Eesti Ülemnõukogu aseesimehe abi rollis 1990. aastal, kui Tiina oli ülikooli lõpetanud ja läbinud ka diplomaatilise koolituse. Edasi siirdus ta Välisministeeriumisse, kus täitis erinevaid rolle kuni 1995 aastani, mil ta siirdus mitmeks aastaks New Yorki, tööle Eesti esindusse ÜRO juures. 1999 kuni 2002 oli Tiina Eesti alaline esindaja Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OECD) juures Viinis. Sellele järgnes Välisministeeriumi asekantsleri koht Tallinnas 2002-2005, peale mida määrati ta Eesti suursaadikuks ÜRO juures New Yorgis. Kes oleks võinud siis arvata et isegi "Her Excellency" tiitel maailma poliitilise diplomaatia keskuses ei jää tema karjääri kõrghetkeks, vaid peadpööritav edu jätkub. See hetk saabus detsembris 2011, seega vaid paar kuud tagasi, kui Tiina valiti ICC Liikmesriikide Assamblee (Assembly of States Parties) uueks presidendiks, võttes ameti üle Christian Wenaweserilt (Liechtenstein). Pr Intelmann on ühtlasi ka ajaloo esimene naispresident selles organisatsioonis.   Kõikide kohalviibinute nimel soovin tänada Tiina Intelmanni toreda kohtumise eest ja õnnitleda teda tähtsa karjäärisündmuse puhul. Soovime sulle, Tiina, jätkuvat jõudu ja jaksu meie elu ja maailma paremaks ja turvalisemaks muutmisel, mida sa iga päev ennastsalgavalt teed!Ansambel "Lõke" esines aktusel kahe lauluga. Foto: Madis Alvre Esineb Sydney ja Thirlmere Ühendkoor. Foto: Aune Vetik Tiina Intelmann on Rahvusvahelise Kriminaalkohtu (ICC) Liikmesriikide Assamblee president, suursaadik ICC juures ja endine Eesti suursaadik ÜRO (UN) juures. Ta viibib Austraalias lühikesel ametlikul visiidil ning Sydney eestlastel oli laupäeval, 18. veebruaril harukordne ja tänuväärne võimalus temaga kohtuda ning kuulata tema inspireerivat kõnet. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

EV aastapäeva aktus Sydneys viimase aja edukaim - Tiina Intelmann peakõnelejaks

AIVO TAKIS, Meie Kodu 27. veebr. 2012

Tiina Intelmann on Rahvusvahelise Kriminaalkohtu (ICC) Liikmesriikide Assamblee president, suursaadik ICC juures ja endine Eesti suursaadik ÜRO (UN) juures. Ta viibib Austraalias lühikesel ametlikul visiidil ning Sydney eestlastel oli laupäeval, 18. veebruaril harukordne ja tänuväärne võimalus temaga kohtuda ning kuulata tema inspireerivat kõnet.

Esmakordne kohtumine Tiina Intelmanniga on meeldejääv. Tema väikeses ja hapras kehas peitub lausa uskumatu kogus energiat, otsustusvõimet ja positiivsust, mis nakatab kõiki, kellel on võimalus temaga kohtuda. Tema särasilmad süttivad veel kirkamalt põlema, kui ta räägib endale südamelähedastest asjadest, nagu näiteks väikese Eesti saavutustest. Või siis oma tööülesannetest, mis tihtipeale kujutab endast tuhandetest tragöödiatest koosnevaid probleemidepuntraid, millele nõrgema närvikavaga inimene ei suudaks vastu pidada.

 

Arvan, et enamuse lehelugejate jaoks ei olnud Tiina Intelmanni nimi tuttav enne seda üritust. Ei ole teda Eesti seltskonnakroonika veergudel. Ei ole ta segatud skandaalidesse. Eesti massimeedia võrkudesse ei ole tal vajadust "kinni jääda" ning nii võibki jääda mulje, et tegemist on tavalise inimesega. Kuid Tiina on kõike muud kui tavaline. Ise alles nooruslikes neljakümnendates eluaastates, on ta saavutanud nii kõrge positsiooni, mille kõrval isegi ministri ametitiitel kahvatub.

 

Kui Tiina ametikarjääri püüda lühidalt ära rääkida, siis algas see Eesti Ülemnõukogu aseesimehe abi rollis 1990. aastal, kui Tiina oli ülikooli lõpetanud ja läbinud ka diplomaatilise koolituse. Edasi siirdus ta Välisministeeriumisse, kus täitis erinevaid rolle kuni 1995 aastani, mil ta siirdus mitmeks aastaks New Yorki, tööle Eesti esindusse ÜRO juures. 1999 kuni 2002 oli Tiina Eesti alaline esindaja Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OECD) juures Viinis. Sellele järgnes Välisministeeriumi asekantsleri koht Tallinnas 2002-2005, peale mida määrati ta Eesti suursaadikuks ÜRO juures New Yorgis. Kes oleks võinud siis arvata et isegi "Her Excellency" tiitel maailma poliitilise diplomaatia keskuses ei jää tema karjääri kõrghetkeks, vaid peadpööritav edu jätkub. See hetk saabus detsembris 2011, seega vaid paar kuud tagasi, kui Tiina valiti ICC Liikmesriikide Assamblee (Assembly of States Parties) uueks presidendiks, võttes ameti üle Christian Wenaweserilt (Liechtenstein). Pr Intelmann on ühtlasi ka ajaloo esimene naispresident selles organisatsioonis.

 

Kõikide kohalviibinute nimel soovin tänada Tiina Intelmanni toreda kohtumise eest ja õnnitleda teda tähtsa karjäärisündmuse puhul. Soovime sulle, Tiina, jätkuvat jõudu ja jaksu meie elu ja maailma paremaks ja turvalisemaks muutmisel, mida sa iga päev ennastsalgavalt teed!

EV aastapäeva aktus Sydneys viimase aja edukaim - Tiina Intelmann peakõnelejaks
Ansambel "Lõke" esines aktusel kahe lauluga. Foto: Madis Alvre
EV aastapäeva aktus Sydneys viimase aja edukaim - Tiina Intelmann peakõnelejaks
Esineb Sydney ja Thirlmere Ühendkoor. Foto: Aune Vetik
EV aastapäeva aktus Sydneys viimase aja edukaim - Tiina Intelmann peakõnelejaks Tiina Intelmann on Rahvusvahelise Kriminaalkohtu (ICC) Liikmesriikide Assamblee president, suursaadik ICC juures ja endine Eesti suursaadik ÜRO (UN) juures. Ta viibib Austraalias lühikesel ametlikul visiidil ning Sydney eestlastel oli laupäeval, 18. veebruaril harukordne ja tänuväärne võimalus temaga kohtuda ning kuulata tema inspireerivat kõnet.
EV aastapäeva aktus Sydneys viimase aja edukaim - Tiina Intelmann peakõnelejaks
Olen kuulnud paljusid tervikliku kodulehe valmistamine viimistletult siis oli keerukas leida. Raske on võrrelda veebilehe loomine kiiresti suudab pakkuda lisaks ka lihtne kodulehe valmistamine see leht www.aara.ee kui juba tellida kodulehtede tegemine peab vastu ka tipptundidel juhul kui tutvustava veebilehe tegemine kaasaegselt ka hea vastupidavusega.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: