Sydney Eesti Päevade logo ideekavandi võitis HARLET ORASMAA

Selle aasta lõpus Sydneys toimuvate Eesti Päevade logo võitjaks valiti Harlet Orasmaa ideekavand "Känguru-laulukaar". Harlet on Eestist pärit noormees, kes saabus Austraaliasse eelmise aasta augustikuus ja sai kohe tööd Queenslandis, Townsville'i lähedal Rollingstoneses asuvas ananassifarmis. Enne seda veetis ta seitse kuud Uus-Meremaal.

Kust kandist Eestist pärit oled ja millega Eestis tegelesid? Eestis olen veetnud viimase poole enda elust Viljandis. Seal on mu kodu, seal ma käisin ülikoolis ning ka tööl. Õppisin Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias kultuurikorraldust ja viis aastat tagasi asusin tööle Eesti Pärimusmuusika Keskuses projektijuhi ametikohal. Minu tööülesannetest suurim oli Viljandi Pärimusmuusika Festivali organiseerimismeeskonna tuumikusse kuulumine. Oma töö ning hobi kaudu olen olnud seotud paljude Eesti kultuurisündmuste organiseerimisega, sealhulgas Tallinn Music Week, tulevikumuusika festival Juu Jääb ning nii mõnigi veel. Töövälistest tegevustest tooksin välja enda jaoks tähtsaimaks hobiks oleva plaadikeerutamise, millega olen üsna aktiivselt tegelenud 6 aastat. Peale nende olin ja olen ka Eestisse tagasi suundudes pärimuslikku rokki viljeleva ansambli Nikns Suns manager.   Kuidast tuli "känguru-laulukaare" idee? Lähteülesannet analüüsides tuli esimese asjana meelde laulu- ja tantsupidu Eestis ning kohe algusest oli idee kasutada laulukaare motiivi. Seejärel oli vaja see kuidagi siduda Austraaliat iseloomustava sümboolikaga ning känguru mõte tuli üsna kiiresti. Kokkusobitamise ja idee realiseerimisega läks küll natuke aega, kuid lõpptulemus oli endalegi üllatuseks üsna tabav.   Mida logo Sinu enda jaoks sümboliseerib? Minu jaoks tähendab see logo kindlasti seda, et teisel pool maakera olles paistavad kodumaaga seotud asjad silma kohtades, kus neid võib-olla kõige vähem oodata, tuleb lihtsalt silmad lahti ja meel valla hoida.   Kas plaanid ka ise Sydney Eesti Päevi külastada? Kui ma sellel ajal veel Austraalias viibin, siis kindlasti. Mul on veel võimalus taotleda teise aasta töö- ja puhkeviisa, kuid on võimalik, et töö kutsub mind kodumaale tagasi juba üsna pea.   Jõulud Austraalias ... kuidas tähistasid jõule maakera kuklapoolel? Jõulud Queenslandis veetsime koos reisikaaslastega rahulikult. Katsime laua ning tundsime ennast hästi. Loomulikult otsisime poodidest nii eestipäraseid toite kui võimalik. Õnneks on tänu Saksa kaupade levikule siin saada ka tõelist hapukapsast ning peaaegu tõelist verivorsti. Vähemalt suupoolise kohapealt, mis on ju jõulude juures äärmiselt oluline, tekkis küll üsna kodune tunne.   Praeguseks on Harlet koos paari sõbraga liikunud NSWis asuvasse Griffithisse. Soovime Harletile "kivi kotti" Austraalia seiklustes ja avastamises.Harlet Orasmaa. Selle aasta lõpus Sydneys toimuvate Eesti Päevade logo võitjaks valiti Harlet Orasmaa ideekavand "Känguru-laulukaar". Harlet on Eestist pärit noormees, kes saabus Austraaliasse eelmise aasta augustikuus ja sai kohe tööd Queenslandis, Townsville'i lähedal Rollingstoneses asuvas ananassifarmis. Enne seda veetis ta seitse kuud Uus-Meremaal. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Sydney Eesti Päevade logo ideekavandi võitis HARLET ORASMAA

AUNE VETIK 31. jaan. 2012

Selle aasta lõpus Sydneys toimuvate Eesti Päevade logo võitjaks valiti Harlet Orasmaa ideekavand "Känguru-laulukaar". Harlet on Eestist pärit noormees, kes saabus Austraaliasse eelmise aasta augustikuus ja sai kohe tööd Queenslandis, Townsville'i lähedal Rollingstoneses asuvas ananassifarmis. Enne seda veetis ta seitse kuud Uus-Meremaal.

Sydney Eesti Päevade logo ideekavandi võitis HARLET ORASMAA

Kust kandist Eestist pärit oled ja millega Eestis tegelesid?

Eestis olen veetnud viimase poole enda elust Viljandis. Seal on mu
kodu, seal ma käisin ülikoolis ning ka tööl. Õppisin Tartu Ülikooli
Viljandi Kultuuriakadeemias kultuurikorraldust ja viis aastat tagasi
asusin tööle Eesti Pärimusmuusika Keskuses projektijuhi ametikohal.
Minu tööülesannetest suurim oli Viljandi Pärimusmuusika Festivali
organiseerimismeeskonna tuumikusse kuulumine. Oma töö ning hobi kaudu olen olnud seotud paljude Eesti kultuurisündmuste organiseerimisega, sealhulgas Tallinn Music Week, tulevikumuusika festival Juu Jääb ning nii mõnigi veel. Töövälistest tegevustest tooksin välja enda jaoks tähtsaimaks hobiks oleva plaadikeerutamise, millega olen üsna aktiivselt tegelenud 6 aastat. Peale nende olin ja olen ka Eestisse tagasi suundudes pärimuslikku rokki viljeleva ansambli Nikns Suns manager.

 

Kuidast tuli "känguru-laulukaare" idee?

Lähteülesannet analüüsides tuli esimese asjana meelde laulu- ja
tantsupidu Eestis ning kohe algusest oli idee kasutada laulukaare
motiivi. Seejärel oli vaja see kuidagi siduda Austraaliat
iseloomustava sümboolikaga ning känguru mõte tuli üsna kiiresti.
Kokkusobitamise ja idee realiseerimisega läks küll natuke aega, kuid
lõpptulemus oli endalegi üllatuseks üsna tabav.

 

Mida logo Sinu enda jaoks sümboliseerib?

Minu jaoks tähendab see logo kindlasti seda, et teisel pool maakera
olles paistavad kodumaaga seotud asjad silma kohtades, kus neid
võib-olla kõige vähem oodata, tuleb lihtsalt silmad lahti ja meel
valla hoida.

 

Kas plaanid ka ise Sydney Eesti Päevi külastada?

Kui ma sellel ajal veel Austraalias viibin, siis kindlasti. Mul on
veel võimalus taotleda teise aasta töö- ja puhkeviisa, kuid on
võimalik, et töö kutsub mind kodumaale tagasi juba üsna pea.

 

Jõulud Austraalias ... kuidas tähistasid jõule maakera kuklapoolel?

Jõulud Queenslandis veetsime koos reisikaaslastega rahulikult. Katsime laua ning tundsime ennast hästi. Loomulikult otsisime poodidest nii eestipäraseid toite kui võimalik. Õnneks on tänu Saksa kaupade levikule siin saada ka tõelist hapukapsast ning peaaegu tõelist verivorsti. Vähemalt suupoolise kohapealt, mis on ju jõulude juures äärmiselt oluline, tekkis küll üsna kodune tunne.

 

Praeguseks on Harlet koos paari sõbraga liikunud NSWis asuvasse Griffithisse. Soovime Harletile "kivi kotti" Austraalia seiklustes ja avastamises.

Sydney Eesti Päevade logo ideekavandi võitis HARLET ORASMAA
Harlet Orasmaa.
Sydney Eesti Päevade logo ideekavandi võitis HARLET ORASMAA Selle aasta lõpus Sydneys toimuvate Eesti Päevade logo võitjaks valiti Harlet Orasmaa ideekavand "Känguru-laulukaar". Harlet on Eestist pärit noormees, kes saabus Austraaliasse eelmise aasta augustikuus ja sai kohe tööd Queenslandis, Townsville'i lähedal Rollingstoneses asuvas ananassifarmis. Enne seda veetis ta seitse kuud Uus-Meremaal.
Sydney Eesti Päevade logo ideekavandi võitis HARLET ORASMAA
Üks põnev artikkel veebilehtede uuendamine asjatundjatelt sest nüüd on konkreetne aadress. Tõsiseltvõetav lahendus veebilehtede koostamine veelgi sisukamates väljaannetes tasub lugeda blogi kodulehe uuendamine optimeeritult aara.ee disainerid vormi ja raamistiku asjaliku kodulehtede arendamine tellimiseks vajalik info sisukuse poolest netilehtede tegemine kaasaegselt kui vaja tegusat nõu.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: