Sydneys lõpetas leerikursus

Augustikuust jaanuarini viis Sydney Jaani koguduse õpetaja Meelis Rosma läbi eestikeelse leerikooli, kus oli kaheksa osalejat.

Sa viisid läbi oma esimese eestikeelse leerikooli Sydneys. Kust tuli algatus? Meelis Rosma: Kui minu esimesed leerilapsed Sydneys läbisid leerikooli 2008/2009. aastal inglise keeles, siis tänavu 15. jaanuaril võtsid oma leeriõnnistuse vastu tõepoolest 8 leerilast, kes eelneva viie kuu jooksul said leeriõpet läbinisti eesti keeles. Eestikeelne oli ka meie Leeripüha jumalateenistus. Algatus tuli õigupoolest leerilaste endi poolt. Kui juba kolm erinevat inimest olid minu käest küsinud leerikooli võimalikkuse kohta, leidsin, et aeg on täis saanud ja panin kuulutuse lehte.   Kuidas sai leerikool kokku? Meelis Rosma: Siin näitasid leerilapsed ise initsiatiivi üles. Sõnum algavast leerikoolist kandus edasi suusõnal, samuti jõudis ka Facebooki lehekülgedele. Öeldakse, et see, mida ühed nimetavad pimedaks juhuseks on sama asi, mida uskujamad inimesed nimetavad taevalikuks juhatuseks. Niisiis, täiesti juhuslikult juhatati meie juurde pärast esimest leeritundi veel üks inimene ja kamp oligi koos.   Mis olid teemad, mida käsitlesite? Meelis Rosma: Leerikool valmistab inimest ette täieõiguslikuks kiriku liikmeks, seetõttu püüdsime läbi võtta olulisemad teemad ja mõisted, mis kirikusse astudes silma või kõrva hakkavad ning mis eelteadmiste puudumisel võivad segadust tekitada. Alustades näiteks sellest, mida üldse tähendab sõna kirik ja lõpetades armastuse topeltkäsuga, mis on antud ristiinimese igapäevase elu ja valikute praktiliseks mõõdupuuks. Üheskoos vaatasime ka taani filmi Aadama Õunad, mis humoorikas võtmes kannab endas väga olulist sõnumit, mis muide on meie kirikukalendris antud kogu tänavuse aasta juhtmõtteks: Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! Kogu leerikooli vältel sai igaüks esitada ka omi küsimusi.   Mis kannustas leerilapsi asja ettevõtma? Meelis Rosma: Sellele küsimusele oskaksid leerilapsed ise täpsemalt vastata. Kindlasti oli siin praktilisi kaalutlusi, nagu õigus laulatada ja ristivanemaks olla. Mõnel oli selge huvi kiriku vaimuliku pärandi vastu. Mina isiklikult leian, et lisaks kõigele muule pakub leerikool head võimalust teadvustada endale meid ümbritseva kristliku kultuuriruumi ja meid kandvate väärtuste juuri ja tausta. Samuti seda, et usk kui inimese põhihoiak puudutab väga vahetult meie igapäevaelu ning tähendab palju enamat kui ligimesele tänava peal Piibliraamatuga "pähe tagumist" või ukselt uksele käies inimeste kodurahu häirimist.Sydney Jaani koguduse õpetaja Meelis Rosma ja tema esimene eestikeelne leerikursus Austraalias. Foto: Nänsi Pahlbergi erakogu Augustikuust jaanuarini viis Sydney Jaani koguduse õpetaja Meelis Rosma läbi eestikeelse leerikooli, kus oli kaheksa osalejat. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Sydneys lõpetas leerikursus

AALE KASK-ONG 30. jaan. 2012

Augustikuust jaanuarini viis Sydney Jaani koguduse õpetaja Meelis Rosma läbi eestikeelse leerikooli, kus oli kaheksa osalejat.

Sa viisid läbi oma esimese eestikeelse leerikooli Sydneys. Kust tuli algatus?

Meelis Rosma: Kui minu esimesed leerilapsed Sydneys läbisid leerikooli 2008/2009. aastal inglise keeles, siis tänavu 15. jaanuaril võtsid oma leeriõnnistuse vastu tõepoolest 8 leerilast, kes eelneva viie kuu jooksul said leeriõpet läbinisti eesti keeles. Eestikeelne oli ka meie Leeripüha jumalateenistus.

Algatus tuli õigupoolest leerilaste endi poolt. Kui juba kolm erinevat inimest olid minu käest küsinud leerikooli võimalikkuse kohta, leidsin, et aeg on täis saanud ja panin kuulutuse lehte.

 

Kuidas sai leerikool kokku?

Meelis Rosma: Siin näitasid leerilapsed ise initsiatiivi üles. Sõnum algavast leerikoolist kandus edasi suusõnal, samuti jõudis ka Facebooki lehekülgedele. Öeldakse, et see, mida ühed nimetavad pimedaks juhuseks on sama asi, mida uskujamad inimesed nimetavad taevalikuks juhatuseks. Niisiis, täiesti juhuslikult juhatati meie juurde pärast esimest leeritundi veel üks inimene ja kamp oligi koos.

 

Mis olid teemad, mida käsitlesite?

Meelis Rosma: Leerikool valmistab inimest ette täieõiguslikuks kiriku liikmeks, seetõttu püüdsime läbi võtta olulisemad teemad ja mõisted, mis kirikusse astudes silma või kõrva hakkavad ning mis eelteadmiste puudumisel võivad segadust tekitada. Alustades näiteks sellest, mida üldse tähendab sõna kirik ja lõpetades armastuse topeltkäsuga, mis on antud ristiinimese igapäevase elu ja valikute praktiliseks mõõdupuuks. Üheskoos vaatasime ka taani filmi Aadama Õunad, mis humoorikas võtmes kannab endas väga olulist sõnumit, mis muide on meie kirikukalendris antud kogu tänavuse aasta juhtmõtteks: Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga!

Kogu leerikooli vältel sai igaüks esitada ka omi küsimusi.

 

Mis kannustas leerilapsi asja ettevõtma?

Meelis Rosma: Sellele küsimusele oskaksid leerilapsed ise täpsemalt vastata. Kindlasti oli siin praktilisi kaalutlusi, nagu õigus laulatada ja ristivanemaks olla. Mõnel oli selge huvi kiriku vaimuliku pärandi vastu. Mina isiklikult leian, et lisaks kõigele muule pakub leerikool head võimalust teadvustada endale meid ümbritseva kristliku kultuuriruumi ja meid kandvate väärtuste juuri ja tausta. Samuti seda, et usk kui inimese põhihoiak puudutab väga vahetult meie igapäevaelu ning tähendab palju enamat kui ligimesele tänava peal Piibliraamatuga "pähe tagumist" või ukselt uksele käies inimeste kodurahu häirimist.

Sydneys lõpetas leerikursus
Sydney Jaani koguduse õpetaja Meelis Rosma ja tema esimene eestikeelne leerikursus Austraalias. Foto: Nänsi Pahlbergi erakogu
Sydneys lõpetas leerikursus Augustikuust jaanuarini viis Sydney Jaani koguduse õpetaja Meelis Rosma läbi eestikeelse leerikooli, kus oli kaheksa osalejat.
Sydneys lõpetas leerikursus
Lõpuks saan jagada lihtsamat sorti kodulehe tegemine kui üliväga viimistletut. Teiste materjalide, peale blogi veebilehe tegemine mille puhul aga ka selge struktuuriga veebilehe tegemine tehniliselt veebilehe firma aara.ee vajalik ja veebilehe valmistamine mõistlikult tasub vaeva kiiresti ära aga lisavõimalustega mtü veebilehtede tegemine hästi on samuti kaasaegne.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: