Karl Ristikivi näituse avamine Tammsaare sünnipäeval

Esmaspäeval, 30. jaanuaril kell 16.00 avame näituse “Võõras majas. Karl Ristikivi Tammsaare juures”. Näitusega tähistame 100 aasta möödumist Karl Ristikivi sünnist ning A. H. Tammsaare 134. sünniaastapäeva.

Pärast näituse avamist kõneleme 2011. aastal trükivalgust näinud Tammsaarega seotud teostest: Enn Põldroosi romaanist "Absalon", kahest Tammsaare-ainelisest doktoritööst ning Elem Treieri raamatu "Tammsaare elu härra Hansenina" täiendatud kordustrükist. Karl Ristikivi külalisestaatus Tammsaare juures on sümboolne mitmes mõttes. 1938. aastal avaldas Tammsaare kirjatüki „Tõe ja õiguse pärast. Ühe vanakirjaniku kiri noorkirjanikule". On arvatud, et selle avaliku kirja kaudu Tammsaare nimetas Ristikivi oma mantlipärijaks. Ta oli lummatud noore autori esikromaanist „Tuli ja raud".   Näitusel „Võõras majas. Karl Ristikivi Tammsaare juures" on märksõnadeks suletus ja teksti sisse minek. Näituseruumi hiiglaslikel raamatulehtedel saavad sõna olulisemad Ristikivi uurijad; põhjalikumalt keskendume romaani „Hingede öö" hingeelule. Kaasa saab elada Ristikivi reisimuljetele ning vaadata kirjanikust erinevaid fotosid ja filmikaadreid. Haruldusena on eksponeeritud Karl Ristikivi autogrammid ja taskunuga.   Näitusega jätkame sarja "Tammsaare juures", kus saavad sõna erinevad XX sajandi eesti kirjanikud. Sarja avas 2008. aastal näitus Mati Undist – "Poiss ja liblikas. Mati Unt Tammsaare juures", 2009. aastal oli Tammsaarel külas August Gailit („Viiuldaja karussellil") ja 2011 Leida Kibuvits ("Paradiisi uus perenaine"). Näituste kuraatoriks on Maarja Vaino, kujundajate meeskonnaks Katre Rohumaa, Aime Unt ja Liina Unt.   30. jaanuaril, Tammsaare sünniaastapäeval, on sissepääs muuseumisse tasuta. Olete oodatud! A. H. Tammsaare Muuseum www.linnamuuseum.ee/tammsaare Esmaspäeval, 30. jaanuaril kell 16.00 avame näituse “Võõras majas. Karl Ristikivi Tammsaare juures”. Näitusega tähistame 100 aasta möödumist Karl Ristikivi sünnist ning A. H. Tammsaare 134. sünniaastapäeva. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Karl Ristikivi näituse avamine Tammsaare sünnipäeval

28. jaan. 2012

Esmaspäeval, 30. jaanuaril kell 16.00 avame näituse “Võõras majas. Karl Ristikivi Tammsaare juures”. Näitusega tähistame 100 aasta möödumist Karl Ristikivi sünnist ning A. H. Tammsaare 134. sünniaastapäeva.

Pärast näituse avamist kõneleme 2011. aastal trükivalgust näinud Tammsaarega seotud teostest: Enn Põldroosi romaanist "Absalon", kahest Tammsaare-ainelisest doktoritööst ning Elem Treieri raamatu "Tammsaare elu härra Hansenina" täiendatud kordustrükist.


Karl Ristikivi külalisestaatus Tammsaare juures on sümboolne mitmes mõttes. 1938. aastal avaldas Tammsaare kirjatüki „Tõe ja õiguse pärast. Ühe vanakirjaniku kiri noorkirjanikule". On arvatud, et selle avaliku kirja kaudu Tammsaare nimetas Ristikivi oma mantlipärijaks. Ta oli lummatud noore autori esikromaanist „Tuli ja raud".

 

Näitusel „Võõras majas. Karl Ristikivi Tammsaare juures" on märksõnadeks suletus ja teksti sisse minek. Näituseruumi hiiglaslikel raamatulehtedel saavad sõna olulisemad Ristikivi uurijad; põhjalikumalt keskendume romaani „Hingede öö" hingeelule. Kaasa saab elada Ristikivi reisimuljetele ning vaadata kirjanikust erinevaid fotosid ja filmikaadreid. Haruldusena on eksponeeritud Karl Ristikivi autogrammid ja taskunuga.

 

Näitusega jätkame sarja "Tammsaare juures", kus saavad sõna erinevad XX sajandi eesti kirjanikud. Sarja avas 2008. aastal näitus Mati Undist – "Poiss ja liblikas. Mati Unt Tammsaare juures", 2009. aastal oli Tammsaarel külas August Gailit („Viiuldaja karussellil") ja 2011 Leida Kibuvits ("Paradiisi uus perenaine"). Näituste kuraatoriks on Maarja Vaino, kujundajate meeskonnaks Katre Rohumaa, Aime Unt ja Liina Unt.

 

30. jaanuaril, Tammsaare sünniaastapäeval, on sissepääs muuseumisse tasuta.

Olete oodatud!

A. H. Tammsaare Muuseum

www.linnamuuseum.ee/tammsaare

Karl Ristikivi näituse avamine Tammsaare sünnipäeval Esmaspäeval, 30. jaanuaril kell 16.00 avame näituse “Võõras majas. Karl Ristikivi Tammsaare juures”. Näitusega tähistame 100 aasta möödumist Karl Ristikivi sünnist ning A. H. Tammsaare 134. sünniaastapäeva.
Karl Ristikivi näituse avamine Tammsaare sünnipäeval
Olen ammu otsinud kodulehe valmistamine laabumine õigeks ajaks. Samavõrd hoolikalt kavandatud veebilehtede tegemine optimeeritult suudab pakkuda selleks postitan siia lihtsustatud kodulehtede tegemine kvaliteetselt kogu artikkel pühendunud looming suurema veebilehe uuendamine professionaalselt mõnevõrra lähemalt lisaks on lihtsustatud netilehe tegemine asjatundjaid kaasates.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: