Projekt UUED VÄLISEESTLASED

Tuhanded ja tuhanded on jätnud Eestimaa, leidnud endale uue töö, kodu ja elu välismaal. On tekkinud väikese Eesti rahva suur kild, keda võiks kutsuda uuteks väliseestlasteks. Me isegi ei tea, kui palju selliseid inimesi on, rääkimata siis sellest, kes nad on, miks nad läksid, kuidas neil läinud on.

Ometigi on nad inimesed meie keskelt, meie kõrvalt ja lähedalt, meie oma inimesed. Igaühel neist on oma lugu. Nagu oli oma lugu neil, kes punavõimu eest paadiga üle mere pagesid või keda punavõim loomavagunisse toppis ja külmale maale kupatas. Paljud need, 20. sajandi lood on nüüdseks ajakirjanduses ja raamatutes ära jutustatud. Näiteks kas või mitmeköitelises kogumikus „Eesti rahva elulood". Need kirgastuslikud emotsionaalsed eluloojutustused aitavad mõista aega ja inimesi. Need lood on meie ajalugu, meie mälu.   21. sajandi lood on aga veel jutustamata. Kirjastus Tammerraamat koostöös Eesti kirjandusmuuseumi ja ühendusega Eesti elulood tahaks need uued elulood jäädvustada järgmiste põlvede jaoks. Tahaksime koostada teie abiga kogumiku „Uued väliseestlased. Eesti rahva uued elulood." Selleks otsime igal moel kontakte uute väliseestlastega, et küsida, kas nad on valmis ise midagi oma loost kirja panema. Või vajadusel aitame neil seda lugu kirja panna üheskoos ehk siis pidevalt igaühega eraldi suhtlema kas e-kirja teel või muul moel. Loomulikult näitame kõigile lõplikku teksti enne raamatu trükki minekut. Põhimõtteliselt huvitume pikemat aega võõrsil elavate inimeste vabas vormis antud vastustele näiteks alljärgnevatele küsimustele.   Miks ja kuidas sündis äramineku otsus? Kuhu ja miks otsustasite minna? Mis võis olla see peamine määrav põhjus/ peamised määravad põhjused?   Kui raskelt/kergelt äramineku otsus sündis?   Kuidas suhtusid teie äramineku otsusesse lähedased, sõbrad?   Kuidas äraminek tegelikkuses käis? Kui raske/kerge oli lahkuda? Kas läksite üksi või perega?   Kui pere jäi Eestisse maha, siis kas ja kuidas nad järgi tulid (kui tulid)?   Kuidas te uues elu – ja töökohas kohanesite? Kuidas teid vastu võeti?   Kuidas tajute kultuuri ja keele eripära võõras kohas? Kuidas võõras kultuuri ja keeleruumis olete hakkama saanud?   Mis tööd tegite, mis tingimustes elasite algul? Mis tööd teete, mis tingimustes elate praegu?   Kui kaua olete ära olnud?   Millised olid ja on teie sidemed Eestiga? Mida teate Eesti elust, kas jälgite seda?   Kas Eesti igatsust pole?   Kuivõrd mõtlete Eestisse tagasitulekule?   Vajadusel tagame kõigile kirjutajatele-vastajatele anonüümsuse. Kuid meil endil oleks hea teada ikkagi õiget nime, vanust ja uut elukohta, äraminemise aega.   Kirjutage, võtke kontakti. Kontaktandmed Tel 6654 133 enno[No SpaM]@tammerraamat.ee www.tammerraamat.ee Tuhanded ja tuhanded on jätnud Eestimaa, leidnud endale uue töö, kodu ja elu välismaal. On tekkinud väikese Eesti rahva suur kild, keda võiks kutsuda uuteks väliseestlasteks. Me isegi ei tea, kui palju selliseid inimesi on, rääkimata siis sellest, kes nad on, miks nad läksid, kuidas neil läinud on. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Projekt UUED VÄLISEESTLASED

14. jaan. 2012

Tuhanded ja tuhanded on jätnud Eestimaa, leidnud endale uue töö, kodu ja elu välismaal. On tekkinud väikese Eesti rahva suur kild, keda võiks kutsuda uuteks väliseestlasteks. Me isegi ei tea, kui palju selliseid inimesi on, rääkimata siis sellest, kes nad on, miks nad läksid, kuidas neil läinud on.

Ometigi on nad inimesed meie keskelt, meie kõrvalt ja lähedalt, meie oma inimesed. Igaühel neist on oma lugu.

Nagu oli oma lugu neil, kes punavõimu eest paadiga üle mere pagesid või keda punavõim loomavagunisse toppis ja külmale maale kupatas. Paljud need, 20. sajandi lood on nüüdseks ajakirjanduses ja raamatutes ära jutustatud.

Näiteks kas või mitmeköitelises kogumikus „Eesti rahva elulood". Need kirgastuslikud emotsionaalsed eluloojutustused aitavad mõista aega ja inimesi. Need lood on meie ajalugu, meie mälu.

 

21. sajandi lood on aga veel jutustamata. Kirjastus Tammerraamat koostöös Eesti kirjandusmuuseumi ja ühendusega Eesti elulood tahaks need uued elulood jäädvustada järgmiste põlvede jaoks. Tahaksime koostada teie abiga kogumiku „Uued väliseestlased. Eesti rahva uued elulood."

Selleks otsime igal moel kontakte uute väliseestlastega, et küsida, kas nad on valmis ise midagi oma loost kirja panema. Või vajadusel aitame neil seda lugu kirja panna üheskoos ehk siis pidevalt igaühega eraldi suhtlema kas e-kirja teel või muul moel. Loomulikult näitame kõigile lõplikku teksti enne raamatu trükki minekut.

Põhimõtteliselt huvitume pikemat aega võõrsil elavate inimeste vabas vormis antud vastustele näiteks alljärgnevatele küsimustele.

 

Miks ja kuidas sündis äramineku otsus? Kuhu ja miks otsustasite minna? Mis võis olla see peamine määrav põhjus/ peamised määravad põhjused?

 

Kui raskelt/kergelt äramineku otsus sündis?

 

Kuidas suhtusid teie äramineku otsusesse lähedased, sõbrad?

 

Kuidas äraminek tegelikkuses käis? Kui raske/kerge oli lahkuda? Kas läksite üksi või perega?

 

Kui pere jäi Eestisse maha, siis kas ja kuidas nad järgi tulid (kui tulid)?

 

Kuidas te uues elu – ja töökohas kohanesite? Kuidas teid vastu võeti?

 

Kuidas tajute kultuuri ja keele eripära võõras kohas? Kuidas võõras kultuuri ja keeleruumis olete hakkama saanud?

 

Mis tööd tegite, mis tingimustes elasite algul? Mis tööd teete, mis tingimustes elate praegu?

 

Kui kaua olete ära olnud?

 

Millised olid ja on teie sidemed Eestiga? Mida teate Eesti elust, kas jälgite seda?

 

Kas Eesti igatsust pole?

 

Kuivõrd mõtlete Eestisse tagasitulekule?

 

Vajadusel tagame kõigile kirjutajatele-vastajatele anonüümsuse. Kuid meil endil oleks hea teada ikkagi õiget nime, vanust ja uut elukohta, äraminemise aega.

 

Kirjutage, võtke kontakti.

Kontaktandmed

Tel 6654 133

www.tammerraamat.ee

Projekt UUED VÄLISEESTLASED Tuhanded ja tuhanded on jätnud Eestimaa, leidnud endale uue töö, kodu ja elu välismaal. On tekkinud väikese Eesti rahva suur kild, keda võiks kutsuda uuteks väliseestlasteks. Me isegi ei tea, kui palju selliseid inimesi on, rääkimata siis sellest, kes nad on, miks nad läksid, kuidas neil läinud on.
Projekt UUED VÄLISEESTLASED
Kui valminud tulemus on ilusa veebilehe loomine siis tasub põhjalikumalt vaadata. Põhjalikumalt mõeldes võiks selge veebilehe uuendamine kvaliteetselt ja see ei saa olla juhus juurde mtü kodulehe tegemine kaasaegselt http://www.aara.ee/Veebilehtede_kujundamine.html viidatud lehel on veebilehe tegemine viimistletult uudse lahendusega mis on ilusa veebilehtede programmeerimine kaasaegselt ja töötab kõigil platvormidel.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: