Ansambel SADA...

Reisis mööda Austraalia suurt ja laia pinda ja andis iga 1000 km järel kontserte.

Mati Viiuliga oli asjaajamine selleks kestnud ikka oma pool aastat, oli natuke keeruline kah, sest küsid – palun saada ansambli tutvustus – pole. Palun kirjelda esinejad – kuidas. Kava jaoks repertuaari – varsti. Põhjus – seda ansamblit ju olemas ei olegi, asi tuli alles välja mõelda, pillimehed lugesid oma instrumentide keeled kokku, said vastuseks sada, ja grupp oligi sündinud.   Esinemised olid aga toredad. Kandled hoogasid rahvalugusid, keerutasid keerulisi mustreid a' la Olav Ehala, helisesid klassikat, tormlesid rokkigi, sooloks kena viilulitämber ning muuseumipillid – nii vanad muuseumipillid, et Austraalia immigratsioongi katsuda oli tahtnud.   Vanade pillide juurde käisid ka põnevad lood – näiteks miks vanasti ansambleid ei olnud vaid ikka mängiti pikalt oma soolosid – sest kuidas saakski koos mängida, kui iga pill oli hääles oma moodi, just nii nagu tehtud oli. Ja ega need pikad soolodki mingid palad olnud – eks oma mõtteid pillil veeretati ...   Publikut oli kontserditel 50 ja 70 vahel. Mõne linna jaoks vähe, teise jaoks palju. Reklaaminud olime küll kõikjal, raadio intervjuu SBS-s, läbi aja kolm artiklit Meie Kodu lehes, Austraalia eestlaste interneti kodulehel, kohalikes teatelehtedes - kõikjal põnev info ja fotod väljas. Iga linn pakkus omakorda esinejatele rohkem kui kellegi kohus, ning nii tekkisid lisaks esinemistele päevased väljasõidud Brisbane'ist Gold Coasti, Melbourne'ist Geelongi, Adelaide'ist Barossa Valleysse.  Juuresolev foto ongi laevasõidult Geelongis.   Jääb lõpetada tänusõnadega esinejatele. Kohapeal oli väga mõnus koostöö korraldajatega Aivo Sydneys, Airi Brisbane'is, Tiina Thirlmere'is, Bruno Melbourne'is, Richard Adelaide'is. Omaette teema on veel esinejate majutajad – väga suur tänu teie lahkuse eest.   Reisis mööda Austraalia suurt ja laia pinda ja andis iga 1000 km järel kontserte. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Ansambel SADA...

SIRJE JÕGI 19. dets. 2011

Reisis mööda Austraalia suurt ja laia pinda ja andis iga 1000 km järel kontserte.

Ansambel SADA...

Mati Viiuliga oli asjaajamine selleks kestnud ikka oma pool aastat, oli natuke keeruline kah, sest küsid – palun saada ansambli tutvustus – pole. Palun kirjelda esinejad – kuidas. Kava jaoks repertuaari – varsti. Põhjus – seda ansamblit ju olemas ei olegi, asi tuli alles välja mõelda, pillimehed lugesid oma instrumentide keeled kokku, said vastuseks sada, ja grupp oligi sündinud.

 

Esinemised olid aga toredad. Kandled hoogasid rahvalugusid, keerutasid keerulisi mustreid a' la Olav Ehala, helisesid klassikat, tormlesid rokkigi, sooloks kena viilulitämber ning muuseumipillid – nii vanad muuseumipillid, et Austraalia immigratsioongi katsuda oli tahtnud.

 

Vanade pillide juurde käisid ka põnevad lood – näiteks miks vanasti ansambleid ei olnud vaid ikka mängiti pikalt oma soolosid – sest kuidas saakski koos mängida, kui iga pill oli hääles oma moodi, just nii nagu tehtud oli. Ja ega need pikad soolodki mingid palad olnud – eks oma mõtteid pillil veeretati ...

 

Publikut oli kontserditel 50 ja 70 vahel. Mõne linna jaoks vähe, teise jaoks palju. Reklaaminud olime küll kõikjal, raadio intervjuu SBS-s, läbi aja kolm artiklit Meie Kodu lehes, Austraalia eestlaste interneti kodulehel, kohalikes teatelehtedes - kõikjal põnev info ja fotod väljas. Iga linn pakkus omakorda esinejatele rohkem kui kellegi kohus, ning nii tekkisid lisaks esinemistele päevased väljasõidud Brisbane'ist Gold Coasti, Melbourne'ist Geelongi, Adelaide'ist Barossa Valleysse. 

Juuresolev foto ongi laevasõidult Geelongis.

 

Jääb lõpetada tänusõnadega esinejatele. Kohapeal oli väga mõnus koostöö korraldajatega Aivo Sydneys, Airi Brisbane'is, Tiina Thirlmere'is, Bruno Melbourne'is, Richard Adelaide'is. Omaette teema on veel esinejate majutajad – väga suur tänu teie lahkuse eest.

 

Ansambel SADA... Reisis mööda Austraalia suurt ja laia pinda ja andis iga 1000 km järel kontserte.
Ansambel SADA...
Miks mitte ka kodulehe tegemine laabumine õigeks ajaks. Mida paremini laabub mtü veebilehe tegemine firma poolt on sisukuse poolest selleks postitan siia galerii veebilehe tegemine kodulehtede uuendamine mida tasuks netilehe tegemine ja see paistab välja midagi samavõrd kaalukat kui on veebilehe uuendamine firmadele ja sealsamas kõrval ka lihtne veebilehtede valmistus asjatundjatelt täpselt käib.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: