Detsembrikuu kinoõhtu viib kokku Ilmar Raagiga

Kino @ Eesti Maja organisaator Leen Rampe tutvustab reedel, 16. detsembril, Sydney Eesti Majas linastuvaid filme.

Mis filme seekord Kino @ Eesti Maja publikule tutvustate? Leen Rampe: Seekord näitame värsket linateost „ Vahetus" („Shift"), mis on noore rezissööri Anu Auna 2010. aastal valminud lühifilm. "Vahetus" on juba kogunud üheksa festivaliauhinda üle maailma.   Loo sünopsis on järgmine: kui ilmselgelt heal majanduslikul järjel olev Miina pisivargusega vahele jääb, ei jäta teda üle kuulav naispolitseinik Mare oma põlgust välja näitamata. Ta tajub Miinas rivaali ning otsustab naisele koha kätte näidata. Endalegi ootamatult kohtuvad naised mõned tunnid hiljem situatsioonis, kus rivaalidest saavad kaasosalised ning neil tuleb saatus üksteise kätesse usaldada. Osades: Mari Abel, Katariina Lauk, Mait Malmsten, Aleksander Eelmaa, Indrek Sammul, Helena Merzin, Andres Puustusmaa, Hilje Murel, Juhan Ulfsak ja Mona Pääsuke.   „Kino @ Eesti Maja" detsembrikuu täispikk mängufilm on 2005. aastal valminud "August 1991", mille autoriks ja rezissööriks on Ilmar Raag. „August 1991" on dokumentaaldraama, milles kellaajalise täpsusega jälgitakse sündmuste kulgu kolmel augustipäeval 1991. Aus oleks öelda, et mitte kõik ei juhtunud täpselt nii, nagu selles loos kirjeldatakse, aga... oleks võinud. See on lugu paarist ETV töötajast, kes augustiputši avastavad endas seda, mida nad varem ei teadnud – et nad on tõepoolest valmis Eesti eest surema. Ainult, et surm läheb mööda ja võib olla pole lahingut vajagi, ehkki aastatepikkune alandus nõuaks verd. Osades : Tõnu Oja, Hilje Murel, Tanel Ingi, Hendrik Toompere jun., Andres Mähar, Peeter Tammearu, Rain Simmul jpt.   Sellele kinoõhtule on oodata ka täispika mängufilmi rezisööri? Leen Rampe: Meil on suur rõõm teatada, et Ilmar Raag saabub just samal päeval, 16.detsembril Sydneysse, ja tuleb ka filmiõhtule veidi endast ja oma filmidest rääkima. Ilmar Raag on oma põhjatute teadmiste, kogemuste ja andeka filmitegijana kahtlemata Eesti üks säravamaid filmi- ja teleinimesi. Sellise kaliibriga meest ei kohta iga päev! Ta on õppinud Eestis Tartu Ülikoolis ajalugu, Sorbonne Ülikoolis Pariisis televisiooni ja filmi ning Ameerika Ühendriikides Ohio Ülikoolis televisiooni juhtimist ja stsenaristikat. Ilmar on töötanud tollases Eesti Televisioonis, praeguses ERRis aastail 1996-2006, kus oli ka 2002-2005 aastal Eesti Televisiooni juhatuse esimees. Filmipublikule ehk tuntuim on ta oma viimase 2007 aasta mängufilmiga „Klass", mis linastus ka 2008 aasta Sydney Film Festivalil. Lehelugejale on Raag tuntud ka kolumnistina ning raadiokuulajale Vikerraadio "Ööülikooli" lektorina. Hetkel on ta vabakutseline rezissöör ning teeb oma järgmiseid filme Amrion produktsioonifirma alt. Kino @ Eesti Maja organisaator Leen Rampe tutvustab reedel, 16. detsembril, Sydney Eesti Majas linastuvaid filme. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Detsembrikuu kinoõhtu viib kokku Ilmar Raagiga

AALE KASK-ONG 12. dets. 2011

Kino @ Eesti Maja organisaator Leen Rampe tutvustab reedel, 16. detsembril, Sydney Eesti Majas linastuvaid filme.

Detsembrikuu kinoõhtu viib kokku Ilmar Raagiga

Mis filme seekord Kino @ Eesti Maja publikule tutvustate?

Leen Rampe: Seekord näitame värsket linateost „ Vahetus" („Shift"), mis on noore rezissööri Anu Auna 2010. aastal valminud lühifilm. "Vahetus" on juba kogunud üheksa festivaliauhinda üle maailma.

 

Loo sünopsis on järgmine: kui ilmselgelt heal majanduslikul järjel olev Miina pisivargusega vahele jääb, ei jäta teda üle kuulav naispolitseinik Mare oma põlgust välja näitamata. Ta tajub Miinas rivaali ning otsustab naisele koha kätte näidata. Endalegi ootamatult kohtuvad naised mõned tunnid hiljem situatsioonis, kus rivaalidest saavad kaasosalised ning neil tuleb saatus üksteise kätesse usaldada.

Osades: Mari Abel, Katariina Lauk, Mait Malmsten, Aleksander Eelmaa, Indrek Sammul, Helena Merzin, Andres Puustusmaa, Hilje Murel, Juhan Ulfsak ja Mona Pääsuke.

 

„Kino @ Eesti Maja" detsembrikuu täispikk mängufilm on 2005. aastal valminud "August 1991", mille autoriks ja rezissööriks on Ilmar Raag.

„August 1991" on dokumentaaldraama, milles kellaajalise täpsusega jälgitakse sündmuste kulgu kolmel augustipäeval 1991. Aus oleks öelda, et mitte kõik ei juhtunud täpselt nii, nagu selles loos kirjeldatakse, aga... oleks võinud. See on lugu paarist ETV töötajast, kes augustiputši avastavad endas seda, mida nad varem ei teadnud – et nad on tõepoolest valmis Eesti eest surema. Ainult, et surm läheb mööda ja võib olla pole lahingut vajagi, ehkki aastatepikkune alandus nõuaks verd.

Osades : Tõnu Oja, Hilje Murel, Tanel Ingi, Hendrik Toompere jun., Andres Mähar, Peeter Tammearu, Rain Simmul jpt.

 

Sellele kinoõhtule on oodata ka täispika mängufilmi rezisööri?

Leen Rampe: Meil on suur rõõm teatada, et Ilmar Raag saabub just samal päeval, 16.detsembril Sydneysse, ja tuleb ka filmiõhtule veidi endast ja oma filmidest rääkima. Ilmar Raag on oma põhjatute teadmiste, kogemuste ja andeka filmitegijana kahtlemata Eesti üks säravamaid filmi- ja teleinimesi. Sellise kaliibriga meest ei kohta iga päev! Ta on õppinud Eestis Tartu Ülikoolis ajalugu, Sorbonne Ülikoolis Pariisis televisiooni ja filmi ning Ameerika Ühendriikides Ohio Ülikoolis televisiooni juhtimist ja stsenaristikat. Ilmar on töötanud tollases Eesti Televisioonis, praeguses ERRis aastail 1996-2006, kus oli ka 2002-2005 aastal Eesti Televisiooni juhatuse esimees. Filmipublikule ehk tuntuim on ta oma viimase 2007 aasta mängufilmiga „Klass", mis linastus ka 2008 aasta Sydney Film Festivalil. Lehelugejale on Raag tuntud ka kolumnistina ning raadiokuulajale Vikerraadio "Ööülikooli" lektorina. Hetkel on ta vabakutseline rezissöör ning teeb oma järgmiseid filme Amrion produktsioonifirma alt.

Detsembrikuu kinoõhtu viib kokku Ilmar Raagiga Kino @ Eesti Maja organisaator Leen Rampe tutvustab reedel, 16. detsembril, Sydney Eesti Majas linastuvaid filme.
Detsembrikuu kinoõhtu viib kokku Ilmar Raagiga
Üks mu sõber soovitas hobi jaoks veebilehe loomine kaasaegselt kohe ära teha. Professionaalse suhtumisega kodulehe tegemine optimeeritult seda on ka raske hinnata selleks postitan siia veebilehtede valmistamine kvaliteetselt Aara disainibüroo leidlikult lahendatud kodulehtede tegemine ja on parem tellida mis on kodulehe valmistamine firma poolt siis valmis.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: