Eesti Sõjaveteranide Liit 42 aastane

Oktoobrikuu 29ndal tähistas Eesti Sõjaveteranide Liit Sydney Eesti Majas piduliku dineega oma 42 aastast tegevust. Küllaltki arvukas seltskond veetis kauni õhtupooliku ühises lauas noorte kokkade ettekantut maitstes, sõnavõtte kuulates ja koos sõdurilaule lauldes.

Alustati traditsioonilise avatseremooniaga, kus seistes avaldati lugupidamist kuningannale ja mõteldi kauge kodumaa peale. Selle järele mälestati langenud ja lahkunud sõjakaaslasi esimehe sõnade saatel: Mäletame sõjakaaslasi, kes läksid enne meid. Mäletame neid tuhandeid, kes jätsid oma noore elu kodumaa tuleviku eest lahingutandreile, neid tuhandeid haavatud kamraade, keda venelased uputasid Läänemere voogudesse, või neid tuhandeid, keda nad näljutasid surnuks Siberi orjalaagreis.   Mäletame neid poolteist tuhandet sõjakaaslast-sõjavangi, kes Tsehhi põrgus mõrvati. Mõtleme sügava austusega neile üheksale Afganistanis langenud eesti sõdurile, kes andsid oma elu Eesti ja maailma parema tuleviku heaks. Lõpuks mäletame ka neid 118 kaasvõitlejat, kes aastate jooksul on meie hulgast lõplikult lahkunud, kaasa arvatud mõni nädal tagasi oma viimase lahingu kaotanud kaasvõitlejat Jüri Laasberg’i.   Nemad ei vanane, nagu meie, kes me jäime alles. Nemad ei väsi, ega aastad koorma neid. Kui loojub päike ja päeva hakul, me mäletame neid. Neid iialgi ei unusta!   Algtseremoonia lõppes ühislauluga: Eestimaa, mu isamaa. Selle järele tutvustas esimees kutsutud külalisi, kelleks olid EVÜ esimees August Kangro, E.V. peakonsul Triinu Rajasalu ja õpetaja Meelis Rosma abikaasaga ning soovis kõigile head koosviibimist. juhatajale ja 90 aastaseks saanud Rüütliristi kavalerile Harald Nugiseks’ile, mis ka aplausiga kinnitati.   Õpetaja söögipalve järgi viibis prae ettekandmine ja viitsime koos aega sõdurilauludega. Kodumaise seaprae nautimise vahel tõstsime klaasi kuninganna ja ka Eesti presidendi terviseks. Siis võttis sõna esimees, andes lühikese kokkuvõtte aastate jooksul tehtust ja toimunust. Oma sõnavõtu lõpuks tegi esimees ettepaneku saata tervitused koosolejate poolt Eesti presidendile, uuele Kaitseväe juhatajale ja 90 aastaseks saanud Rüütliristi kavalerile Harald Nugiseks’ile, mis ka aplausiga kinnitati.   Kuulanud ära EVÜ esimehe ja peakonsuli tervitussõnad ja ka mõned lühikesed sõnavõtud, laulsime veel mõned sõdurilaulud, kuni saabus kook ja kohvi. Varsti peale seda pidid Thirlmerest tulnud osalised oma autobussile minema ja kena pealelõuna sõpradega jõudiski lõpule. Oktoobrikuu 29ndal tähistas Eesti Sõjaveteranide Liit Sydney Eesti Majas piduliku dineega oma 42 aastast tegevust. Küllaltki arvukas seltskond veetis kauni õhtupooliku ühises lauas noorte kokkade ettekantut maitstes, sõnavõtte kuulates ja koos sõdurilaule lauldes. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Eesti Sõjaveteranide Liit 42 aastane

RAIVO KALAMÄE 23. nov. 2011

Oktoobrikuu 29ndal tähistas Eesti Sõjaveteranide Liit Sydney Eesti Majas piduliku dineega oma 42 aastast tegevust. Küllaltki arvukas seltskond veetis kauni õhtupooliku ühises lauas noorte kokkade ettekantut maitstes, sõnavõtte kuulates ja koos sõdurilaule lauldes.

Alustati traditsioonilise avatseremooniaga, kus seistes avaldati lugupidamist kuningannale ja mõteldi kauge kodumaa peale. Selle järele mälestati langenud ja lahkunud sõjakaaslasi esimehe sõnade saatel: Mäletame sõjakaaslasi, kes läksid enne meid. Mäletame neid tuhandeid, kes jätsid oma noore elu kodumaa tuleviku eest lahingutandreile, neid tuhandeid haavatud kamraade, keda venelased uputasid Läänemere voogudesse, või neid tuhandeid, keda nad näljutasid surnuks Siberi orjalaagreis.

 

Mäletame neid poolteist tuhandet sõjakaaslast-sõjavangi, kes Tsehhi põrgus mõrvati. Mõtleme sügava austusega neile üheksale Afganistanis langenud eesti sõdurile, kes andsid oma elu Eesti ja maailma parema tuleviku heaks. Lõpuks mäletame ka neid 118 kaasvõitlejat, kes aastate jooksul on meie hulgast lõplikult lahkunud, kaasa arvatud mõni nädal tagasi oma viimase lahingu kaotanud kaasvõitlejat Jüri Laasberg’i.

 

Nemad ei vanane, nagu meie, kes me jäime alles. Nemad ei väsi, ega aastad koorma neid. Kui loojub päike ja päeva hakul, me mäletame neid. Neid iialgi ei unusta!

 

Algtseremoonia lõppes ühislauluga: Eestimaa, mu isamaa. Selle järele tutvustas esimees kutsutud külalisi, kelleks olid EVÜ esimees August Kangro, E.V. peakonsul Triinu Rajasalu ja õpetaja Meelis Rosma abikaasaga ning soovis kõigile head koosviibimist. juhatajale ja 90 aastaseks saanud Rüütliristi kavalerile Harald Nugiseks’ile, mis ka aplausiga kinnitati.

 

Õpetaja söögipalve järgi viibis prae ettekandmine ja viitsime koos aega sõdurilauludega. Kodumaise seaprae nautimise vahel tõstsime klaasi kuninganna ja ka Eesti presidendi terviseks. Siis võttis sõna esimees, andes lühikese kokkuvõtte aastate jooksul tehtust ja toimunust. Oma sõnavõtu lõpuks tegi esimees ettepaneku saata tervitused koosolejate poolt Eesti presidendile, uuele Kaitseväe juhatajale ja 90 aastaseks saanud Rüütliristi kavalerile Harald Nugiseks’ile, mis ka aplausiga kinnitati.

 

Kuulanud ära EVÜ esimehe ja peakonsuli tervitussõnad ja ka mõned lühikesed sõnavõtud, laulsime veel mõned sõdurilaulud, kuni saabus kook ja kohvi. Varsti peale seda pidid Thirlmerest tulnud osalised oma autobussile minema ja kena pealelõuna sõpradega jõudiski lõpule.

Eesti Sõjaveteranide Liit 42 aastane
Eesti Sõjaveteranide Liit 42 aastane Oktoobrikuu 29ndal tähistas Eesti Sõjaveteranide Liit Sydney Eesti Majas piduliku dineega oma 42 aastast tegevust. Küllaltki arvukas seltskond veetis kauni õhtupooliku ühises lauas noorte kokkade ettekantut maitstes, sõnavõtte kuulates ja koos sõdurilaule lauldes.
Eesti Sõjaveteranide Liit 42 aastane
Kui otsisin kodulehtede valmistus viimistletult võib leida häid lahendusi. Sisukuse ja funktsionaalsusega veebilehtede uuendamine mille puhul vahedalt veebilehtede valmistamine asjatundjatelt loe www.aara.ee kui juba tellida kodulehtede tegemine kvaliteetselt mille poolest ning selle juures on ettevõtte veebilehtede valmistus kvaliteetselt on samuti kaasaegne.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: