64 AASTAT .... KAS TÕESTI ?

Uskumatu, et üks koor Austraalias on laulnud 64 aastat. Aga jah, see on Eesti Meeskoor Austraalias - EMA, kes pühitses oma sünnipäeva perekondliku koosviibimisega Leedu Klubis laupäeval, 5. novembril.

Külalisi oli kogunenud kuuekümne ringis, paljud neist juba aastaid meeskoori head sõbrad. Peale esimehe Ago Kuru tervitust ja motot laulis koor seekord Raivo Kalamäe juhatusel "Tulge kokku eesti pojad " ja meloodilise "Järv leegib eha paistel". Kahjuks asutaja koorijuht Elmar Saarepere ei saanud sel korral kohal olla, et ka taktikeppi oma kätte võtta. Thirlmerest aga märkasime lauljate hulgas Harry Palot. Originaalseid koori asutajaid General Heintzelmann'i pardal, Viktor Valk'a ja August Kesküla, samuti nagu kauaaegset koorijuhti Uno Polikarpust austati lilleõiega rinda.   Edasi laulis koor istudes, sest nagu esimees mainis "on nad ju 63 aastat seisnud". Koor laulis põimiku vanu armsaid laule, nagu "Kodukotus" ja teisi, lõpetades tarmuka "Las jääda, niikui oli .." Raivo Kalamäe akordioni saatel. Tervitusi koorile tõid Eesti Segakoor Thirlmeres, Tiina Kase andis üle kauni kasti lilli ja naislaulugrupi "Heli " poolt Tiiu Kroll Simmul suure roosikimbuga. Asutajat koorijuhti Elmar Saareperet tervitati kaardiga, kuhu kõik külalised ja osalejad oma nimed alla kirjutasid. Oligi aeg maitsvaks õhtusöögiks, mille puhul õpetaja Meelis Rosma luges palve, paludes ka jumala õnnistust koorile, veel kauaseks edasikestvuseks.   Peale õhtusööki kuulsime kava teises osas Soomest saabunud Andres Perendilt kaks laulu - "Veli hella vellekene " ja "Minu isa majakene". Siis astus poodiumile laulugrupp "Heli", kes Tiiu Kroll Simmuli juhatusel ja Inno Salasoo klaverisaatel laulsid mitu romantilist laulu, nende hulgas Raimond Valgre loomingut ja "Edelweiss'i", kus solistina esines Kaia Thorpe. Kava oli vaheldusrikas, nii esinejate kui valitud laulude poolest. Ei tohi unustada, et Heino Meipalu viskas vahele paar toredat koolipoisi nalja, ikka et Juku tahtis teada...   Lõpuks, kohvi ja kookide ajal, loositi välja rikkalik loterii, mille müük oli toimunud diskreetselt kava vaheaegadel. Ning Ago Kuru tänas kõiki oma abilisi, kes aitasid sel sünnipäeval hästi korda minna, kui ka ikka truid meeskoori sõpru, kes osalt ka Thirlmerest tulid sünnipäevale. Tahame aga kindlasti tulla koori sünnipäevale järgmisel aastal, kui koor pühitseb oma 65 aasta juubelit! Seniks palju edu ja püsivust!   Uskumatu, et üks koor Austraalias on laulnud 64 aastat. Aga jah, see on Eesti Meeskoor Austraalias - EMA, kes pühitses oma sünnipäeva perekondliku koosviibimisega Leedu Klubis laupäeval, 5. novembril. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

64 AASTAT .... KAS TÕESTI ?

ÜLLE SLAMER 22. nov. 2011

Uskumatu, et üks koor Austraalias on laulnud 64 aastat. Aga jah, see on Eesti Meeskoor Austraalias - EMA, kes pühitses oma sünnipäeva perekondliku koosviibimisega Leedu Klubis laupäeval, 5. novembril.

64 AASTAT .... KAS TÕESTI ?

Külalisi oli kogunenud kuuekümne ringis, paljud neist juba aastaid meeskoori head sõbrad. Peale esimehe Ago Kuru tervitust ja motot laulis koor seekord Raivo Kalamäe juhatusel "Tulge kokku eesti pojad " ja meloodilise "Järv leegib eha paistel". Kahjuks asutaja koorijuht Elmar Saarepere ei saanud sel korral kohal olla, et ka taktikeppi oma kätte võtta. Thirlmerest aga märkasime lauljate hulgas Harry Palot. Originaalseid koori asutajaid General Heintzelmann'i pardal, Viktor Valk'a ja August Kesküla, samuti nagu kauaaegset koorijuhti Uno Polikarpust austati lilleõiega rinda.

 

Edasi laulis koor istudes, sest nagu esimees mainis "on nad ju 63 aastat seisnud". Koor laulis põimiku vanu armsaid laule, nagu "Kodukotus" ja teisi, lõpetades tarmuka "Las jääda, niikui oli .." Raivo Kalamäe akordioni saatel. Tervitusi koorile tõid Eesti Segakoor Thirlmeres, Tiina Kase andis üle kauni kasti lilli ja naislaulugrupi "Heli " poolt Tiiu Kroll Simmul suure roosikimbuga. Asutajat koorijuhti Elmar Saareperet tervitati kaardiga, kuhu kõik külalised ja osalejad oma nimed alla kirjutasid. Oligi aeg maitsvaks õhtusöögiks, mille puhul õpetaja Meelis Rosma luges palve, paludes ka jumala õnnistust koorile, veel kauaseks edasikestvuseks.

 

Peale õhtusööki kuulsime kava teises osas Soomest saabunud Andres Perendilt kaks laulu - "Veli hella vellekene " ja "Minu isa majakene". Siis astus poodiumile laulugrupp "Heli", kes Tiiu Kroll Simmuli juhatusel ja Inno Salasoo klaverisaatel laulsid mitu romantilist laulu, nende hulgas Raimond Valgre loomingut ja "Edelweiss'i", kus solistina esines Kaia Thorpe. Kava oli vaheldusrikas, nii esinejate kui valitud laulude poolest. Ei tohi unustada, et Heino Meipalu viskas vahele paar toredat koolipoisi nalja, ikka et Juku tahtis teada...

 

Lõpuks, kohvi ja kookide ajal, loositi välja rikkalik loterii, mille müük oli toimunud diskreetselt kava vaheaegadel. Ning Ago Kuru tänas kõiki oma abilisi, kes aitasid sel sünnipäeval hästi korda minna, kui ka ikka truid meeskoori sõpru, kes osalt ka Thirlmerest tulid sünnipäevale. Tahame aga kindlasti tulla koori sünnipäevale järgmisel aastal, kui koor pühitseb oma 65 aasta juubelit! Seniks palju edu ja püsivust!

 

64 AASTAT .... KAS TÕESTI ?
64 AASTAT .... KAS TÕESTI ? Uskumatu, et üks koor Austraalias on laulnud 64 aastat. Aga jah, see on Eesti Meeskoor Austraalias - EMA, kes pühitses oma sünnipäeva perekondliku koosviibimisega Leedu Klubis laupäeval, 5. novembril.
64 AASTAT .... KAS TÕESTI ?
Miks mitte ka toodete kodulehe tegemine kohe ära teha. Põhjalikumalt mõeldes võiks hea veebilehtede arendamine kvaliteetselt mis annab alati eelise, sisukuse poolest veebilehe tegemine kaasaegselt hea firma aara.ee milles on viidatud veebilehe valmistus saadaval ka üksikult seal on põhjalikumalt kirjeldatud tugeva kodulehtede valmistus saab kiiresti tööle. fotodega kodulehe valmistamine asjatundjatelt siis saab tehtud õigeks ajaks.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: