Mini - muusikal Thirlmere Klubi aastapäeval

Thirlmere Eesti Küla on rahvaarvult küll väike, aga siin on küllaltki mitmekülgseid andekaid inimesi. Kuidas muidu saaks teoks "mini - operett', nagu seda nautisime reedel, 28. oktoobril Klubi peol?

Vasakult Trude Mesilane, Tiiu Mäe, Tiina Kase, Eili Annuk, Erich Ups, Edmund Ranniko ning Ago Kõrgvee. Fotod: Lea Holm Kui piduriides külalised istunud pidulikult kaetud laudadesse, kutsus kontsertmeister Ago Kõrgvee osa valitud rahvast kõrtsi, milleks oli lavapilt saali ees, uhke - pitslinade, pehme mööbli ja baariga. Tüki sisuks oli klubiliikmetega arutamine, milliseid laule ette kanda Klubi aastapäeval? Et proovime seda ja teist. Puhmaskulmudega baarimees Andres Kalasim täitis agaralt kõrtsirahva klaase, et kava valik ladusamalt kulgeks. Kui Ago pillil hääled sees, kava läbi räägitud, esitati see ka meile.   Nii kõlasid vahvalt "Tervituslaul" ja "Uumpa - paa". Et elustada mälestusi Saksamaa Alpidest, laulis võimas bariton Edmond Ranniko laulu lumelillest "Edelweiss". Kava oli koostatud romantilist laadi, nii kõlas üpris kaunilt Trude Mesilase esitatud Vilja laul "Lõbusast lesest". Ning kes ei mäletaks filmi "Sound of Music"? Tiiu Mäe meenutas seda tundeküllaselt meile pealaulaga "Mäed helisevad muusikast". Sõnad lauludel olid eesti keeles ja lauljate diktsioon laitmatu. Ka trio - Eili Annuk, Tiina Kase ja Trude kandsid edasi romantilist teemat ungari rütmis "Pusta" lauluga. Ei unustatud laulmast teisigi rahvapäraseid laule. Nii kõlasid kogu ansamblilt "Kõn Kõn", "Veli hella vellekene" ja "Suudluse õpetus." Lea Holm, kes oli oma lavastaja mütsi vahetanud schlitsega seeliku ja kontskingade vastu, kõndis vahetevahel puusi keerutades "kahtlase daamina" kõrtsis ringi.   Mehed tahtsid ise midagi laulda, et liig magusat kava veidi vürtsitada. Nii laulsid nad hoogsa "Röövlite pealiku". Äkki katkestas sõbraliku miljöö röövli rünnak klubisse! Seda jah juhtub tänapäeval. Meie röövel oli silmakatte ja hirmuäratava pealuu lipuga mereröövel. Mõõgaga vehkides ja karjudes ähvardas ta saali ja kõrtsi rahvast. Siis aga taipas, et enamuselt oleme vaesed pensionärid. Röövli süda läks härdaks ja ta loopis hoopis kuldrahasid ja ehteid oma aaretekastist laudadele. Mõni sai talt musigi! Aga kuhu oli kadunud kõrtsmik Andres? Ega's ometi tema?   Lõpp hea, kõik hea. Lõpulauluna kõlas romantiline "Saaremaa valss". Siis ilmus ootamatult laekur Maie Dick, nurises, et kassa on tühi, ajas kõik kõrtsist välja - et lõbutsege edasi saalis rahva hulgas! Selle väikese muusikali oli välja nuputanud ja kokku seadnud Ago Kõrgvee. Aplaus oli maruline! Hästi tehtud! Ago poolt palju tänusõnu kõigile abilistele, kes aitasid kaasa Klubi aastapäeva heaks kordaminekuks.   Edasi kulges pidu head toitu, karastavaid jooke, kohvi ja kooke nautides. Hea tuju kestis, kel oli soovi, veel mitu tundi. Thirlmere Eesti Küla on rahvaarvult küll väike, aga siin on küllaltki mitmekülgseid andekaid inimesi. Kuidas muidu saaks teoks "mini - operett', nagu seda nautisime reedel, 28. oktoobril Klubi peol? suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Mini - muusikal Thirlmere Klubi aastapäeval

ÜLLE SLAMER 18. nov. 2011

Thirlmere Eesti Küla on rahvaarvult küll väike, aga siin on küllaltki mitmekülgseid andekaid inimesi. Kuidas muidu saaks teoks "mini - operett', nagu seda nautisime reedel, 28. oktoobril Klubi peol?

Mini - muusikal Thirlmere Klubi aastapäeval
Vasakult Trude Mesilane, Tiiu Mäe, Tiina Kase, Eili Annuk, Erich Ups, Edmund Ranniko ning Ago Kõrgvee. Fotod: Lea Holm

Kui piduriides külalised istunud pidulikult kaetud laudadesse, kutsus kontsertmeister Ago Kõrgvee osa valitud rahvast kõrtsi, milleks oli lavapilt saali ees, uhke - pitslinade, pehme mööbli ja baariga. Tüki sisuks oli klubiliikmetega arutamine, milliseid laule ette kanda Klubi aastapäeval? Et proovime seda ja teist. Puhmaskulmudega baarimees Andres Kalasim täitis agaralt kõrtsirahva klaase, et kava valik ladusamalt kulgeks. Kui Ago pillil hääled sees, kava läbi räägitud, esitati see ka meile.

 

Nii kõlasid vahvalt "Tervituslaul" ja "Uumpa - paa". Et elustada mälestusi Saksamaa Alpidest, laulis võimas bariton Edmond Ranniko laulu lumelillest "Edelweiss". Kava oli koostatud romantilist laadi, nii kõlas üpris kaunilt Trude Mesilase esitatud Vilja laul "Lõbusast lesest". Ning kes ei mäletaks filmi "Sound of Music"? Tiiu Mäe meenutas seda tundeküllaselt meile pealaulaga "Mäed helisevad muusikast". Sõnad lauludel olid eesti keeles ja lauljate diktsioon laitmatu. Ka trio - Eili Annuk, Tiina Kase ja Trude kandsid edasi romantilist teemat ungari rütmis "Pusta" lauluga. Ei unustatud laulmast teisigi rahvapäraseid laule. Nii kõlasid kogu ansamblilt "Kõn Kõn", "Veli hella vellekene" ja "Suudluse õpetus." Lea Holm, kes oli oma lavastaja mütsi vahetanud schlitsega seeliku ja kontskingade vastu, kõndis vahetevahel puusi keerutades "kahtlase daamina" kõrtsis ringi.

 

Mehed tahtsid ise midagi laulda, et liig magusat kava veidi vürtsitada. Nii laulsid nad hoogsa "Röövlite pealiku". Äkki katkestas sõbraliku miljöö röövli rünnak klubisse! Seda jah juhtub tänapäeval. Meie röövel oli silmakatte ja hirmuäratava pealuu lipuga mereröövel. Mõõgaga vehkides ja karjudes ähvardas ta saali ja kõrtsi rahvast. Siis aga taipas, et enamuselt oleme vaesed pensionärid. Röövli süda läks härdaks ja ta loopis hoopis kuldrahasid ja ehteid oma aaretekastist laudadele. Mõni sai talt musigi! Aga kuhu oli kadunud kõrtsmik Andres? Ega's ometi tema?

 

Lõpp hea, kõik hea. Lõpulauluna kõlas romantiline "Saaremaa valss". Siis ilmus ootamatult laekur Maie Dick, nurises, et kassa on tühi, ajas kõik kõrtsist välja - et lõbutsege edasi saalis rahva hulgas!

Selle väikese muusikali oli välja nuputanud ja kokku seadnud Ago Kõrgvee. Aplaus oli maruline! Hästi tehtud! Ago poolt palju tänusõnu kõigile abilistele, kes aitasid kaasa Klubi aastapäeva heaks kordaminekuks.

 

Edasi kulges pidu head toitu, karastavaid jooke, kohvi ja kooke nautides. Hea tuju kestis, kel oli soovi, veel mitu tundi.

Mini - muusikal Thirlmere Klubi aastapäeval Thirlmere Eesti Küla on rahvaarvult küll väike, aga siin on küllaltki mitmekülgseid andekaid inimesi. Kuidas muidu saaks teoks "mini - operett', nagu seda nautisime reedel, 28. oktoobril Klubi peol?
Mini - muusikal Thirlmere Klubi aastapäeval
Kui soovid laabuvat veebilehe valmistamine sest kvaliteet maksab. Paljud on tähelepanu juhtinud korralik netilehtede tegemine põhjalikult mille puhul on alati ajavaru järjekorras hobi jaoks kodulehe arendamine tehniliselt firma algupärase raamistikuga mugava kodulehtede arendamine optimeeritult saadaval ka üksikult samuti toodete veebilehtede valmistamine on samavõrd kasutajasõbralik.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: