Nänsi Pahlberg: lastel on väga vahva omasugustega kokku saada ja mängida!

Sydneys tegutseb taas mudilasring. North Strathfieldis asuva eesti koguduse saal ja kirikuaed on juba kaks järjestikkust laupäeva olnud täis laste kilkeid ja naeru. Nii väikeste kui suurte huulilt kõlavad vanad head eesti lastelaulud. Meie Kodu käis kohal ja uuris emadelt, miks nad on oma lapsed sinna toonud ja kui oluline neile on selline kooskäimine.

Miks otsustasite tuua oma lapsed Sydney eesti mudilasringi?   Marilin Ilp: Palju raskem küsimus oleks, miks ma ei tooks oma lapsi Sydney eesti mudilasringi. Loomulikult ma toon oma lapsed sellesse ringi. Üheltpoolt, et lastel (hetkel siis vanemal pojal) oleks võimalus teiste eesti lastega koos mängida, meisterdada, laulda, tantsida ning teisalt, et saaks ise teiste emadega juttu puhuda.   Nänsi Pahlberg: Usun, et lastele on väga vahva omasugustega kokku saada ja mängida! Põhikeel siin kaugel maal on neil ikkagi inglise keel, enamus sõpru-tuttavaid räägivad seda. Igapäevaselt me ei kohtu palju eestlastega, seega arvan, et Sydney eesti mudilasringis käimine on põnev ja midagi teistsugust! Teine põhjus on muidugi ka emadega kokku saada. Muidu on elutempo nii kiire, et ei näegi palju, see on jällegi tore võimalus kord nädalas kohtuda! Kolmandaks on vahva see, et iga emme peab ise panustama, mina näiteks ootan juba huviga, et saaks samu laule laulda ja luuletusi õppida, mida kunagi lapsepõlves ise tegime. Näpudki sügelevad juba, et saaks mõne vahva kunstitöö valmis meisterdatud! Seltsis ikka segasem asju teha ja tõesti, ootan juba põnevusega meie kokkusaamisi!   Kui oluline on Teie arvates, et lastel oleks selline kooskäimisvõimalus?   Marilin Ilp: Ma arvan, et kakskeelsetele või isegi kolmkeelsetele peredele ja nende lastele on see veel tähtsam kui meile, sest meil on kodune keel 100% eesti keel. Kuid on suurepärane, kui mu lapsed saavad ka lisaks emale-isale kuulda teisi, ja eriti lapsi, rääkimas eesti keelt. 2-aastane ju matkib hea meelga 3-ja 4-aastaseid lapsi.   Nänsi Pahlberg: Lapsed on mul veel suhteliselt noored, pole veel tekkinud probleemi, et nad mind ei mõistaks eesti keeles rääkimas, aga mida vanemaks nad saavad ja rohkem siinse elu sees on, seda tahaplaanile jääb kindlasti ka nende eesti keele oskus. Olen tähele pannud, et kirjutamine ja lugemine hakkavad kannatama, seega on väga oluline kui on olemas üks grupp lapsi, kes saavad kokku ja räägivad automaatselt omavahel oma kodukeelt! Õpivad koos kirjutama ja loevad põnevaid jutukesi! Tulevikus tänan kindlasti ennast selle eest, et oma lapsed teiste eesti lastega kokku mängima-õppima viisin! Sydneys tegutseb taas mudilasring. North Strathfieldis asuva eesti koguduse saal ja kirikuaed on juba kaks järjestikkust laupäeva olnud täis laste kilkeid ja naeru. Nii väikeste kui suurte huulilt kõlavad vanad head eesti lastelaulud. Meie Kodu käis kohal ja uuris emadelt, miks nad on oma lapsed sinna toonud ja kui oluline neile on selline kooskäimine. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Nänsi Pahlberg: lastel on väga vahva omasugustega kokku saada ja mängida!

AALE KASK-ONG 14. nov. 2011

Sydneys tegutseb taas mudilasring. North Strathfieldis asuva eesti koguduse saal ja kirikuaed on juba kaks järjestikkust laupäeva olnud täis laste kilkeid ja naeru. Nii väikeste kui suurte huulilt kõlavad vanad head eesti lastelaulud. Meie Kodu käis kohal ja uuris emadelt, miks nad on oma lapsed sinna toonud ja kui oluline neile on selline kooskäimine.

Miks otsustasite tuua oma lapsed Sydney eesti mudilasringi?

 

Marilin Ilp: Palju raskem küsimus oleks, miks ma ei tooks oma lapsi Sydney eesti mudilasringi. Loomulikult ma toon oma lapsed sellesse ringi. Üheltpoolt, et lastel (hetkel siis vanemal pojal) oleks võimalus teiste eesti lastega koos mängida, meisterdada, laulda, tantsida ning teisalt, et saaks ise teiste emadega juttu puhuda.

 

Nänsi Pahlberg: Usun, et lastele on väga vahva omasugustega kokku saada ja mängida! Põhikeel siin kaugel maal on neil ikkagi inglise keel, enamus sõpru-tuttavaid räägivad seda. Igapäevaselt me ei kohtu palju eestlastega, seega arvan, et Sydney eesti mudilasringis käimine on põnev ja midagi teistsugust! Teine põhjus on muidugi ka emadega kokku saada. Muidu on elutempo nii kiire, et ei näegi palju, see on jällegi tore võimalus kord nädalas kohtuda! Kolmandaks on vahva see, et iga emme peab ise panustama, mina näiteks ootan juba huviga, et saaks samu laule laulda ja luuletusi õppida, mida kunagi lapsepõlves ise tegime. Näpudki sügelevad juba, et saaks mõne vahva kunstitöö valmis meisterdatud! Seltsis ikka segasem asju teha ja tõesti, ootan juba põnevusega meie kokkusaamisi!

 

Kui oluline on Teie arvates, et lastel oleks selline kooskäimisvõimalus?

 

Marilin Ilp: Ma arvan, et kakskeelsetele või isegi kolmkeelsetele peredele ja nende lastele on see veel tähtsam kui meile, sest meil on kodune keel 100% eesti keel. Kuid on suurepärane, kui mu lapsed saavad ka lisaks emale-isale kuulda teisi, ja eriti lapsi, rääkimas eesti keelt. 2-aastane ju matkib hea meelga 3-ja 4-aastaseid lapsi.

 

Nänsi Pahlberg: Lapsed on mul veel suhteliselt noored, pole veel tekkinud probleemi, et nad mind ei mõistaks eesti keeles rääkimas, aga mida vanemaks nad saavad ja rohkem siinse elu sees on, seda tahaplaanile jääb kindlasti ka nende eesti keele oskus. Olen tähele pannud, et kirjutamine ja lugemine hakkavad kannatama, seega on väga oluline kui on olemas üks grupp lapsi, kes saavad kokku ja räägivad automaatselt omavahel oma kodukeelt! Õpivad koos kirjutama ja loevad põnevaid jutukesi! Tulevikus tänan kindlasti ennast selle eest, et oma lapsed teiste eesti lastega kokku mängima-õppima viisin!

Nänsi Pahlberg: lastel on väga vahva omasugustega kokku saada ja mängida! Sydneys tegutseb taas mudilasring. North Strathfieldis asuva eesti koguduse saal ja kirikuaed on juba kaks järjestikkust laupäeva olnud täis laste kilkeid ja naeru. Nii väikeste kui suurte huulilt kõlavad vanad head eesti lastelaulud. Meie Kodu käis kohal ja uuris emadelt, miks nad on oma lapsed sinna toonud ja kui oluline neile on selline kooskäimine.
Nänsi Pahlberg: lastel on väga vahva omasugustega kokku saada ja mängida!
Kõlab isegi uskumatult veebilehtede uuendamine asjatundjatelt mis pakub eelist. Sisukuse ja funktsionaalsusega hallatava veebilehe koostamine kvaliteetselt puhul kvaliteedieelist lepingud selge struktuuriga kodulehe tegemine domeeni registreerimine reaalselt kasutatav mtü veebilehe valmistamine tasub vaeva kiiresti ära ning selle juures on veebilehe valmistamine tasakaalustatult tähtis.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: