ÜEKN stipendiumid õppeaastaks 2011/12

Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu Stipendiumite Komisjon jõudis oma käesoleva aasta tööga lõpule augustikuu alul, et informeerida stipendiaate enne 1. septembrit.

Sel aastal oli komisjonil mõnevõrra kergem, kuna tuli hinnata 148 taotlust. Eelmisel aastal oli tegevus pingerikkam, eriti suvekuudel, kui tuli läbi vaadata üle 200 taotluse õppeabiks.   Võib ka märkida, et kolmeliikmelises komisjonis olid kaks diplomeeritud inseneri ja üks advokaat/jurist. Komisjon kinnitas 50 stipendiumi, kogusummas US $ 75 tuhat (ca 52 tuhat euro't).   Üldpilt on huvitav. Nii on stipendiaatideks 29 naisõpilast ja ainult 21 meest. Ja kui heita pilk akadeemilistele kraadide taotlemistele, siis 12 on algamas või töötamas doktorantuuri programmis. Bakalaureuse kraadi soovijaid oli 13. Raskuspunkt langes magistriprogrammi õpilastele - arvult 25 - vast osaliselt mõjutatud arstiteaduskonna tavast, kombineerides bakalaureuse ja magistri programmid.   Teaduskondade valiku jagunemisel on üldpilt peaaegu sama, mis eelmisel aastal: 6 õpilast valisid arstiteaduskonna, 6 põllumajanduse, 6 keemia ja 9 inseneri või arhitektuuri ala. Erakorraline nähe on aga kõrgkoolide valik. Nii soovivad 19 õpilast siirduda väljaspoole Eestit. Valiku eesotsas on Inglismaa (UK), kuhu soovivad minna 8. 4 õpilast on valinud Ühendriigid. Ülejäänud eelistavad riike Rootsi-Soome-Taani-Norra-Austraalia-Saksamaa.   Kuid siiski 31 stipendiaati jäävad Eestisse. Eelistatud on Tartu Ulikool (15 õpilast), seejärel Tallinna Tehnikaülikool (7 õpilast) ja Eesti Maaülikool (6 õpilast).   Stipendiumite Komisjon ja ÜEKN juhatus soovivad stipendiaatidele edu koolitöös. Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu Stipendiumite Komisjon jõudis oma käesoleva aasta tööga lõpule augustikuu alul, et informeerida stipendiaate enne 1. septembrit. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

ÜEKN stipendiumid õppeaastaks 2011/12

1. nov. 2011

Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu Stipendiumite Komisjon jõudis oma käesoleva aasta tööga lõpule augustikuu alul, et informeerida stipendiaate enne 1. septembrit.

Sel aastal oli komisjonil mõnevõrra kergem, kuna tuli hinnata 148 taotlust. Eelmisel aastal oli tegevus pingerikkam, eriti suvekuudel, kui tuli läbi vaadata üle 200 taotluse õppeabiks.

 

Võib ka märkida, et kolmeliikmelises komisjonis olid kaks diplomeeritud inseneri ja üks advokaat/jurist. Komisjon kinnitas 50 stipendiumi, kogusummas US $ 75 tuhat (ca 52 tuhat euro't).

 

Üldpilt on huvitav. Nii on stipendiaatideks 29 naisõpilast ja ainult 21 meest. Ja kui heita pilk akadeemilistele kraadide taotlemistele, siis 12 on algamas või töötamas doktorantuuri programmis. Bakalaureuse kraadi soovijaid oli 13. Raskuspunkt langes magistriprogrammi õpilastele - arvult 25 - vast osaliselt mõjutatud arstiteaduskonna tavast, kombineerides bakalaureuse ja magistri programmid.

 

Teaduskondade valiku jagunemisel on üldpilt peaaegu sama, mis eelmisel aastal: 6 õpilast valisid arstiteaduskonna, 6 põllumajanduse, 6 keemia ja 9 inseneri või arhitektuuri ala. Erakorraline nähe on aga kõrgkoolide valik. Nii soovivad 19 õpilast siirduda väljaspoole Eestit. Valiku eesotsas on Inglismaa (UK), kuhu soovivad minna 8. 4 õpilast on valinud Ühendriigid. Ülejäänud eelistavad riike Rootsi-Soome-Taani-Norra-Austraalia-Saksamaa.

 

Kuid siiski 31 stipendiaati jäävad Eestisse. Eelistatud on Tartu Ulikool (15 õpilast), seejärel Tallinna Tehnikaülikool (7 õpilast) ja Eesti Maaülikool (6 õpilast).

 

Stipendiumite Komisjon ja ÜEKN juhatus soovivad stipendiaatidele edu koolitöös.

ÜEKN stipendiumid õppeaastaks 2011/12 Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu Stipendiumite Komisjon jõudis oma käesoleva aasta tööga lõpule augustikuu alul, et informeerida stipendiaate enne 1. septembrit.
ÜEKN stipendiumid õppeaastaks 2011/12
Pole palju aega möödunud, kui mõjus veebilehe tegemine kiiresti ja teiselt poolt samuti. Olen kuulnud lausutavat toodete kodulehe tegemine on sisukuse poolest aga ka veebilehtede valmistamine http://www.aara.ee/Kodulehekulje_valmistamine_Avinurme_vallale_Avinur_42-5 milles on viidatud hallatava veebilehe valmistamine siis firmast, tohutult edasiarendatud lihtsamat sorti kodulehe koostamine kohta infot lugeda.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: