Uus Eesti Nokia – mulgikapsas?

Et eestlane ka tänapäeval selline kangekaelne ja jäärapäine on ning ikka kõikjal oma asja tahab ajada, seda tõestasime E crew meeskonnaga taaskord.

Jäime kindlaks oma Eesti asjale ning pakkusime ehedat Eesti toitu nii septembri lõpus kui ka oktoobri alguses toimunud toidufestivalidel.   30.septembril leidis aset Curtini ülikooli territooriumil Pasar Malam, mis kujutas endast suurt ööturgu, mille eesmärgiks oli tutvustada kultuuride mitmekesisust läbi toidu. Osalejaid oli ligi 10 000, toimusid etteasted, võistlused ning toitu pakkusid 42 toiduletti (40 neist Aasia toitu, 1 Saksa ning 1 Eesti). Kui lihtne või raske on selle kõige seast silma paista, sellest polnud meil tegelikult õrna aimugi. Küll aga otsustasime välja näha stiilipuhtad (kanda muhu seelikuid, mutumütse, muhu mustriga pearätikuid ning isegi muhu mustriga mustasid põllesid), jagada Eestit tutvustavaid infovoldikuid, näidata Eesti kohta erinevaid humoorikaid videosid ning loomulikult pakkuda head ja ehedat Eesti toitu (kama, rukkileiba, maksapasteeti, sea-ja lambasaslõkki, verivorsti hapukapsa ja pohlamoosiga ja mulgikapsast).   Tõeliseks hitiks osutusid meie verivorstid hapukapsa ja pohlamoosiga – müüsime ära viimse kui vorsti ning nii mõnigi jäi pika näoga veel leti ette seisma, kui teatasime, et vorstid otsas.   Nädal hiljem, 6.oktoobril University of WA Guild Village´s toimunud Spring Feast´il olime juba targemad ning varusime kaasa kohe ohtralt verivorsti. Järjekordselt olid vorstid menukad, kuid väga suur huvi oli ka saslõki, singirullide ning mulgikapsa vastu. Kui ikka Aasia kultuuriruumist pärit inimesed mulgikapsal hea maitsta lasevad, võib vist naljaga pooleks öelda, et mulgikapsas ongi uus Eesti Nokia.   Peale kahte toidufestivali võime juba suhteliselt kindlalt väita, et eesti toit meeldib kohalikele inimestele küll ja isegi tagurlikus Lääne-Austraalias ollakse siiski altid proovima midagi uut.   E crew tegutseb aga usinasti edasi ning ilmselt juba mõne nädala pärast võib meid taas eesti toitu pakkumas näha mõnel Perthi toidufestivalil.   Meie käesoleva aasta suurüritus leiab aset aga 5.novembril Edgecombe Brothers Winery´s Swan Valley´s. Tegemist on suure ja uhke BBQ Showga, kuhu toome kohale maailma tipptegijad: Dr Sweetsmoke (Al Harris) USA´st, Andy Annat Inglismaalt ning Euroopa BBQ meister, meie oma Eesti poiss Enn Tobreluts.   Kuue tunni jooksul saab süüa niipalju kui jaksu on, lisaks grillimaailma klassikutele pakutakse ka eestipärast sashlõkki äädika-ja jogurtimarinaadis ning üllatusena tuleb ka magustoit otse grillilt. Sellelt ürituselt oleks patt puududa igal toiduarmastajal – selliseid grillimeistreid Austraalias ju iga päev ei kohta!   Üritusele on õla alla pannud ka Austraalia Grilliliit, kellega koostöös loodame tulevikus veelgi suuremaid ja uhkemaid projekte ellu viia. Lisainfot BBQ Show ja E crew tegemiste kohta leiab: http://oznetstudio.com.au/eesti/ Et eestlane ka tänapäeval selline kangekaelne ja jäärapäine on ning ikka kõikjal oma asja tahab ajada, seda tõestasime E crew meeskonnaga taaskord. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Uus Eesti Nokia – mulgikapsas?

Triin-Liis Härma 26. okt. 2011

Et eestlane ka tänapäeval selline kangekaelne ja jäärapäine on ning ikka kõikjal oma asja tahab ajada, seda tõestasime E crew meeskonnaga taaskord.

Uus Eesti Nokia – mulgikapsas?

Jäime kindlaks oma Eesti asjale ning pakkusime ehedat Eesti toitu nii septembri lõpus kui ka oktoobri alguses toimunud toidufestivalidel.

 

30.septembril leidis aset Curtini ülikooli territooriumil Pasar Malam, mis kujutas endast suurt ööturgu, mille eesmärgiks oli tutvustada kultuuride mitmekesisust läbi toidu. Osalejaid oli ligi 10 000, toimusid etteasted, võistlused ning toitu pakkusid 42 toiduletti (40 neist Aasia toitu, 1 Saksa ning 1 Eesti). Kui lihtne või raske on selle kõige seast silma paista, sellest polnud meil tegelikult õrna aimugi. Küll aga otsustasime välja näha stiilipuhtad (kanda muhu seelikuid, mutumütse, muhu mustriga pearätikuid ning isegi muhu mustriga mustasid põllesid), jagada Eestit tutvustavaid infovoldikuid, näidata Eesti kohta erinevaid humoorikaid videosid ning loomulikult pakkuda head ja ehedat Eesti toitu (kama, rukkileiba, maksapasteeti, sea-ja lambasaslõkki, verivorsti hapukapsa ja pohlamoosiga ja mulgikapsast).

 

Tõeliseks hitiks osutusid meie verivorstid hapukapsa ja pohlamoosiga – müüsime ära viimse kui vorsti ning nii mõnigi jäi pika näoga veel leti ette seisma, kui teatasime, et vorstid otsas.

 

Nädal hiljem, 6.oktoobril University of WA Guild Village´s toimunud Spring Feast´il olime juba targemad ning varusime kaasa kohe ohtralt verivorsti. Järjekordselt olid vorstid menukad, kuid väga suur huvi oli ka saslõki, singirullide ning mulgikapsa vastu. Kui ikka Aasia kultuuriruumist pärit inimesed mulgikapsal hea maitsta lasevad, võib vist naljaga pooleks öelda, et mulgikapsas ongi uus Eesti Nokia.

 

Peale kahte toidufestivali võime juba suhteliselt kindlalt väita, et eesti toit meeldib kohalikele inimestele küll ja isegi tagurlikus Lääne-Austraalias ollakse siiski altid proovima midagi uut.

 

E crew tegutseb aga usinasti edasi ning ilmselt juba mõne nädala pärast võib meid taas eesti toitu pakkumas näha mõnel Perthi toidufestivalil.

 

Meie käesoleva aasta suurüritus leiab aset aga 5.novembril Edgecombe Brothers Winery´s Swan Valley´s. Tegemist on suure ja uhke BBQ Showga, kuhu toome kohale maailma tipptegijad: Dr Sweetsmoke (Al Harris) USA´st, Andy Annat Inglismaalt ning Euroopa BBQ meister, meie oma Eesti poiss Enn Tobreluts.

 

Kuue tunni jooksul saab süüa niipalju kui jaksu on, lisaks grillimaailma klassikutele pakutakse ka eestipärast sashlõkki äädika-ja jogurtimarinaadis ning üllatusena tuleb ka magustoit otse grillilt.

Sellelt ürituselt oleks patt puududa igal toiduarmastajal – selliseid grillimeistreid Austraalias ju iga päev ei kohta!

 

Üritusele on õla alla pannud ka Austraalia Grilliliit, kellega koostöös loodame tulevikus veelgi suuremaid ja uhkemaid projekte ellu viia.

Lisainfot BBQ Show ja E crew tegemiste kohta leiab: http://oznetstudio.com.au/eesti/

Uus Eesti Nokia – mulgikapsas? Et eestlane ka tänapäeval selline kangekaelne ja jäärapäine on ning ikka kõikjal oma asja tahab ajada, seda tõestasime E crew meeskonnaga taaskord.
Uus Eesti Nokia – mulgikapsas?
Vormilisuse poolelt võrreldav tervikliku veebilehtede koostamine jaoks on haruldane leid. Professionaalse suhtumisega mõjus veebilehtede valmistamine poolest konkurentsis esile lisaks ka lihtsustatud kodulehe valmistamine siia lingile www.aara.ee sisu on paindlikult muudetav mugava kodulehtede valmistamine asjatundjatelt eeskujuks toodud peale kõige on artiklite kodulehtede tegemine ja töötab kõigil platvormidel.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: