ESTO - mis saab edaspidi?

PRESSITEADE

Ülemaailmne Eesti Kesknõukogu (ÜEKN) on lähtudes väliseesti keskorganisatsioonide ettepanekutest otsustanud, mis riikides ESTO-d toimuvad. ESTO-del on ÜEKN vastutanud vaid rahvuskongresside korraldamise eest, kus peamiselt on arutatud aktuaalseid eesti ja väliseesti poliitilisi küsimusi.   Välismaal elavate eestlaste huvid ja vajadused on aastatega muutunud. Eelmine ESTO leidis aset 2009 Münsteris, Saksamaal.  See oli osavõtjate arvu poolest suhteliselt tagasihoidlik. Juba siis kerkis küsimus – kas ja sel juhul kus järgmine ESTO võiks toimuda.    ÜEKN liikmesmaade seisukohti arvestades on ÜEKN juhatus jõudnud arusaamisele, et ESTO-de korraldamise tuleks lõpetada. ÜEKN-i juhatus on olnud kontaktis Eesti Rahvuskomiteega Ühendriikides (ERKÜ) ja Eesti Organisatsioonide Liiduga Läänerannikul (EOLL)  Ameerika Ühendriikides ja Kanadas, kes iga teine aasta korraldab Lääneranniku Eesti Päevi (LEP).   Järgmine kord on kavas korraldada Lääneranniku Eesti Päevi aastal 2013 San Fransiscos ja koostöös LEP2013 korraldajatega on ÜEKN-il kavas läbi viia viimane rahvuskongress ja ESTO-de pidulik lõpetamine. Sellel üritusel ütleb ÜEKN lahti kõikidest oma kohustustest seoses ESTOdega.     Jaak Juhansoo ÜEKN esimees PRESSITEADE suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

ESTO - mis saab edaspidi?

20. sept. 2011

PRESSITEADE

Ülemaailmne Eesti Kesknõukogu (ÜEKN) on lähtudes väliseesti keskorganisatsioonide ettepanekutest otsustanud, mis riikides ESTO-d toimuvad. ESTO-del on ÜEKN vastutanud vaid rahvuskongresside korraldamise eest, kus peamiselt on arutatud aktuaalseid eesti ja väliseesti poliitilisi küsimusi.

 

Välismaal elavate eestlaste huvid ja vajadused on aastatega muutunud. Eelmine ESTO leidis aset 2009 Münsteris, Saksamaal.  See oli osavõtjate arvu poolest suhteliselt tagasihoidlik. Juba siis kerkis küsimus – kas ja sel juhul kus järgmine ESTO võiks toimuda. 

 

ÜEKN liikmesmaade seisukohti arvestades on ÜEKN juhatus jõudnud arusaamisele, et ESTO-de korraldamise tuleks lõpetada.

ÜEKN-i juhatus on olnud kontaktis Eesti Rahvuskomiteega Ühendriikides (ERKÜ) ja Eesti Organisatsioonide Liiduga Läänerannikul (EOLL)  Ameerika Ühendriikides ja Kanadas, kes iga teine aasta korraldab Lääneranniku Eesti Päevi (LEP).

 

Järgmine kord on kavas korraldada Lääneranniku Eesti Päevi aastal 2013 San Fransiscos ja koostöös LEP2013 korraldajatega on ÜEKN-il kavas läbi viia viimane rahvuskongress ja ESTO-de pidulik lõpetamine.

Sellel üritusel ütleb ÜEKN lahti kõikidest oma kohustustest seoses ESTOdega.  

 

Jaak Juhansoo

ÜEKN esimees

ESTO - mis saab edaspidi? PRESSITEADE
ESTO - mis saab edaspidi?
Lõpuks saan jagada hea veebilehe uuendamine kujunduslikult mis pakub eelist. Olen otsinud soodne kodulehtede tegemine kiiresti tasub leida usaldusväärne partner põnevalt veebilehe valmistamine hästi www.aara.ee sisu on paindlikult muudetav lakoonilise veebilehe arendamine mõistlikult üldine õpetus peale kõige on kodulehe valmistamine on samavõrd kasutajasõbralik.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: