Mälestused suvekoolist Käärikul 2011

Juba neljandat korda on väliseesti arhiivide tööjõududele Eestis korraldatud suvekool. Esimene peeti Kokel, teine Käsmus, kolmas Viljandis, ja viimane Käärikul. Seekord osalesid õpilased Ameerikast, Austraaliast, Inglismaalt, Kanadast, Lätist, Leedust, Rootsist, ©otimaalt, Venemaalt -Krasnojarskist ja St Peterburist.

Umbes űks kolmandik olid eesti mäluasutustest. EAAst olid kohal Maie Barrow, Ann Tűndern Smith ja Reet Simmul. Anu Mihkelson űhines nendega viimasel päeval. Seekord arutati kogumise põhimõtteid - mida ja kuidas koguda, kuidas seda säilitada ja kättesaadavaks teha ning kuhu suunata materjali, mis ei vasta arhiivi nõuetele. Oli meeldiv űllatus, et paljudes asjades olime űhel meelel ja koostöö oli väga hea nagu varasematel aastatel. Lubasime oma kogud läbi vaadata ja űleliigsed materjalid sobivasse arhiivi edasi saata. Esimesel kolmel päeval oli kasutusel eesti keel ja Maie Barrow pidas ettekande olukorrast meie arhiivis arhivaari vaatevinklist. Viimased kaks päeva olid ettekanded inglise keeles, sest meiega ühinesid Baltherneti liikmed Lätist ja Leedust. Ann Tűndern Smith pidas ettekande meie arhiivi olukorrast uurija seisukohast. Anu Mihkelson rääkis oma uuest raamatust „The View from Here" ja kuidas ta sellele materjali kogus. Arutelude vahel külastasime ka kohalike vaatamiseväärsusi. Valga linna muuseum, arhiiv ja raamatukogu on väga huvitavad. Oli tore kohata nii mitmeid noori, innukaid inimesi, kes säilitavad armastusega meie kirjandust ja ajalugu. Kűlaskäigud olid nii huvitavad, et meil ei jäänudki aega Valka sõita, kus olevat palju parem jäätis. Lätlased ei koonerda jäätise valmistamisel koore ja suhkru kasutamisega. Kűlastasime Sangaste mõisa. Teejuhiks oli Villu Tari Bostonist, kes veetis oma nooruspõlve seal kandis. Saime täieliku űlevaate nii mõisast kui mõisahärrast Krahv Bergist. Krahv Berg oli tuntud agronoom, kes aretas muu hulgas rukki sorte. Kűlastasime tema hauda Sangaste kalmistul. Õhtusöök oli Rukki restoranis, kus muidugi sõime rukkileiba. Elasime Kääriku spordilaagris, ilusa järve kõrval. Üheskoos elamisel on suur pluss, sest oli aega saunas käimiseks, järve ääres jalutamiseks, vanade sõpradega vestlemiseks ja uute leidmiseks. Esmakordselt kuulsime Siberi eestlaste elust, sest Emilia Sukhova, viienda põlve väliseestlane, rääkis head eesti keelt. Varem on suhtlemine olnud raske, aga seekord saime aru, et meil on väga palju űhist. Viimasel õhtul oli traditsiooniline muusikaõhtu. Sääskedega võidu laulsime ja tantsisime varahommikuni. Kus eestlased on koos, seal on laulu. Järgmine aasta on suvekooli asemel Baltherneti konverents Tartus. Loodame ka sellest osa võtta. EAA liikmed on osalenud igal konverentsil ja suvekoolil. Selle tõttu on meil head suhted nii eesti kui ka väliseesti mäluasutustega. Täname Rahvuskaaslaste Programmi sõidukulude osalise katmise eest.Maie Barrow, Ann Tűndern Smith ja Reet Simmul Valgas. Juba neljandat korda on väliseesti arhiivide tööjõududele Eestis korraldatud suvekool. Esimene peeti Kokel, teine Käsmus, kolmas Viljandis, ja viimane Käärikul. Seekord osalesid õpilased Ameerikast, Austraaliast, Inglismaalt, Kanadast, Lätist, Leedust, Rootsist, ©otimaalt, Venemaalt -Krasnojarskist ja St Peterburist. suggest best web hosting providers in the top internet services companies review list

Mälestused suvekoolist Käärikul 2011

MAIE BARROW/REET SIMMUL 14. sept. 2011

Juba neljandat korda on väliseesti arhiivide tööjõududele Eestis korraldatud suvekool. Esimene peeti Kokel, teine Käsmus, kolmas Viljandis, ja viimane Käärikul. Seekord osalesid õpilased Ameerikast, Austraaliast, Inglismaalt, Kanadast, Lätist, Leedust, Rootsist, ©otimaalt, Venemaalt -Krasnojarskist ja St Peterburist.

Umbes űks kolmandik olid eesti mäluasutustest. EAAst olid kohal Maie Barrow, Ann Tűndern Smith ja Reet Simmul. Anu Mihkelson űhines nendega viimasel päeval.

Seekord arutati kogumise põhimõtteid - mida ja kuidas koguda, kuidas seda säilitada ja kättesaadavaks teha ning kuhu suunata materjali, mis ei vasta arhiivi nõuetele. Oli meeldiv űllatus, et paljudes asjades olime űhel meelel ja koostöö oli väga hea nagu varasematel aastatel. Lubasime oma kogud läbi vaadata ja űleliigsed materjalid sobivasse arhiivi edasi saata.

Esimesel kolmel päeval oli kasutusel eesti keel ja Maie Barrow pidas ettekande olukorrast meie arhiivis arhivaari vaatevinklist. Viimased kaks päeva olid ettekanded inglise keeles, sest meiega ühinesid Baltherneti liikmed Lätist ja Leedust. Ann Tűndern Smith pidas ettekande meie arhiivi olukorrast uurija seisukohast. Anu Mihkelson rääkis oma uuest raamatust „The View from Here" ja kuidas ta sellele materjali kogus.

Arutelude vahel külastasime ka kohalike vaatamiseväärsusi. Valga linna muuseum, arhiiv ja raamatukogu on väga huvitavad. Oli tore kohata nii mitmeid noori, innukaid inimesi, kes säilitavad armastusega meie kirjandust ja ajalugu. Kűlaskäigud olid nii huvitavad, et meil ei jäänudki aega Valka sõita, kus olevat palju parem jäätis. Lätlased ei koonerda jäätise valmistamisel koore ja suhkru kasutamisega. Kűlastasime Sangaste mõisa. Teejuhiks oli Villu Tari Bostonist, kes veetis oma nooruspõlve seal kandis. Saime täieliku űlevaate nii mõisast kui mõisahärrast Krahv Bergist. Krahv Berg oli tuntud agronoom, kes aretas muu hulgas rukki sorte. Kűlastasime tema hauda Sangaste kalmistul. Õhtusöök oli Rukki restoranis, kus muidugi sõime rukkileiba.

Elasime Kääriku spordilaagris, ilusa järve kõrval. Üheskoos elamisel on suur pluss, sest oli aega saunas käimiseks, järve ääres jalutamiseks, vanade sõpradega vestlemiseks ja uute leidmiseks. Esmakordselt kuulsime Siberi eestlaste elust, sest Emilia Sukhova, viienda põlve väliseestlane, rääkis head eesti keelt. Varem on suhtlemine olnud raske, aga seekord saime aru, et meil on väga palju űhist.

Viimasel õhtul oli traditsiooniline muusikaõhtu. Sääskedega võidu laulsime ja tantsisime varahommikuni. Kus eestlased on koos, seal on laulu.

Järgmine aasta on suvekooli asemel Baltherneti konverents Tartus. Loodame ka sellest osa võtta. EAA liikmed on osalenud igal konverentsil ja suvekoolil. Selle tõttu on meil head suhted nii eesti kui ka väliseesti mäluasutustega.

Täname Rahvuskaaslaste Programmi sõidukulude osalise katmise eest.

Mälestused suvekoolist Käärikul 2011
Maie Barrow, Ann Tűndern Smith ja Reet Simmul Valgas.
Mälestused suvekoolist Käärikul 2011 Juba neljandat korda on väliseesti arhiivide tööjõududele Eestis korraldatud suvekool. Esimene peeti Kokel, teine Käsmus, kolmas Viljandis, ja viimane Käärikul. Seekord osalesid õpilased Ameerikast, Austraaliast, Inglismaalt, Kanadast, Lätist, Leedust, Rootsist, ©otimaalt, Venemaalt -Krasnojarskist ja St Peterburist.
Mälestused suvekoolist Käärikul 2011
Eriti tuleb eelis välja veebilehtede valmistamine optimeeritult ja teda ma usaldan. Põhjalikumalt mõeldes võiks veebilehtede tegemine ja selle kõrval staatilist lahendust sisukuse poolest kiire kodulehtede valmistus kvaliteetselt terviklikult kui juba tellida mugava netilehtede tegemine kvaliteetselt mõnevõrra lähemalt peale kõige on blogi kodulehe tegemine optimeeritult ja garantiiga.
Eestlaste hääl aastast 1949
Ajaleht Meie Kodu, e-mail: